شناسنامه کتاب

فرزند پنجم
فرزند پنجم (The Fifth Child)
نویسنده: دوریس لسینگ (Doris Lessing)
ترجمه: کیهان بهمنی
ناشر: ثالث
سال نشر: 1397 (چاپ 8)
قیمت: 16500 تومان
تعداد صفحات: 207 صفحه
شابک: 978-600-5218-02-2
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 60 نفر
امتیاز کتاب: (3.5 امتیاز با رای 10 نفر)
دیوید و هریت در حالی که به سر و صدای خنده و بازی بچه‌ها در حیاط گوش می‌کردند دستان همدیگر را گرفتند و لبخند زدند. می‌توانستند در هوای خوشبختی نفس بکشند. چهار فرزند، خانه‌ای قدیمی و زیبا، و دوستان و اقوامی دوست‌داشتنی، زندگی دیوید و هریت لوات زمزمه‌ی شکوهمند زیبایی ارزش‌های پاک و دل‌انگیز زندگی به دور از هیاهوی شهر است. اما آن‌گاه که فرزند پنجم آنها به دنیا می‌آید، سایه‌ی ترسناک و پلیدی بر زندگی آرام و خوش آنها می‌افتد. بنِ غول‌پیکر با چهره‌ای کریه و زشت و با قدرتی مهارنشدنی، مملو از نفرتی خشک سینه‌های هریت را می‌درد. هریت که سعی در نگهداری از این نوزاد دارد، با مقاومت ترسناک و خشنی مواجه می‌شود که پیش‌تر حتی فکر آن را نیز نمی‌کرد. هریت پریشان به‌شدت از چیزی که به دنیا آورده است، به وحشت می‌افتد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"هریت و دیوید همدیگر را در ضیافت اداری ملاقات کرده بودند که هیچکدام هم از قبل قصد رفتن به آن را نداشتند و بلافاصله متوجه شده بودند که این ملاقات همان چیزی است که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند. آشنایی با آدمی تودار، با تفکری قدیمی، در صورتی که نخواهیم بگوییم کهنه‌پرست، مشکل‌پسند و خجالتی: اینها و کلی صفت‌های دیگر درباره‌ی خشک بودن رفتارشان، حرف‌هایی بود که دیگران درباره‌ی آنها می‌گفتند. آنها هم با سرسختی از نظر خودشان مبنی بر اینکه آدم‌های معمولی هستند و حق دارند باشند، دفاع می‌کردند و معتقد بودند نباید به این علت که در نشان دادن احساسات زیاده‌روی نمی‌کردند و چون خشک بودن رفتاری نامتعارف بود، مورد انتقاد قرار بگیرند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u