شناسنامه کتاب

سوشیانس
سوشیانس
نویسنده: شروین وکیلی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 382 صفحه
شابک: 978-964-2995-16-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 37 نفر
امتیاز کتاب: (4.8 امتیاز با رای 5 نفر)
سوشیانس، نخستین نمونه از داستان‌های اسطوره‌ای نوین و در زمره‌ی ادبیات علمی، تخیلی و اساطیری است که با الهام از تاریخ اسطوره‌ای ایران باستان نوشته شده است. حجم زیادِ نمادها و عناصر اساطیری‌ای که در این کتاب به کار گرفته شده، به همراه دستکاری‌ها و دگرگونی‌های اعمال‌شده بر آن‌ها، کل داستان را به اثری نوآورانه و حتی جسورانه تبدیل کرده است.
"سوشیانس"، واپسین هفت روزِ پایان تاریخ، یعنی آخرین لحظه‌های زمان کرانمند را روایت می‌کند و با آغاز فرشگرد و رویارویی نهایی نیروهای ظلمت و روشنایی خاتمه می‌یابد. (برگرفته از وب سایت نویسنده، soshians.ir)
داستان کتاب با فصل "نخستین گاهان: میدیوزرم" اینچنین آغاز می‌شود:
"هفت روز به پایان سال مانده بود. سوز زمستانی کم کم جای خود را به باد گرمی می‌سپرد که گه‌گاه از میان شاخ و برگ درختان جنگل گذر می‌کرد و هم‌چون چاووشی نویدبخش، از آن سوی دیوارهای سیاوش‌گرد جاری می‌شد و بوی بهار را به خانه‌ها می‌آورد. آسمان هم‌چنان تیره بود و افق دریای فراخکرت هم‌چنان مه‌آلود. ضرباهنگ زندگی ساکنان سیاوش‌گرد، مام‌شهرِ سرزمین‌های باختری، مثل همیشه بود؛ با رخوت و سستی. هیچ جا نشانه‌ای از دگرگونی دیده نمی‌شد. آدمیان به انتظار فرارسیدن بهاری هم‌چون بهار سالیان پیش نشسته بودند و با سردرگمی شهرهاشان را با زیورهایی کهن می‌آراستند. بر دیوارها نشانه‌های مقدسی با معنای گمشده را نقش می‌کردند و سرودهایی می‌خواندند که به زبانی از یادرفته تعلق داشت و هیچ‌کس مفهوم‌شان را نمی‌دانست. اشموغان، سوار بر سوسمارهای تنومند و چندش‌آورشان با تفرعن از خیابان‌های غبارگرفته‌ی شهر می‌گذشتند و این مناسک پوچ را مسخره می‌کردند. آدمیان، ناتوان از فهم معنای این آیین‌ها، با شرم و ترس در برابرشان سر فرود می‌آوردند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u