شناسنامه کتاب

انتخابات الویرا
انتخابات الویرا (The Suffrage of Elvira)
نویسنده: و. س. نایپل (V.S. Naipaul)
ترجمه: مهدی غبرائی
ناشر: هاشمی
سال نشر: 1390 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 279 صفحه
شابک: 978-964-7199-04-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 2 نفر
انتخابات الویرا، حول محور برگزاری دومین انتخابات پس از استقلال (کمی پیش از 1950 میلادی) در ناحیه دورافتاده‌ای از کشور ترینیداد و توباگو می‌گذرد و نویسنده از این مشق دموکراسی در کشوری نیمه مستعمره با فرهنگی نیمه عقب‌مانده مضحکه‌ای پرداخته که نظایر آن را می‌توان در اغلب کشورهای جهان سوم یافت. این رمان سرشار از طنز تلخ و شیرین است که گهگاه در قالب نظم و ترانه بیان می‌شود. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"عصر آن روز آقای سوروجپ ‌هاربنز نزدیک بود دو زن سفیدپوست و ماده سگ سیاه را بکشد.
وقتی زنها را دید، تنها این فکر توی کله‌اش دور می‌زد که مبادا به آنها بزند، و اصلا به این فکر نیفتاد که دیدن دو زن موبور که سوار دوچرخه‌های قرمز امریکایی تقلاکنان پا می‌زدند تا از تپه‌های الویرا بالا بروند چقدر عجیب است. این تپه بلندترین نقطه استان ناپارونی است، که در بین نه استان ترینیداد از همه کوچک‌تر، پرت‌تر و محروم‌تر است.
دوچرخه‌های سنگین امریکایی با لاستیکهای پهن رکاب‌زدن به بالای تپه را برای زنها آسان‌تر نمی‌کرد. آنها از روی زینهای کوتاه بلند شده بودند و با تمام قوا روی پدالها فشار می‌آوردند و دوچرخه‌ها روی جاده باریک تلوتلوخوران پیش می‌رفتند.
هاربنز با عصبانیت دنده سنگین گرفت. از رانندگی خوشش نمی‌آمد و حس می‌کرد که هیچ‌وقت به کامیون کهنه دوج که روی جاده خاکی پر گل و شل تلغ و تلوغ می‌کرد تسلط ندارد ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید در اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u