شناسنامه کتاب

مرد در حال سقوط
مرد در حال سقوط (Falling Man)
نویسنده: دان دلیلو (Don DeLillo)
ترجمه: نوشین ریشهری
ناشر: نغمه زندگی
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابک: 978-600-280-001-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 4 نفر
قهرمان داستان، کیت، کارمندی نامنظم و وظیفه‌نشناس در مرکز تجارت جهانی است که در روز حادثه به همراه صدها مرد و زن حیران و وحشت‌زده دیگر راه خود را از پله‌ها به پایین باز می‌کند و از سقوط برج‌ها جان سالم به در می‌برد.
شخصیت اصلی زن کتاب نیز لیان همسر کیت و یک ویراستار ادبی است که هر چند با کیت رابطه چندان خوبی ندارد و زندگی مستقلی دارد، اما وقتی کیت خود را با خاک و خاکسترهای ناشی از سقوط برج‌ها به خانه می‌رساند، بار دیگر او را به زندگی خود راه می‌دهد.
داستان شرح بازگشت زندگی این دو نفر به وضعیت معمول است. زندگی‌ای بی‌معنی که پوچ بودن آن در تقابل با فاجعه‌ای که خود و شهرشان از سر گذرانده‌اند، بیشتر به چشم می‌آید.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دیگر خیابان نبود. بلکه دنیا بود. زمان و مکانی از ریزش خاکستر و نزدیک شدن شب. مرد از میان گل و خاک و قلوه سنگ به سمت شمال می‌رفت، و مردم در اطرافش می‌دویدند در حالی که حوله‌های خیس به صورت می‌فشردند یا کت‌ها را روی سرشان کشیده بودند. آنها دستمال به دهان می‌فشردند. آنها کفش‌هایشان را در دست گرفته بودند، و زنی با هر لنگه کفش در هر دست با عجله از کنارش گذشت. آنها می‌دویدند و می‌افتادند، گیج و بی‌هدف، روی آن همه آشغال و آواری که در اطرافشان بود، هر چند کسانی هم بودند که زیر اتومبیل‌ها پناه گرفته بودند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u