شناسنامه کتاب

سایه گیوتین
سایه گیوتین
نویسنده: ژرژ سیمنون
ترجمه: کاوه میرعباسی
ناشر: طرح نو
سال نشر: 1388 (چاپ 3)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 159 صفحه
شابک: 964-489-034-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 30 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 12 نفر)
وقتی ناقوس دو بار نواخت، زندانی روی تختخوابش نشست و با دستهای بزرگ و زمختش، زانوهای خمیده‌اش را به هم فشرد. کمی مردد و بی‌حرکت ماند،بعد آهی کشید، بدنش را کش و قوس داد و از جا بلند شد. وارفته به‌نظر می‌رسید. سری بزرگ و دستهایی دراز داشت. سینه‌اش تخت و فرورفته بود.
در چهره‌اش چیزی جز بلاهت و سردرگمی خوانده‌ نمی‌شد. شاید هم نوعی بی‌اعتنایی غیرانسانی. پیش از آنکه به جانب دری که روزنه‌اش بسته بود، برود، مشت گره کرده‌اش را تهدیدآمیز به طرف یکی از دیوارها تکان داد. در آن‌سوی دیوار، یکی دیگر از سلولهای بخش مراقبت ویژه زندان لاسانته وجود داشت. آنجا مثل چهار سلول دیگر، یک محکوم به مرگ منتظر بود یا خبر عفو را برایش بیاورند یا نیمه‌شب گروه مخصوص بیایند گروه مخصوص بیایند و بی‌هیچ کلامی از خواب بیدارش کنند.
این زندانی از پنج روز پیش دائما ناله می‌کرد، گاهی خفه و یکنواخت، گاهی با فریاد از سر درماندگی اشک می‌ریخت و نعره می‌کشید. زندانی سلول 11 هرگز او را ندیده بود و درباره‌اش چیزی نمی‌دانست. فقط از روی صدایش حدس زده بود همسایه‌اش باید مرد جوانی باشد.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u