شناسنامه کتاب

فرار به غرب
فرار به غرب (Exit West)
نویسنده: محسن حمید (Mohsin Hamid)
ترجمه: مهرداد یوسفی
ناشر: جامی
سال نشر: 1397 (چاپ 1)
قیمت: 17500 تومان
تعداد صفحات: 168 صفحه
شابک: 978-600-99932-2-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 16 نفر
در کشوری در آستانه جنگ داخلی، زن و مرد جوانی همدیگر را می‌بینند. "نادیا" که زنی جسور، احساساتی و مستقل و البته خوش‌قلب است، "سعید" را در دام عشق خود گرفتار می‌کند. آنها رابطه عاشقانه مخفیانه‌ای را آغاز می‌کنند و در بحبوحه‌ی ناآرامی‌های شهرشان به هم نزدیک می‌شوند. وقتی آتش جنگ شعله‌ور می‌شود، ایست‌های بازرسی سرتاسر شهر را پر می‌کنند و صدای انفجار، سکوت شهر را در هم می‌شکند. آنها شایعاتی درباره درها می‌شنوند، درهایی که می‌توانند در چشم‌به‌هم‌زدنی انسان‌ها را به کیلومترها آنطرف‌تر منتقل کنند. زمانی که خشونت به اوج خود می‌رسد، "نادیا" و "سعید" به این نتیجه می‌رسند که دیگر چاره‌ای ندارند، مگر آنکه زادگاه خود را رها کنند و وارد یکی از این درها شوند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در شهری مملو از پناهجویان اما کماکان در صلح، یا حداقل نه در یک جنگ تمام‌عیار، چندین روز بود که مرد جوانی در کلاس درس، زن جوانی را می‌دید، اما با او باب گفت‌وگو را نگشوده بود. آن مرد جوان سعید و آن زن نادیا نام داشت. سعید ریش یا شاید بهتر باشد بگوییم ته‌ریش ظریفی داشت، و نادیا همیشه سراسر بدنش، از نوک انگشتان پا گرفته تا زیر گردنش را با یک ردای مشکی می‌پوشاند. آن روزها مردم کم و بیش این امکان را داشتند تا آنچه را می‌خواهند، بپوشند یا هر کلاه و سرپوشی که بخواهند بر سر گذارند، البته محدودیت‌هایی وجود داشت و طبعا انتخاب لباس معنادار بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u