شناسنامه کتاب

امیل
امیل (Emile)
نویسنده: ژان ژاک روسو (Jean-Jacques Rousseau)
ترجمه: غلامحسین زیرک‌زاده
ناشر: ناهید
سال نشر: 1393 (چاپ 7)
قیمت: 16000 تومان
تعداد صفحات: 408 صفحه
شابک: 978-964-6205-20-8
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
نویسنده کتاب اعتقاد دارد انسان در بدو تولد، به عنوان یکی از مخلوقات خداوند "از عیب و نقص مبرا است". انسان به مرور و بر اثر تماس با جامعه انسانی و بخاطر خاصیت ویرانگر اجتماع است که فاسد شده و فطرت نیک‌اش صدمه می‌بیند. بنابراین روسو در این کتاب تلاش می‌کند سیستم آموزشی پیشنهادی خود را تشریح کند که مانع از تاثیر منفی و مخرب جامعه بر روی فرد می‌شود.
او در کتاب این مهم را در قالب داستان تربیت امیل توسط مربی‌اش طرح می‌کند تا نشان دهد چگونه یک شهروند ایده‌آل را می‌توان تربیت کرد تا از گزند مفسده‌های جامعه دور بماند.
بسیاری این اثر را اولین کتاب در زمینه‌ی فلسفه‌ی تعلیم و تربیت در ادبیات غرب می‌دانند.
کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"هر چه از ید خالق عالم جل شانه بیرون می‌آید از عیب و نقص مبری است، ولی به محض این‌که به دست اولاد آدم رسید فاسد می‌شود. آدمیزاد زمینی را مجبور می‌کند محصولی را که مناسب زمین دیگری است بدهد، و درختی را وادار می‌سازد بار درخت دیگری را بیاورد. اقالیم یا عناصر یا فصول را با هم مخلوط می‌کند، سگ یا اسب یا غلام خود را ناقص‌الاعضا می‌کند تا قشنگ‌تر به نظر آید. همه چیز را به هم می‌زند، شکل همه چیز را تغییر می‌دهد. تو گویی از صور مهیب و غول‌آسا خوشش می‌آید. میل ندارد هیچ موجودی همان‌طور که به دست طبیعت ساخته شده است باقی بماند، ولو این‌که آن موجود انسان باشد. او لازم می‌داند بچه‌ی انسان را مانند کره اسبی که به درد تاخت و تاز می‌خورد تربیت کند، او را به هر صورتی که می‌خواهد در آورد، و مثل درختان باغ خود هر شکلی را که میل دارد به او بدهد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u