شناسنامه کتاب

به رنگ کودکی (خاطرات جواد صحرایی، نونهال نه ساله از سال‌های حضور در جبهه)
به رنگ کودکی (خاطرات جواد صحرایی، نونهال نه ساله از سال‌های حضور در جبهه)
نویسنده: حسن شیردل، حسین شیردل (مصاحبه‌گران)
ناشر: سوره مهر
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 3900 تومان
تعداد صفحات: 126 صفحه
شابک: 978-600-175-342-8
جواد صحرایی به دلیل شغل پدرش که فرمانده گردان امام محمدباقر بوده است، در سال‌های 65 تا 67 به همراه مادرش در پایگاهی در نزدیکی‌های جبهه‌های جنگ با عراق زندگی می‌کرده است. او که در ابتدای این دوره 9 ساله بوده، در این کتاب خاطرات گذراندن دوران کودکی در یک پایگاه نظامی و تاثیر جنگ و جبهه بر دوران کودکی‌اش را برای خواننده بازگو می‌کند.
مطالب کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"انگار تازه به دنیا آمده بودیم. مادرم، سفت، من و خواهرم، رقیه، را چسبانده بود به خودش و می‌گفت: "فکر می‌کردیم منافق‌ها سرتان را بریدند، انداختند جوی آب."
... و نفسش از هق‌هق گریه بریده‌بریده شده بود. صورت من و رقیه به خاطر گریه نوچ بود. ده دوازده نفری در کوچه جمع شده بودند و به ما گوش می‌دادند که می‌گفتیم: "رفته بودیم نان بخریم سه کوچه آن طرف‌تر، که گم شدیم ..."
و حالا پنج شش ساعتی گم بودیم ...!
به خاطر شغل پدر، سال 1361 به آمل کوچ کردیم. با اینکه چند ماه از واقعه ششم بهمن آمل گذشته بود و بساط مهاجمان از شهر برچیده شده بود؛ ولی هنوز کم و بیش، به شکل پراکنده، در شهر هزار سنگر حضور داشتند. خانه‌ای در آنجا اجاره کردیم. صاحب‌خانه از زندانی‌های وابسته به گروه به اصطلاح مجاهدین خلق بود. همسر جوان این آقا، یک سالی که آنجا بودیم، بیشتر وقت‌ها در خانه تنها بود. رابطه عاطفی خوبی با خانواده ما داشت. دادستان آن وقت، حاج‌آقا اصغری، از آشناها و همشهری‌های ما بود. یادم هست، وقتی به خانه‌شان می‌رفتیم، محافظ‌هایی با اسلحه یوزی از خانه دادستان محافظت می‌کردند. خانمش هر وقت به منزل ما می‌آمد، از ترس صاحب‌خانه‌ی ما نصف عمر می‌شد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u