شناسنامه کتاب

خیلی خوشبختم خانوم صادقی!
خیلی خوشبختم خانوم صادقی!
نویسنده: علیرضا مجابی
ناشر: روشنگران
سال نشر: 1385 (چاپ 1)
قیمت: 2000 تومان
تعداد صفحات: 160 صفحه
شابک: 964-8564-65-5
تعداد کسانی که تاکنون کتاب را دریافت کرده‌اند: 15 نفر
امتیاز کتاب: (2.5 امتیاز با رای 4 نفر)
رسول نوجوان پانزده شانزده ساله‌ای است که بعد از جدایی پدر و مادرش با مادربزرگ خود در یکی از شهرستانها زندگی می‌کند. او متوجه تغییرات دوران بلوغ در خود شده است و از صحبتهای درگوشی بزرگترها می‌فهمد که بالغ شده است و حالا می‌خواهد بداند این "بالغ شدن" یعنی چی ... سوالات خود را با اطرافیان در میان می‌گذارد و طبیعتاً چون اینجا ایران است و در این زمینه پرده‌پوشی صورت می‌گیرد، جوابهای نامربوطی دریافت می‌کند ... (خلاصه داستان از وب سایت "میله بدون پرچم" برگرفته شده است)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"نه این که موضوع فقط برای من اتفاق افتاده بود و هیچ کس از چیزی خبر نداشت ... نه به هیچ وجه، در اصل من اولین کله‌پوکی بودم که تصمیم گرفته بودم در باره‌اش فکر بکنم و رد داستان را بگیرم تا از بلایی که به سرم آمده بود سر در بیاورم و تا جایی که ممکن بود، بدون ترس در باره‌ی آن حرف بزنم. بقیه حتی اگر مامور شهربانی هم بالای سرشان می‌گذاشتی و هفت شب و هفت روز از آب و غذا محرومشان می‌کردی حاضر نبودند کلمه‌ای بروز دهند.
بک بار دیگر خودم را توی آینه برانداز کردم و از قیافه‌ی هشلهفی که آن روزها پیدا کرده بودم، چندشم شد؛ پشت لبم سیاه شده بود - مثل پرکلاغ، دماغم باد کرده بود - عینهو خرطوم فیل و لنگ‌هایم دراز شده بود - اندازه‌ی لنگ زرافه. یک دلقک به تمام معنی با پاهای دراز و شلوارهای کوتاه که تا آن روز هفتاد و پنج عدد جوش قزمیت روی بینی و لبم ظاهر شده بود ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را می‌توانید اینجا و اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

 

اگر این کتاب را می‌خواهید به جمع اعضای جیره‌کتاب بپیوندید ...

شما با پیوستن به جیره‌کتاب می‌توانید این کتاب را به عنوان یکی از جیره‌های ماهانه‌تان دریافت کنید. اگر هم مایل به دریافت پیوسته کتاب در هر ماه نیستید، می‌توانید مشترک "جیره‌ به درخواست" جیره‌کتاب بشوید تا تنها وقتی که خودتان کتابی را درخواست می‌کنید، آن را برایتان ارسال کنیم:

  • برای آشنایی بیشتر با جیره‌کتاب و فعالیت‌هایش به اینجا مراجعه کنید
  • اگر با جیره‌کتاب آشنا هستید، می‌توانید در اینجا فرم عضویت اولیه را تکمیل کنید تا دسترسی‌تان به وب سایت مشترکین جیره‌کتاب برقرار شود

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u