شناسنامه کتاب

شهر زنبوران
شهر زنبوران (Ned Kelly and the City of Bees)
نویسنده: تاماس کنیلی (Thomas Keneally)
ترجمه: حسین ابراهیمی
ناشر: افق
سال نشر: 1397 (چاپ 6)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 168 صفحه
شابک: 964-369-064-4
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 48 نفر
ند توی تخت بیمارستان خوابیده که زنبور عسلی به سراغش می‌آید و به او پیشنهاد می‌کند تا با خوردن قطره‌ای از معجون طلایی رنگی که به همراه دارد، کوچک شود و با او به دنیای زنبورها برود. ند که حوصله‌اش در بیمارستان سر رفته پیشنهاد زنبور را قبول می‌کند و با خوردن قطره‌ی جادویی، اندازه یک زنبور عسل می‌شود. او به همراه نانسی، دختری که او هم قبلا همین قطره را خورده و کوچک شده، به کندوی زنبورها می‌رود و آنجا دوستان جدیدی پیدا می‌کند که او را با زندگی زنبورهای عسل آشنا می‌کنند.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"وقتی پسری کم سن و سال بودم، یک تابستان تمام در تنه‌ی پوک زبان گنجشکی کوهی و در لانه‌ی زنبوران عسل وحشی، زندگی کردم. پیش از آن‌که به من بخندید بهتر است به حرف‌هایم گوش کنید.
آن زمان من در دره‌ای گرمسیری زندگی می‌کردم. از میان دره رودی پهن که دو سوی آن غرق گل و گیاه بود، پیچ می‌خورد و پایین می‌رفت. زنبوران عسل همیشه مشغول جمع‌آوری شهد شیرین این گل‌ها بودند. آن‌ها بدن‌های کوچک و قلمبه‌شان را به گرده‌ی گل‌ها می‌مالیدند. این گرده‌های اغلب زرد و گاه ارغوانی را هم داخل گل‌ها می‌توان دید و هم با انگشت می‌توان لمس کرد. گرچه بعضی‌ها به این گرده‌ها حساسیت دارند و هنگام تنفس هوایی که در آن گرده باشد، به عطسه و سرفه می‌افتند اما زنبوران عسل نوزادان خود را با آن‌ها تغذیه می‌کنند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u