شناسنامه کتاب

آرتمیس فاول و گروگانگیری
آرتمیس فاول و گروگانگیری (Artemis Fowl)
نویسنده: ا این کالفر (Eoin Colfer)
ترجمه: شیدا رنجبر
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 14)
قیمت: 52000 تومان
تعداد صفحات: 454 صفحه
شابک: 978-964-369-084-7
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 3 نفر)
آرتمیس فاول دوازده ساله، یک تبهکار نابغه است. اما حتی او هم پیش‌بینی نمی‌کند که با گروگان گرفتن یک جن، خودش را درگیر چه جنگی می‌کند؛ چون این جن، سروان هالی شورت از واحد نیروی ویژه‌ی پلیس در سرزمین جن‌هاست. جن‌های این رمان، از آن‌هایی نیستند که وقت خواب در افسانه‌ها خوانده‌ایم. این‌ها مسلح و خطرناک‌اند.
آرتمیس خیال می‌کند از تمام قوانین جن‌ها اطلاع دارد و آن‌ها مثل موم در مشت او گرفتارند. اما جن‌ها ناگهان برخلاف قوانین خود عمل می‌کنند و درگیری بالا می‌گیرد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شهر هوشی‌مینه در فصل تابستان، بنا به معیارهای معمول، هوا به طرز خفقان‌آوری گرم است. گفتن این نکته لازم نیست که آرتمیس فاول هم اگر کاری تا این حد مهم و حیاتی در رابطه با نقشه‌اش نداشت، ممکن نبود چنین هوای ناراحت‌کننده‌ای را تحمل کند.
آفتاب به مذاق آرتمیس خوش نمی‌آمد. او با آفتاب سازگاری نداشت. ساعت‌های طولانی در اتاق دربسته جلو مونیتور کامپیوتر نشستن، طراوت و شادابی پوستش را زدوده بود. مثل یک خون‌آشم سفید و رنگ‌پریده بود و از نور آفتاب تقریبا به ستوه آمده بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u