شناسنامه کتاب

راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها
راهنمای کهکشان برای اتواستاپ‌زن‌ها (The Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
نویسنده: داگلاس آدامز (Douglas Adams)
ترجمه: آرش سرکوهی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1398 (چاپ 7)
قیمت: 33000 تومان
تعداد صفحات: 205 صفحه
شابک: 978-600-229-290-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 17 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 2 نفر)
... داستان سفر کهکشانی پرماجرای آرتور دنت، مردی میان‌مایه از طبقه‌ی متوسط انگلیس و نقش ناخواسته‌ای او را در یافتن معنای زندگی روایت کرده و با نقل داستانی ماجراهایی که در فضای بین‌کهکشانی و سیاره‌هایی دور از کره‌ی زمین رخ می‌دهند، زمین و زمان و زمانه، قدرت، مراجع و اتوریته‌های جهان معاصر، آدم‌ها و مفاهیم، افکار و کردار انسان‌ها را با زبانی کنایی به طنزی متعالی برمی‌کشد.
رمان با حادثه‌ای آغاز می‌شود که برای ساکنان کره‌ی زمین مهم‌ترین رخداد اما در رمان حادثه‌ای فرعی است. همان روزی که خانه‌ی آرتور دنت به دستور شورای شهر برای احداث یک بزرگراه بین‌شهری تخریب می‌شود، وگون‌ها، یکی از نژادهای کهکشان، برای احداث یک بزرگراه بین‌کهکشانی سیاره‌ی زمین را نابود می‌کنند.
کره‌ی زمین نابود می‌شود اما آرتور دنت به یاری بهترین دوست خود فورد پریفکت از این فاجعه جان به درمی‌برد. فورد پریفکت، بی‌آن‌که آرتور بداند، مردی است از سیاره‌ای دیگر ... (برگرفته از مقدمه مترجم)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"اون سر دنیا، توی یک بخش ملال‌آور و کشف‌نشده‌ی یکی از نواحی بی‌اهمیت و از مدافتاده‌ی بازوی غربی کهکشان، خورشید زرد و کوچکی می‌درخشه که هیچ‌کس براش تره هم خرد نمی‌کنه. دور این خورشید و به فاصله نود و هشت میلیون مایلی اون، یه سیاره کوچک و بی‌اهمیت می‌چرخه. ساکنان این سیاره‌ی سبز و آبی‌رنگ، که جدشون به میمون‌ها می‌رسه، اون‌قدر عقب‌مونده‌اند که فکر می‌کنند با اختراع ساعت دیجیتال فیل هوا کردند. مشکل این سیاره اینه، یا بهتر بگیم این بود، که اغلب ساکنانش بیشتر وقت‌ها ناراضی بودند و احساس خوشبختی نمی‌کردند. برای حل این مشکل طرح‌های متفاوتی مطرح و اجرا شدند که بهترین‌شون طرح مبادله و دست به دست شدن کاغذهای رنگی بود که چندتا عدد روشون چاپ شده بود. این راه‌حل هم صدالبته بی‌فایده و بی‌اثر بود چون اگر درست نگاه کنیم کاغذهای کوچک رنگارنگ هیچ مشکلی نداشتند. مشکل، مشکل خود ساکنان سیاره بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u