شناسنامه کتاب

سگ‌های سیاه
سگ‌های سیاه (Black Dogs)
نویسنده: ایان مک‌یوئن (Ian McEwan)
ترجمه: امیرحسین مهدی‌زاده
ناشر: نشر نی
سال نشر: 1390 (چاپ 1)
قیمت: 3800 تومان
تعداد صفحات: 176 صفحه
شابک: 978-964-185-187-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 8 نفر
امتیاز کتاب: (4 امتیاز با رای 1 نفر)
داستان سگ‌های سیاه که در دهه هشتاد و مقارن با سقوط دیوار برلین رخ می‌دهد، ماجرای فروپاشی رابطه عاشقانه‌ای است که ازدواج و جدایی در آن کمابیش هم‌زمان اتفاق می‌افتد.
کتاب داستان عشقی عمیق است که مغلوب اختلافات عقیدتی می‌شود. راوی خاطرات مواجهه‌ای وحشتناک در چهل سال پیش را دنبال می‌کند؛ لحظه‌ای که نتایج ویرانگر و بی‌بازگشتی در پی دارد. مک‌یوئن سیاه‌ترین وجوه تمدن معاصر را در قالب سگ‌های سیاه می‌کاود و تنش‌هایی را روایت می‌کند که هم عشق می‌آفریند و هم نفرتی که آن را از میان می‌برد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"عکس قاب‌شده‌ای که جون تریمین روی پاتختی‌اش نگه می‌داشت برای این آن‌جا بود که یادش بیاورد و به مهمان‌هایش هم از خاطره‌ی دختر زیبایی بگوید که صورتش، به خلاف صورت شوهرش، هیچ نشان نمی‌داد که قرار است در کدام جهت حرکت کند. عکس مربوط به 1946 بود، یکی دو روز پس از ازدواج‌شان و یک هفته پیش از آن که برای ماه عسل راهی ایتالیا و فرانسه شوند. آن‌ها بازو در بازو کنار نرده‌ی نزدیک ورودی موزه‌ی بریتانیا ایستاده‌اند. شاید وقت ناهار این عکس را گرفته بودند، چون هر دو همان حوالی کار می‌کردند، و تا چند روز پیش از حرکت‌شان اجازه نداشتند کارشان را ترک کنند. با نگرانی بامزه‌ای از این که نکند از عکس بیرون بمانند به طرف هم خم شده‌اند. لبخندشان به دوربین حاکی از شادمانی واقعی است. برنارد را که امکان نداشت اشتباه بگیری. آن‌موقع هم مثل همیشه، دو متر قد، دست‌ها و پاهای خارج از اندازه، چانه‌ای مضحک و مهربان و گوش‌های بل‌بلی که با موی کوتاه سربازی خنده‌دارتر هم می‌شد ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u