شناسنامه کتاب

کار از کار گذشت
کار از کار گذشت (The Chips Are Down)
نویسنده: ژان پل سارتر (Jean-Paul Sartre)
ترجمه: حسین کسمایی
ناشر: جامی
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 164 صفحه
شابک: 978-964-7468-73-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 94 نفر
امتیاز کتاب: (3.56 امتیاز با رای 16 نفر)
او و پیر هیچوقت همدیگر را در زندگی ملاقات نکرده‌اند. حالا اما هر دو مرده‌اند. او به دست شوهرش آندره مسموم شده چون آندره می‌خواسته با خواهر او، لوست، ازدواج کند و ثروت او را هم در اختیار داشته باشد. پیر از سوی دیگر در حال برنامه‌ریزی برای یک انقلاب و خیزش مردمی بوده که بدست دوستش لوسین کشته می‌شود.
حالا اما او و پیر دو روح هستند که سرگردان می‌توانند در میان زندگان پرسه بزنند، بدون آنکه دیده شوند. تنها کسانی که می‌توانند آنها را ببینند، روح‌های دیگر هستند. او و پیر همدیگر را در صفی که برای ثبت‌نام از "تازه وفات یافته"ها تشکیل شده ملاقات می‌کنند. در حین ثبت‌نام معلوم می‌شود که اوراق مربوط به مرگ آنها ایراد دارد و آنها اصلا قرار نبوده بمیرند. مهم‌تر اینکه این دو قرار بوده در زندگی محبوب یکدیگر و زوجی آرمانی باشند.
به همین خاطر به آنها فرصت داده می‌شود تا مجددا به مدت 24 ساعت به میان زندگان برگردند با این شرط که اگر در پایان این مهلت نتوانستند همدیگر را پیدا کنند و به یکدیگر علاقمند شوند، دوباره می‌میرند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"پنجره‌ها نیمه بسته است، فقط یک باریکه‌ی نور وارد اتاق می‌شود و روی بازوی زنی می‌تابد. انگشتان منقبض و چروکیده این زن پتوی پوستی روی تختخواب را چنگ زده است. پرتو نور حلقه زناشویی "او شارلیه" را درخشان ساخته و در حالیکه بر سراسر بازوی او لغزیده صورتش را نیز روشن کرده است. او شارلیه با چشمان بسته و پره‌های دماغ باز ظاهرا بیمار و ناراحت است و ناله می‌کند.
دری باز می‌شود و در شکاف در مردی بی‌حرکت می‌ایستد. لباس فاخری بر تن و رنگ پوست بدنش گندمی و چشمان سیاه زیبایی دارد. سبیل آمریکایی روی لبش نقش بسته و تقریبا سی و پنج ساله به نظر می‌آید. این مرد آندره شارلیه است.
او با دقت به زنش نگاه می‌کند، لیکن نگاه او حاکی از دقتی است که با بی‌علاقگی توام و عاری از مهر و محبت می‌باشد.
وارد اتاق می‌شود و بدون صدا در را می‌بندد و با نوک پا به او نزدیک می‌گردد. او از ورود او بی‌خبر است و روی تختخواب دراز کشیده و بر روی لباس خوابش ربدشامبر بسیار زیبایی بر تن کرده است. پتوی پوستی پاهایش را پوشانده. آندره شارلیه لحظه‌ای در قیافه زنی که علائم رنج و بیماری در آن هویداست دقیق می‌شود و سپس خم شده و با ملایمت صدا می‌کند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u