شناسنامه کتاب

فضاهای امید
فضاهای امید (Spaces of Hope)
نویسنده: دیوید هاروی (David Harvey)
ترجمه: علیرضا جباری (آذرنگ)
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: صفحه
نویسنده، که انسان‌شناس است و از نظریه‌پردازان به‌نام معاصر محسوب می‌شود، در این اثر دو موضوع اصلی گفتمان اجتماعی معاصر، یعنی جهانی شدن و بدن را از زوایایی جالب مورد بررسی قرار می‌دهد.
او در مسیر کشف جغرافیای توسعه اقتصادی نابرابر در اواخر قرن بیستم و برقراری ارتباط این جغرافیای جدید با نیروی کار، آثار مارکس را مرور می‌کند و در نوشته‌های او تحلیل‌هایی مرتبط با وضعیت فعلی جهان می‌یابد.
... برای قرن‌ها، جنبش‌های آرمان‌گرایانه سعی در ایجاد یک جامعه عدالت‌محور داشته‌اند. نویسنده با بررسی تاریخ این جنبش‌ها تلاش می‌کند تا دریابد که چرا آنها پیروز نشدند و اینکه مبانی فکری بوجودآورنده آنها، امروز چه دستاوردی می‌تواند برای ما داشته باشد. او معتقد است که ما می‌توانیم و باید از تخیل آرمان‌گرایانه در برابر همه کسانی که می‌گویند برای سرمایه‌داری "جایگزینی وجود ندارد" استفاده کنیم ... (برگرفته از متن "درباره کتاب")

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u