شناسنامه کتاب

شوق گفتگو و گستردگی فرهنگ تک‌گویی در میان ایرانیان
شوق گفتگو و گستردگی فرهنگ تک‌گویی در میان ایرانیان
نویسنده: حسن قاضی‌مرادی
ناشر: دات
سال نشر: 1397 (چاپ 3)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 275 صفحه
شابک: 978-964-8898-33-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 3 نفر
چه بسیار که با تک‌گویی و تک‌صدایی در جامعه‌مان مواجه و از آن در رنج بوده‌ایم و چه بسیارتر، به ویژه در موقعیت معاصر، که از لزوم گفت‌وگو در همه مناسبات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی سخن گفته‌ایم. با این حال، همچنان از سنگینی تک‌گویی می‌نالیم و از فقدان یا ضعف گفت‌وگو در عذابیم.
برای این وضعیت علل گوناگونی وجود دارند. یکی اینکه نه تک‌گویی و مشاجره، در معنای تک‌گویی متقابل، را به درستی می‌شناسیم و نه چندان می‌دانیم که گفت‌وگو ... اصلاً چه نوع ارتباط گفتاری است: تعریف آن چیست، چه اصول نظری و مولفه‌های عملی دارد و ... از کجاست که از دیگر ارتباط‌های کلامی متمایز است.
در فصل اول کتاب حاضر تعریفی از تک‌گویی و مشاجره و ویژگی‌ها و پیش‌نیازهای آنها ارائه می‌شود. فصل دوم اختصاص به بررسی جلوه‌هایی از تک‌گویی در فرهنگ سیاسی، اجتماعی، عرفانی و نیز در ادب فارسی دارد. در فصل سوم با تعریف گفت‌وگو به عنوان ارتباط کلامی خاص و پیش‌نیازهای آن، مولفه‌های ارتباط گفت‌وگویانه، در تضاد با اصول ارتباط غیرگفت‌وگویانه مطرح می‌شود. پی‌گفتار کتاب بحثی است بر محور ارتباط گفت‌وگو، دموکراسی و عشق.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u