شناسنامه کتاب

داستان جاوید
داستان جاوید
نویسنده: اسماعیل فصیح
ناشر: البرز
سال نشر: 1397 (چاپ 20)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 405 صفحه
شابک: 964-442-083-7
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 134 نفر
امتیاز کتاب: (3.41 امتیاز با رای 17 نفر)
داستان در دهه ابتدایی 1300 اتفاق می‌افتد. جاوید نوجوانی زرتشتی، ساکن اطراف یزد است. پدر جاوید تاجر است و در آغاز داستان به همراه همسر و دختر کوچکش برای سفر راهی تهران می‌شود. وقتی خانواده در زمان مقرر باز نمی‌گردند، جاوید 15 ساله به همراه عمویش برای پیدا کردن آنها راهی تهران می‌شود. عمو در راه فوت می‌کند و جاوید تک و تنها پا به تهران می‌گذارد و به سراغ خانه‌ی ملک‌آرا می‌رود. ملک‌آرا کسی است که پدرش برای او جنس به تهران می‌آورده و قرار بوده خانواده در مدت اقامت در تهران نزد وی منزل کنند. با ورود جاوید به منزل ملک‌آرا مصیبت‌ها و اتفاقات زندگی وی شروع می‌شود و ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"روزی داغ و خشک، آخرهای تابستان سال 1301 هجری شمسی بود. راه خاکی، زیر آفتاب سوزان، مرده و تفته می‌نمود. کوره راه، از میان بیابان کویری و غبارآلوده، اینجا و آنجا گم و گور می‌شد.
از افق آخرین پیچ راه دراز، که به آبادی و شورآب نزدیک قم می‌رسید، دو مسافر با یک قاطر پیش می‌آمدند.
یکی از دو مسافر، آن که به دنبال قاطر می‌آمد، پسرک لاغر و گیوه پوشیده‌ای بود با پیراهن گشاد و سفید و بلندی که روی سدره سفید، چسب تنش پوشیده بود. روی پیراهن، بند کشتی سفیدش را سفت دور کمرش بسته و چندین گره زده بود. مسافر دوم پیرمرد ریش سفیدی بود، که او هم جبه بسیار بلندی روی سدره‌اش پوشیده بود و کلاه کتانی کوچک و گردی به سر داشت.
پیرمرد روی گرده قاطر خسته نشسته و چشمانش بسته بود. پسرک و پیرمرد هر دو خاک و خلی، و از هرم خورشید، آب رفته و سوخته به نظر می‌رسیدند. آفتاب سوزان پوست دستها و چهره‌های آنها را قهوه‌ای رنگ، پوسته پوسته و چقر کرده بود. آنها دو هفته پیش از یزد، حرکت کرده بودند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا بیابید.

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u