شناسنامه کتاب

موش‌ها و آدم‌ها
موش‌ها و آدم‌ها (Of Mice and Men)
نویسنده: جان اشتاین‌بک (John Steinbeck)
ترجمه: پریسا محمدی
ناشر: ماهی
سال نشر: 1398 (چاپ 16)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 103 صفحه
شابک: 978-964-174-094-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 62 نفر
امتیاز کتاب: (4.16 امتیاز با رای 25 نفر)
آنها هیچ شباهتی به هم ندارند، جورج ریزه میزه و فرز است و پوستی تیره دارد. لنی، مردی است درشت که مثل بچه‌ها فکر می‌کند. با این همه آنها به دلیل تنهایی، غربت و بی‌کسی با هم مثل خویشاوندان هستند. اما جورج هم نمی‌تواند از لنی در برابر فتنه‌گری زنی عشوه‌گر مراقبت کند و هم از نتیجه اطاعت بی‌قید و شرط او از خود بی‌خبر است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"چند مایل مانده به "سولیداد" رودخانه‌ای به نام "سالیناس" به ساحلی شیب‌دار و پر تپه می‌رسد. در اینجا رودخانه‌ای باریک ولی عمیق به وجود آمده که آب آن به رنگ سبز است و چون قبل از رسیدن به آبگیر از زیر آفتاب داغ عبور می‌کند، همیشه گرم می‌باشد. در یک سمت رودخانه تپه‌هایی طلایی رنگ دیده می‌شود که به دامنه‌های استوار و سنگی کوه‌های گبیلان می‌پیوندند، اما در سمت دیگر آن دره‌ای عمیق و صفی از درختان تنومند دیده می‌شود: بیدهای مجنون با برگ‌هایی سبز و شاداب که در پای شاخ و برگ‌های پایینی آنها آثار طغیان‌های زمستانی باقی است؛ و درختان چنار که شاخه‌های سفید آنها روی آبگیر خم شده‌اند. زیر همین درختان و بر روی ساحل شنی رودخانه، برگ‌ها چنان روی هم انباشته شده و آن‌قدر خشکیده‌اند که صدای پای مارمولکی به راحتی به گوش می‌رسد. هنگام غروب خرگوش‌ها از بوته‌زارها بیرون می‌آیند و روی این شن‌ها می‌نشینند و خاک‌های مرطوب از رد پای شبانه‌ی راکون‌ها و پنجه‌های سگ‌های مزارع اطراف پوشیده شده‌اند، و نیز جای پای گوزن‌هایی که در تاریکی برای خوردن آب به اینجا می‌آیند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u