شناسنامه کتاب

تربیت احساسات
تربیت احساسات (Sentimental Education)
نویسنده: گوستاو فلوبر (Gustave Flaubert)
ترجمه: مهدی سحابی
ناشر: مرکز
سال نشر: 1392 (چاپ 7)
قیمت: 75500 تومان
تعداد صفحات: 508 صفحه
شابک: 978-964-305-646-9
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 1 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
داستان بر بستر وقایع انقلاب سال 1848 فرانسه و آنچه که به پایه‌گذاری امپراطوری دوم فرانسه انجامید، می‌گذرد. فردریک مورو جوان برازنده‌ای است که در رشته حقوق تحصیل کرده و بطور اتفاقی با مادام آرنو ملاقات می‌کند. او در همان نگاه اول دلباخته‌ی مادام آرنو می‌شود. همسر مادام آرنو تاجری موفق است و فردریک که بطور اتفاقی با او آشنا شده بخاطر احساساتش نسبت به مادام آرنو این آشنایی را حفظ می‌کند. با گذر سالیان و اتفاقات مختلفی که در زندگی فردریک بوقوع می‌پیوندد، گهگاه مسیر زندگی او با زندگی خانواده آرنو تلاقی پیدا می‌کند و در تمام این سال‌ها احساسات فردریک نسبت به مادام آرنو هیچ تغییری نمی‌کند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"روز 15 سپتامبر 1840 حدود ساعت شش صبح، کشتی "ویل دو مونترو" کنار بارانداز سن‌برنار آماده‌ی حرکت بود و موج موج دودش به هوا می‌رفت.
آدم‌هایی نفس‌زنان می‌آمدند؛ بشکه‌ها و ریسمان‌ها و سبدهایی پر از رخت و کهنه و ملافه رفت و آمد را مشکل می‌کرد؛ جاشوها به هیچ‌کس جواب نمی‌دادند؛ مردم به هم تنه می‌زدند؛ عدل‌های بار از میان دو قرقره‌ی نقاله بالا می‌رفت؛ سر و صداها میان همهمه‌ی بخاری محو می‌شد که از صفحه‌هایی فلزی بیرون می‌زد و همه چیز را در مهی سفیدرنگ فرو می‌برد؛ از جلو کشتی بی‌وقفه صدای دینگ دینگ زنگ می‌آمد.
کشتی سرانجام به راه افتاد و دو کناره‌ی رود، پوشیده از انبار و کارگاه و کارخانه، چون دو نوار پهنی که باز شود پشت سر کشیده شد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u