شناسنامه کتاب

علامت سمور
علامت سمور (The Sign of the Beaver)
نویسنده: الیزابت جرج اسپیر (Elizabeth George Speare)
ترجمه: نسرین وکیلی
ناشر: قطره
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 4000 تومان
تعداد صفحات: 181 صفحه
شابک: 978-600-119-385-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 62 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
"مت" دوازده ساله می‌بایست تا زمان بازگشت پدر به خانه در محیط بکر و وحشی "مین" گلیم خودش را از آب بیرون بکشد. "مت" که پسر پردل و جرئتی است، ناگهان مورد حمله‌ی یک دسته زنبور قرار می‌گیرد و در کمال تعجب درمی‌یابد کسانی که او را نجات داده‌اند، رئیس یک قبیله‌ی سرخ‌پوست و نوه‌اش "آته آن" هستند.
آشنایی دو پسر جوان یعنی "مت" و "آته آن" باعث می‌شود که "آته آن" زبان انگلیسی را یاد بگیرد و "مت" به شکارچی ماهری تبدیل شود. ماه‌ها می‌گذرد و از خانواده‌ی "مت" خبری نمی‌رسد. "آته آن" از او می‌خواهد که بی‌جهت به آمدن خانواده‌اش امیدوار نباشد و همراه او و قبیله‌اش به شمال مهاجرت کند. آیا واقعا "مت" می‌بایست به کلی از دیدار خانواده‌اش ناامید می‌شد و زندگی جدیدی را آغاز می‌کرد؟ (برگرفته از مقدمه کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
" "مت" در حاشیه‌ی جنگل ایستاده بود و هنوز چشمش به جایی خیره بود که پدرش در لابه‌لای درختان از نظر ناپدید شده بود. احتمال اینکه پدرش دوباره برگردد، بسیار کم بود، مگر آنکه چیزی جا گذاشته باشد یا این که بخواهد توصیه‌ی دیگری به او بکند. برای اولین بار "مت" احساس می‌کرد که از شنیدن یک توصیه یا سفارش مجدد استقبال می‌کند، حتی اگر برای صدمین بار تکرار شود. اما بالاخره به این نتیجه رسید که اتفاق نخواهد افتاد. پدرش واقعا رفته بود. او تنها بود و اطرافش، به شعاع چندین کیلومتر، جز طبیعت وحشی هیچ نبود."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u