شناسنامه کتاب

شاهین مالت
شاهین مالت (The Maltese Falcon)
نویسنده: داشیل همت (Dashiell Hammett)
ترجمه: پرویز نصیری
ناشر: روزنه‌کار
سال نشر: 1394 (چاپ 2)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 272 صفحه
شابک: 978-964-6728-08-0
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 3 نفر
خانم واندرلی به سام اسپید، که یک کارآگاه خصوصی است، مراجعه می‌کند تا او را به همراه همکارش، مایلز آرچر، استخدام کند. خانم واندرلی می‌خواهد تا آنها مردی به نام فلوید ترازبی را تعقیب کنند. فلوید با خواهر کوچک خانم واندرلی فرار کرده و حالا خانم واندرلی می‌خواهد که آنها را پیدا کند. سام و همکارش کار پیشنهادی خانم واندرلی را می‌پذیرند چون پولش خوب است. اما سام از ابتدا احساس بدی نسبت به این پرونده دارد و احساس می‌کند خانم واندرلی برایشان دردسر درست خواهد کرد.
در همان شب پذیرفتن پرونده، سام باخبر می‌شود که همکارش مایلز به قتل رسیده. مدت کوتاهی بعد از دریافت این خبر سام متوجه می‌شود که پلیس برای قتل همکارش به او مشکوک است و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"چانه‌ی دراز و استخوانی ساموئل اسپید یک پیشرفتگی به شکل عدد 7 زیر 7 متحرک دهانش بود. پره‌های بینی به عقب انحنا داشت و به این ترتیب 7 کوچک دیگری درست می‌کرد. چشمان خاکستریش به زردی می‌زد. ابروهای کلفت از بالای بینی عقابی‌اش، با دو چین همسان، 7 متحرک دیگری را درست می‌کردند و موهای قهوه‌ای روشنش که از کنار شقیقه‌ها شروع می‌شد، در یک نقطه روی پیشانی به هم می‌رسید. شبیه یک شیطان بلوند دوست‌داشتنی بود.
به افی پرین گفت: "چی شده عزیزم؟"
افی، دختری دراز و آفتاب‌سوخته بود. لباس ابریشمی نازکی به رنگ قهوه‌ای روشن به تن داشت که در اثر رطوبت به تنش چسبیده بود. چهره‌ای پسرانه با چشمانی قهوه‌ای و بازیگوش داشت. در را پشت سرش بست، به آن تکیه داد و گفت: "یه خانم می‌خواد ببیندت. اسمش واندرلیه." ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u