شناسنامه کتاب

مرد ناتمام
مرد ناتمام
نویسنده: جواد پویان
ناشر: نیلوفر
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 18500 تومان
تعداد صفحات: 309 صفحه
شابک: 978-964-448-369-1
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 19 نفر
امتیاز کتاب: (5 امتیاز با رای 1 نفر)
نویسنده از ایرانیان مهاجر مقیم خارج از کشور است
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"امروز روز اول دسامبر است. روزی آفتابی با کپه‌کپه ابرهای سفید منتظر در گوشه‌ای از آسمان، دریایی آرام و کشتی تفریحی سفید در حرکت رو به شمال با خطی دراز از کف و موج به دنبالش. مرغان دریایی برای لاشه‌ای شناور در آب جیغ و دادی تماشایی راه انداخته‌اند. رگه‌های بخار آب گرم جریان گلف استریم از سطح دریا برمی‌خیزند و در نیمه راه، نرسیده به آسمان محو می‌شوند. نسخه انگلیسی کتاب "تاریخ معاصر ایران در یک نگاه" کار دانشکده شرق‌شناسی دانشگاه اپسالا را که به تازگی به دستم رسیده می‌بندم، به موجهای دریا نگاه می‌کنم که از خط بین آسمان و دریا آرام‌آرام جلو می‌آیند، ارتفاع می‌گیرند، خیز کوچکی برمی‌دارند و فرومی‌ریزند و کف‌آلود سر و سینه بر ساحل سنگی می‌کوبند. انگار آرامش دریا را برنمی‌تابند. یک هفته از تلفن زری می‌گذرد:
- داداش اگه نمی‌خوای ما رو ببینی بیا لااقل تکلیف سهمتو روشن کن ..."
مادر که فوت کرد همه چیز مرد، همان نصفه محبت و صمیمیت بین برادرها و خواهرها چند روز بعد، کنار مادر در قبر جای گرفت. یک ماه از مرگ مادر نگذشته بود که تلفنها شروع شد و من اینجا به دور از همه چیز، توی هوای نمناک و زیر ابرهای غلیظ و خاکستری که تا پشت بامها پایین می‌آمدند و روزهایی به کوتاهی دو یا سه ساعت، باید می‌نشستم و به جنگ و دعواهای کسانی فکر می‌کردم که زمانی زندگی بدون آنها برایم متصور نبود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u