شناسنامه کتاب

پرنیان و پسرک
پرنیان و پسرک (Gossamer)
نویسنده: لوئیس لوری (Lois Lowry)
ترجمه: کیوان عبیدی آشتیانی
ناشر: افق
سال نشر: 1393 (چاپ 4)
قیمت: 6500 تومان
تعداد صفحات: 162 صفحه
شابک: 978-964-369-377-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 92 نفر
امتیاز کتاب: (3.33 امتیاز با رای 6 نفر)
پسر بچه‌ای بدرفتار و زنی حساس که هریک قصه‌ای جداگانه دارند، در داستان خیال انگیز و شاعرانه‌ی "پرنیان و پسرک" به هم برمی‌خورند. ارتباط این دو و موجودی کوچک و نامرئی که آن دو را یاری می‌کند، داستان را در فضایی از بیداری و رویا و تخیل و واقعیت پیش می‌برد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"جغدی آواز خواند، انعکاس صدایش سوگوارانه در دور دست تکرار شد. در جایی نه‌چندان دور، بال‌هایی قدرتمند با یورشی ناگهانی خرگوش کوچکی را نشانه گرفتند. خرگوش با فریادی دلخراش اسیر چنگال‌هایی تیز، به بالا، به سوی سرنوشتی هلاکت‌بار کشیده شد. راکونی وحشت‌زده، از میان علف‌هایی که زیر و رو می‌کرد، با چشمانی درخشان خرگوش را نگاه کرد. دو آهو، یکی در جلو و دیگری پشت سرش، از میان مرغزار گذشتند، ابری نازک روی ماه را پوشاند.

آن‌ دو، پنهانی درون خانه‌ی کوچک خزیدند. شب‌ها کار می‌کردند، زمانی که گفت‌وگوی انسان‌ها کم می‌شد، زمانی که افکار شناور می‌شدند و نفس کشیدن‌ها ریتمی کند و آرام می‌یافتند. بیرون، بیدار و پر جنب و جوش بود اما خانه‌ی کوچک تاریک و ساکت بود ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u