شناسنامه کتاب

جنایت جردن
جنایت جردن
نویسنده: علیرضا محمودی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 9500 تومان
تعداد صفحات: 112 صفحه
شابک: 978-600-229-351-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 9 نفر
امتیاز کتاب: (2.33 امتیاز با رای 3 نفر)
پیرمردی به نام همایون شمیم در آپارتمان خود در خیابان جردن به قتل می‌رسد و پرونده قتل به کارآگاه هوشنگ توانا سپرده می‌شود. توانا کارآگاهی خونسرد، غیرقابل نفوذ، جدی، باهوش، پرخور و عاشق فوتبال است. او به همراه دستیار جوان و بی‌تجربه‌اش که طرفدار تیم استقلال است، در مسیر جمع‌آوری اطلاعات درباره پرونده، به افرادی برخورد می‌کند که هر کدام ارتباطی با مقتول داشته‌اند و ... احتمالا یکی از آنها قاتل پرونده است. حالا این کارآگاه توانا است که باید تنها چند روز مانده به عید زودتر گناهکار را پیدا کرده و ضمن حل معمای این قتل، از خراب شدن تعطیلات عیدش جلوگیری کند!
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"با هزار بدبختی دو کیلو خرما و سه تا شیشه گلاب رو با مترو بردم بهشت‌زهرا. قبرها کنار هم. مثل خونه‌ها. ردیف‌ها مثل خیابون‌ها و قطعه‌ها مثل محله‌ها. بهشت‌زهرا، تهران به‌هم‌ریخته است. یه مرده‌ی نارمکی، کنار یه مرده از نیاورون. یه مرحومه از تیردوقلو کنار یه شادروان از قیطریه. تهران به‌هم‌ریخته و بدون اختلاف طبقه. همون چیزی که واقعا نمیشه پیداش کرد. ما داهات‌هامون رو به هوای عدالت ول نکردیم، بوی پول ما رو کشوند پای البرز. این‌جا آخر داستانه. داستانی که با پول شروع می‌شه و با عدالت تموم. همه کنار هم درازبه‌دراز، منظم و مرتب، چسبیده به جاده‌ی قم ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u