شناسنامه کتاب

سفر فلیشا
سفر فلیشا (Felicia's Journey)
نویسنده: ویلیام ترور (William Trevor)
ترجمه: الاهه دهنوی
ناشر: مروارید
سال نشر: 1388 (چاپ 1)
قیمت: 4200 تومان
تعداد صفحات: 252 صفحه
شابک: 978-964-191-005-3
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 5 نفر
فلیشا در جستجوی پسری از کوچک‌شهری در ایرلند می‌گریزد و وارد شهرهای صنعتی انگلیس می‌شود، اما با هیلدیچ برخورد می‌کند که می‌خواهد یکی دیگر را به شمار دخترانی بیفزاید که اکنون به خاطراتش پیوسته‌اند. بازی‌های غریب زندگی ذره‌ذره توهمات هیلدیچ و فلیشا را برملا می‌کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"همچنان ناخوش است. زنی در دستشویی می‌گوید:
"بهتره بری توی هوای آزاد. نمیری روی عرشه؟"
روی عرشه سرد است و باد گوشهایش را آزار می‌دهد. او که در طول سفر با قطار ناخوش بوده حالا حالش بهتر می‌شود و دوباره به طبقه‌ی پایین، که قبل از رفتن به دستشویی آنجا نشسته بود، برمی‌گردد. لباسهایی که برای سفر برداشته داخل دو کیسه‌ی سبز پلاستیکی است؛ پولهایش را توی کیف دستی‌اش گذاشته. کیسه‌های پلاستیکی را از مغازه‌ی چاک خرید. روی کیسه‌ها نام چاک و یک طرح سلتی نقش بسته است. در صرافی اسکناسهای ایرلندی‌اش را با پول انگلیسی عوض کرد.
تعداد مسافران زیاد نیست. بچه مدرسه‌ایها جیغ می‌کشند و در حالی که وانمود می‌کنند تعادلشان را از دست داده‌اند از کنار او که گوشه‌ای کز کرده می‌گذرند. همه‌ی افراد یک خانواده با چشمهای بسته آرام در گوشه‌ای نشسته‌اند. دو زن مسن و یک کشیش دارند درباره‌ی مسابقات اسبدوانی انگلیس صحبت می‌کنند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u