شناسنامه کتاب

دختری در غبار خاطره‌ها
دختری در غبار خاطره‌ها (The Memory Keeper's Daughter)
نویسنده: کیم ادواردز (Kim Edwards)
ترجمه: اصغر اندرودی
ناشر: در بهمن دانش
سال نشر: 1 (چاپ 1387)
قیمت: 7500 تومان
تعداد صفحات: 508 صفحه
شابک: 978-964-174-063-6
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 61 نفر
امتیاز کتاب: (3.85 امتیاز با رای 13 نفر)
این داستان مبهوت‌کننده از زمستانی در سال 1964 آغاز می‌شود، زمانی که کولاک برف، دکتر دیوید هنری را وامی‌دارد دوقلوهایش را خود به دنیا آورد. پسرش که اول به دنیا می‌آید، در سلامت کامل است؛ اما دکتر بی‌درنگ درمی‌یابد که دخترش به عقب‌ماندگی ذهنی مبتلا است. بنا به انگیزهایی که به نظر او معقول است، در یک لحظه تصمیمی می‌گیرد که سراسر عمرشان از آن تاثیر می‌پذیرد. او از کرولاین، پرستار خود می‌خواهد که بچه را به موسسه‌ای که ویژه نگهداری از این‌گونه کودکان است، بسپارد. کرولاین، به جای این کار به شهری دیگر می‌رود و دختر را، مانند فرزند خود بزرگ می‌کند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"پیش از آغاز کار پر زحمت زن، بارش برف آغاز شد. در هوای خفه و خاکستری رنگ اوایل غروب، ابتدا دانه‌های ریز برف باریدن آغاز کرد؛ اما سپس باد در برف‌ها پیچید و در برابر ایوان گسترده جلویی خانه‌شان طوفانی گرداب مانند از برف پدیدار شد. مرد در کنار زن نزدیک پنجره ایستاده بود و طوفان برف را تماشا می‌کرد، که پس از جوشش و غلیان رو به‌سوی زمین رانده می‌شد. چراغ‌های سرتاسر محله روشن و شاخه‌های عریان درختان سفید شد.
مرد، پس از شام، آتشی افروخت و در آن هوا به کاری پرمخاطره دست زد، بیرون رفت تا از چوب‌هایی که در پاییز گذشته در کنار گاراژ کپه کرده بوده، بردارد. هوای مقابل صورتش روشن بود و سرد، و برف‌های باریده بر سطح راهِ ورودی خانه اکنون تا نزدیکی زانویش می‌رسید. او تکه چوب‌ها را برداشت، کلاه‌های سفید و نرمی را که بر ساهایشان بود، تکاند و آنها را به درون ساختمان آورد. تکه چوب‌ها، وقتی درون آتشدان آهنین قرار گرفتند، بی‌درنگ شعله‌ور شدند، او مدتی چهار زانو در برابر آتشدان نشست، تکه‌های چوب را به آتش افزود و با حالتی خواب‌آلود به شعله‌های آتش چشم دوخت ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u