شناسنامه کتاب

و دیگر نیست
و دیگر نیست
نویسنده: مهشید مشیری
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1391 (چاپ 1)
قیمت: 13000 تومان
تعداد صفحات: 344 صفحه
شابک: 978-600-182-060-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
کتاب حاضر شامل دو داستان بلند و 22 داستان کوتاه است.
این داستان‌ها که در زمان‌های گوناگون، (بین سال‌های 59 تا 82)، نوشته شده‌اند، طبیعتا حال و هوای متفاوتی با یکدیگر دارند. با این همه بر آن شدم که آن‌ها را در کنار هم و در یک مجموعه گردآوری کنم.
داستان آخر با عنوان "موش کوچولو می‌خواهد دنیا را کشف کند" ترجمه‌ی دوران خردسالی پسرم، و تجربه‌ی مشترک او و من در فرایند عملی ترجمه‌ی داستان کودکان است.
چون این داستان از نظر احساسی جایگاهی برایم دارد، خواستم که آن را نیز در این مجموعه و در کنار داستان‌های خودم بگذارم. (برگرفته از یادداشت نویسنده در ابتدای کتاب)
داستان "آتشی هست" با این جملات آغاز می‌شود:
" "درآمد سفر، خزانه تهی، آینده تاریک. بالاخره چه خواهد شد؟"
این نجوای داداش است که گوش را می‌نوازد. نجوا می‌کند و با خودنویس پارکر پنجاه و یکش، که از بنگاه پارکر چهارراه قوام‌السلطنه خریده است، می‌نویسد: "اوضاع کشور را می‌توان در چند جمله خلاصه کرد ..." داداش خودنویس را در دست راست گرفته و پیشانی را به کف دست چپش تکیه داده است. چهره‌اش فکور و جدی است. سرمقاله می‌نویسد. او سردبیر روزنامه‌ای است که صاحب امتیاز و مدیر مسئول آن خودش است. داداش عاشق ایران است و به هر چیز و هر کس که مظهر ایرانی بودن است علاقه دارد. او شاهنامه‌ی چاپ مسکو به آن گرانی را نخریده است که در کتابخانه‌اش همین‌طور بماند و خاک بخورد. شاهنامه را خوانده و بسیاری از بیت‌های آن را در حافظه‌اش نگاه داشته است. داداش از فردوسی با احترام یاد می‌کند. به همین دلیل نام روزنامه‌اش را حکیم طوس گذاشته است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u