شناسنامه کتاب

دور دنیا در هشتاد روز (متن خلاصه شده)
دور دنیا در هشتاد روز (متن خلاصه شده) (Around the World in Eighty Days)
نویسنده: ژول ورن (Jules Verne)
ترجمه: محسن فرزاد
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 18)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 120 صفحه
شابک: 978-964-6742-68-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 86 نفر
امتیاز کتاب: (4.33 امتیاز با رای 6 نفر)
آقای فاگ که در لندن زندگی آرامی دارد، ناگهان روز دوم اکتبر 1872 با دوستانش شرط می‌بندد که کره زمین را هشتاد روزه دور بزند و دوباره به لندن برگردد. دوستانش و بسیاری از مردم معتقدند که چنین چیزی امکان ندارد، چون کافی است که او در راه از کشتی یا قطاری جا بماند و یا گرفتار طوفان یا دزدان شود. اما او چنان مصمم است که با شتاب به خانه می‌رود، فوری ساکی برمی‌دارد و با خدمتکارش قطاری می‌گیرد و به راه می‌افتد. اما چرا کارآگاه فیکس او را تعقیب می‌کند؟ آیا نجات آدا، همسر مهاراجه از مرگ کار عاقلانه‌ای است؟ و بالاخره آیا آقای فاگ همه ثروتش را به خاطر این شرط‌بندی عجیب از دست نخواهد داد؟
داستان با این جملات شروع می‌شود:
"در سال 1872 (م) مردم چیز زیادی درباره آقای فیلاس فاگ نمی‌دانستند. فقط می‌دانستند که او آدمی محترم و با وقار است. آقای فاگ در خانه شماره هفت خیابان 8 سویل‌رو در لندن زندگی می‌کرد. او تا آنجا که می‌توانست کم حرف می‌زد و سکوتش او را مردی مرموز جلوه می‌داد.
تا آن زمان کسی ندیده بود که آقای فاگ به ساختمان بورس اوراق بهادار، دادگستری و یا یکی از اداره‌های شهر برود. فقط می‌دانستند که او عضو باشگاه اصلاح‌طلبان و آدمی ثروتمند است، اما اینکه ثروتش را از کجا به دست آورده، جزو اسرار بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u