سه شنبه, 20 آبان 1393 22:25

کتاب‌های مهر 1393

نوشته: ماني شهرير
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

 

اگر بخواهم فهرست این ماه را با "جذاب‌ترین" کتابی که خریده‌ام شروع کنم، انتخابم باید کتاب "آمدیم خانه نبودید" باشد! روایت بازدید خبرنگاری از خانه‌های مختلفی در شهر تهران که روزی روزگاری ادیب یا هنرمندی در آن زندگی می‌کرده و حالا گزارشگر رفته است تا ببیند وضعیت هرکدام چیست. البته پیشاپیش احتمالا حدس می‌زنید که اوضاع به چه قرار است و وضعیت خانه‌ها به چه صورت در آمده!

'آمدیم
آمدیم خانه نبودید
نویسنده: نسرین ظهیری
ناشر: ثالث
سال نشر: 1395 (چاپ 5)
قیمت: 34000 تومان
تعداد صفحات: 467 صفحه
شابک: 978-964-380-934-8
کتاب حاوی گزارش‌هایی است از وضعیت دیروز و امروز خانه‌های مشاهیر ایران.
مرور لحظه‌های زندگی بزرگان، ترسیم تصاویری دقیق و صمیمی از نحوه زیستن و آفریدن انسان، ورق زدن خاطرات شهر و ساکنان دیروز و امروزش از جمله مطالب خواندنی این کتاب است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
نویسنده کتاب در فصل‌های مختلف آن به محل زندگی بزرگانی همچون بدیع‌الزمان فروزانفر، عبدالحسین زرین‌کوب، سعید نفیسی، محمد معین، جلال آل‌آحمد، صادق هدایت، علی شریعتی، سیمین دانشور، ذبیح‌الله منصوری، ژازه طباطبایی، ابوالحسن صبا، ملک‌الشعرای بهار، نیما یوشیج، فرخی یزدی، میرزاده عشقی، اخوان ثالث، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، احمد شاملو، فریدون مشیری و ... بسیاری دیگر سر می‌زند. از حال و هوای امروز خانه‌های این مشاهیر برایمان می‌نویسد. از اهل محل درباره خاطراتشان از این بزرگان سوال می‌کند و تصویری از این خانه‌ها را نیز ضمیمه هریک از مطالب خود می‌کند.
فصل اول کتاب که به بازدید از خانه نیما یوشیج اختصاص دارد با این جملات آغاز می‌شود:
"زمستان آلزایمر دارد و برف، خاطره فراموش‌شده کوچه‌باغ‌های تجریش است. خانم شریفی‌نیا معلم سرخانه ریاضی که لهجه فاخر ادیبانه دارد در خانه تجریش نیما یوشیج را که عنکبوت‌ها با تارهای نازک، دلبرانه گرداگردش عروسی گرفته‌اند روی پاشنه می‌چرخاند. درخت‌های خانه اما ختم گرفته‌اند. پنجاه سال است. عرعر و کاج و سپیدار در کومه رو به زوال یوشیج زیر شاخه‌های خسته در احتضارند. اما شکوه تباه‌شده خانه نفس در سینه می‌رقصاند و ذوق ذوق نبض در انگشتانی که دلش برای چمباتمه زدن روی شیشه گلی اتاق که از همین جلو در حیاط هم پیداست لک می‌زند. خانم شریفی‌نیا پا پس بکشد، اندکی، شاید به اندازه یک چهارم موزائیک‌های بیمار خانه، آن وقت شاید بتوان اتاق مرد پوستین‌پوش را دید ..."

چاپ کتاب تمام شده!

کتاب بعدی را علی‌القاعده نباید به "آدم بزرگ‌ها" معرفی می‌کردم. هم ناشرش معروف است که بیشتر برای کودکان و نوجوان کتاب منتشر می‌کند (البته کمی پایین‌تر چند کتاب دیگر از همین ناشر آورده‌ام که آنها دیگر واقعا مخصوص آدم‌بزرگ‌ها نوشته شده‌اند!) هم در منابع خارجی آمده است که داستان برای نوجوان‌ها نوشته شده.

اما اصلا همین مراجعه به "منابع خارجی" باعث شد تا متوجه اهمیت کتاب بشوم و فکر کنم که احتمالا "آدم‌بزرگ‌های ما" هم شاید بدشان نیاید که آن را بخوانند. وقتی در وب سایت GoodReads دیدم که بیش از یک میلیون نفر به کتاب امتیاز داده‌اند و ... این در ابعاد آنور آبی هم آماری خارق‌العاده است و حکایت از "فروش" حیرت‌انگیز کتاب و استقبال بی‌نظیر از آن دارد.

'بخت
بخت پریشان (خطای ستارگان بخت ما)
نویسنده: جان گرین
ترجمه: مریم فرادی
ناشر: هیرمند
سال نشر: 1398 (چاپ 12)
قیمت: 40000 تومان
تعداد صفحات: 412 صفحه
شابک: 978-964-408-309-9
زندگی هزل از زمان سرطانش با مرگ گره خورده است. اما وقتی در گروه پشتیبان بچه‌های سرطانی با پسری به نام آگوستوس واترز آشنا می‌شود، زندگی و مرگش دوباره از نو رقم می‌خورد.
کتاب داستانی جذاب از زندگی و مرگ جوانانی است که تا دم مرگ، زندگی می‌کنند و سوال‌هایشان در چرخه‌ای مداوم تکرار می‌شود: من هم می‌توانم عاشق شوم؟ بعد از مرگم کسی از من یاد می‌کند؟ می‌توانم در این جهان اثری از خود باقی گذارم؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آخرهای زمستان هفده سالگی‌ام، مامانم به این نتیجه رسید که افسرده شده‌ام، شاید برای اینکه خیلی کم از خانه بیرون می‌رفتم، بیشتر وقتم را توی رختخواب می‌گذراندم، یک کتاب را هزار بار می‌خواندم، میلی به غذا نداشتم و بقیه‌ی وقتم را هم به مرگ فکر می‌کردم.
هربار که یکی از دفترچه‌های راهنمای سرطان را می‌خوانید یا به سایت‌های مخصوصشان سر می‌زنید، همه اشاره می‌کنند که افسردگی یکی از عوارض جانبی سرطان است. اما افسردگی از عوارض جانبی سرطان نیست. بلکه از عوارض جانبی مرگ است. (سرطان خودش هم یکی از عوارض جانبی مرگ است. تقریبا در مورد همه‌چیز همین‌طور است.) برای همین مامانم مرا پیش دکتر همیشگی‌ام جیم برد و او هم بعد از چند بار صحبت قبول کرد که من واقعا دچار نوعی افسردگی کامل و فلج‌کننده‌ی بالینی شده‌ام و برای همین هم باید داروهایم را عوض کنم و در جلسات یک گروه پشتیبان هم شرکت کنم ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

کتاب بعدی یکی دیگر از کتاب‌هایی است که نام و نشان‌اش در فهرست "کتاب‌هایی که باید پیش از مرگ خواند" آمده. نشر چشمه این روزها پس از مجاز شدن فعالیت‌اش شروع به انتشار کتاب کرده و هم از عنوان‌های قدیمی که چاپشان تمام شده بود تجدید چاپ می‌کند و هم عنوان‌های جدید، مثل همین یکی، را به بازار عرضه می‌کند. فعالیتی که مطمئنا موجب خوشحالی علاقمندان و پیگیران کتاب‌های این ناشر پرکار و باسابقه است.

'پستچی
پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند
نویسنده: جیمز ام. کین
ترجمه: بهرنگ رجبی
ناشر: چشمه
سال نشر: 1398 (چاپ 5)
قیمت: 22000 تومان
تعداد صفحات: 140 صفحه
شابک: 978-600-229-026-7
فرانک چامبرز در حین عبور از جاده‌ای در ایالت کالیفرنیا برای خوردن غذا در رستورانی توقف می‌کند. او که تنها برای خوردن غذا توقف کرده، وقتی صاحب رستوران به او پیشنهاد کار می‌دهد، پیشنهاد را قبول می‌کند و در آنجا ماندگار می‌شود.
رستوران را صاحب یونانی و همسر زیبایش اداره می‌کنند. فرانک از همان ابتدا نظرش به طرف کورا، همسر صاحب رستوران، جلب می‌شود. کورا نیز مدتهاست که دیگر علاقه‌ای به شوهر خشن و بدخلق‌اش ندارد و مصاحبت با فرانک را فرصتی برای فرار از زندگی روزمره‌اش به حساب می‌آورد. ارتباط این دو به مرور نزدیک می‌شود به طوری که تصمیم می‌گیرند تا همسر کورا را به قتل برسانند و بعد از آن هر دو زندگی جدیدی را با یکدیگر آغاز کنند ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"طرف‌های ظهر بود که از تو کامیون یونجه پرتم کردن بیرون. شب قبلش دوروبر کامیونه ول گشته بودم و به محض این‌که خزیدم زیر برزنتش، خوابم برد. بعد سه هفته تو تیاجوآنا خیلی خواب‌لازم بودم و کماکان هم داشتم به خوابم می‌رسیدم که یه‌طرف برزنته رو - برا خاطر خنک شدن موتور - زدن کنار. یهو دیده بودن یه پایی از زیرش زده بیرون، پرتم کردن پایین. ولی یه سیگار بهم دادن؛ من هم دیگه زدم به جاده تا یه چیزی برا خوردن پیدا کنم.
اون‌موقع بود که برخوردم به این غذاخوری توئین‌اکز. یه غذاخوری کنارجاده‌ای الکی بود، عین چند میلیون‌تا مشابهش تو کالیفرنیا. یه قسمت ناهارخوری داشت و بالاش خونه‌مانندی که توش زندگی می‌کردن. بغل‌دستش یه پمپ‌بنزین بود و پشتش نیم‌دوجین آلونک که اسم‌شونو گذاشته بودن پارکینگ. سریع زدم تو و شروع کردم نگاه کردن جاده. سروکله‌ی یونانیه که پیدا شد ازش پرسیدم یه یارویی سوار کادیلاک اون دوروبر دیده یا نه، گفتم قرار بوده منو این‌جا سوار کنه و همین جا هم ناهار بخوریم ..."

چاپ کتاب تمام شده!

دو کتاب بعد هم همچنان از قفسه "داستان‌های ترجمه" انتخاب شده‌اند. راستش را بخواهید خرید آنها به توصیه کتابفروش محل بوده اما بعد که هر کدام را به خانه آوردم و نشستم تا شناسنامه‌شان را دربیاورم دیدم که هر دو برای خودشان در آنور آب پرفروش و مورد توجه بوده‌اند.

'هنوز
هنوز آلیس ...
نویسنده: لیزا جنوا
ترجمه: شهین احمدی
ناشر: معین
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 317 صفحه
شابک: 978-964-165-094-2
کتاب داستان زندگی یک استاد پنجاه ساله‌ی دانشگاه هاروارد است که روانشناسی شناخت و زبان‌شناسی تدریس می‌کند. اما در اوج زندگی حرفه‌ای خود به بیماری آلزایمر زودرس مبتلا می‌شود. استادی که در طول زندگی‌اش درباره‌ی توانایی‌های ذهن خوانده، نوشته و گفته است، حالا خود اسیر دیو آلزایمر شده که هر روز گوشه‌ای از ذهنش را به تاراج می‌برد. زیبایی داستان آن است که از زبان خود آلیس روایت می‌شود. از زبان کسی که هر روز میزان تخریب مغزش را می‌سنجد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آلیس در اتاق خواب، پشت میز تحریرش نشست. صدای رفت و آمد جان از این اتاق به آن اتاق در طبقه‌ی پایین مانع تمرکزش می‌شد. باید پیش از پروازش مقاله‌ای را که برای مجله‌ی روان‌شناسی می‌نوشت بازخوانی می‌کرد، اما یک جمله را سه بار خوانده بود بدون این‌که چیزی از آن بفهمد. ساعت روی میز هفت و سی دقیقه را نشان می‌داد، اما می‌دانست حدود 10 دقیقه جلوست. از ساعت روی میز و سرعت رفت و آمدهای جان می‌شد فهمید دیرش شده، اما دنبال چیزی می‌گردد. در حالی که به اعداد روی ساعت دیجیتالی نگاه می‌کرد، منتظر بود جان صدایش کند.
- الی؟
مداد را روی میز گذاشت، نفس عمیقی کشید و از جا بلند شد. در طبقه‌ی پایین، در اتاق نشیمن، جان جلوی کاناپه زانو زده بود و داشت زیر کوسن‌ها دنبال چیزی می‌گشت.
پرسید: کلید؟
- عینک، لطفا برام سخنرانی نکن، دیرم شده ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'جنوب
جنوب دریاچه سوپریور
نویسنده: الن ایرگود
ترجمه: آرتمیس مسعودی
ناشر: آموت
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 21500 تومان
تعداد صفحات: 456 صفحه
شابک: 978-600-5941-22-7
وقتی مدلین از شیکاگو به مقصد ساحل دریاچه سوپریور خارج می‌شود، هرگز فکر نمی‌کند زندگی‌اش تا این اندازه متحول شود. وقتی مسئولیت نگهداری یکی از دوستان خانوادگی‌اش را به عهده می‌گیرد، در کنار دو خواهر مسن که یکی تندمزاج و لجباز و دیگری شیرین‌تر از عسل است، احساس سردرگمی می‌کند اما …
"جنوب دریاچه سوپریور" داستانی سرشار از احساس، نوع‌دوستی و نیکی است. همان‌طور که پیش می‌رود، ماجراهایی مانند گم شدن یک کودک، یک عشق بر باد رفته، تصادف اتومبیل، جشن عروسی، آتش‌سوزی، یک ازدواج رمانتیک، گلدیس و آربیوتوس و بقیه ساکنان شهر کوچک میشیگان، به زن جوانی می‌آموزند که چطور انسان بزرگی باشد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"مدلین شبی در اواسط آوریل که باد شدیدی می‌وزید، شیکاگو را ترک کرد. وقتی تصمیم گرفت برود، خیلی زود کارها رو به راه شد. تقریبا پیش از آن که خودش متوجه شود، از کارش استعفا داد، وسایلش را جمع کرد، خداحافظی‌هایش را کرد و برای آخرین بار همه چیز را از نظر گذراند. البته قرار بود دوباره برگردد اما فعلا داشت عازم جایی می‌شد که فکر می‌کرد آخر دنیاست.
نظر اطرافیانش این بود که او تصمیم نادرستی گرفته است، عقلش را از دست داده است و وقتی صبح چشم باز کند و ببیند وسط ناکجاآباد است، خیلی خیلی احساس پشیمانی خواهد کرد - در اسپینلی، جایی که مدلین سال‌ها در آنجا کار کرده بود، مسئله رفتن او بحث روز شده بود. ریچارد هم - که وقتی در اسپینلی روی پایان‌نامه‌اش کار می‌کرد و دوست داشت با لپ‌تاپش ساعت‌ها آنجا بنشیند و قهوه بنوشد، با او آشنا شده بود - با ناراحتی همین نظر را ابراز کرد. مدلین از این همه عصبانیت ریچارد تعجب می‌کرد ولی تعجبی هم نداشت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

خب، حالا رسیدیم به غیرداستانی‌های این ماه (البته آن کتاب اول فهرست همانطور که گفتم استثنا بود!) اجازه بدهید معرفی را با مجموعه نامه‌هایی از احمد شاملو آغاز کنیم. ماه گذشته "عکس فوری" مسعود خیام از شاملو را کسانی که خواندند، پسندیده بودند. بنابراین فکر کردم بد نیست این کتاب جدید درباره (و به قلم) شاعر فقید را همین حالا که تر و تازه منتشر شده، بهتان معرفی کنم.

'تهران،
تهران، خیابان آشیخ هادی (نامه‌های احمد شاملو به ع. پاشایی)
نویسنده: احمد شاملو
ناشر: چشمه
سال نشر: 1396 (چاپ 3)
قیمت: 17000 تومان
تعداد صفحات: 198 صفحه
شابک: 978-600-229-184-4
کتاب مجموعه‌ای است از نامه‌هایی که احمد شاملو طی سه‌دهه دوستی و همکاری برای ع. پاشایی نوشته است. پاشایی که خود تنظیم نامه‌ها را برای چاپ برعهده داشته در ابتدای کتاب اشاره می‌کند که در همه جای دنیا مرسوم است نامه‌های به‌جامانده از چهره‌های سرشناس و محبوب، بعد از مرگشان در اختیار عموم قرار بگیرد. این نامه‌ها هم با همین منظور منتشر می‌شوند. نامه‌هایی که می‌توانند گوشه‌هایی از زندگی و دغدغه‌های شاعر را نشان بدهند. این نامه‌ها همگی حال‌وهوایی این‌چنینی دارند، نامه‌هایی هستند که شاملو بیشترشان را وقتی در سفر بوده نوشته است و کمابیش مطالب همه آنها به زندگی روزمره او و دغدغه‌هایش می‌پردازند و وجه ادبی ندارند. تاریخ نگارش نامه‌های منتشر شده در این مجموعه از نیمه دهه 1350 شمسی تا سال‌های پس از انقلاب را دربرمی‌گیرد.

چاپ کتاب تمام شده!

ما همچنان برای آن دوستی که خواسته بودند هر ماه برایشان کتاب شعر بفرستیم ماهی یک دفتر شعر تهیه و ارسال می‌کنیم. همچنان هم آن کتاب شعر را اینجا برای بقیه معرفی می‌کنیم، شاید توجه بقیه دوستان هم به کتاب‌های این قفسه جلب شود!

'دستورهای
دستورهای زبانی یک دیکتاتور عاشق (مجموعه شعر)
نویسنده: کامران رسول‌زاده
ناشر: مروارید
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 7500 تومان
تعداد صفحات: 97 صفحه
شابک: 978-964-191-290-3
اشعار کتاب در چهار بخش با عنوان‌های "دیکتاتوری عشق"، "دموکراسی عشق"، "من بودن، زن بودن" و "کوتاه مثل عشق" آمده‌اند.
در یکی از قطعات آمده در فصل "دیکتاتوری عشق" می‌خوانیم:
"دیکتاتوری شغل خوبی نیست،
می‌خواستم بزرگ که شدم، شاعر شوم
اما
آن‌قدر از کودکی به ما دیکته گفتند که …
یادت نیست؟
همین چند قرن پیش،
به جای دیکته
تمام صفحه را پر کردم از نام تو …
حالا
من
آخرین دیکتاتور شعرم
که زبانم پر از دستوراتی‌ست
که وقت نوشتن
تمام صفحه را پر می‌کند
از نام تو ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

در مورد کتاب بعدی باید توجه‌تان را به این نکته جلب کنم که همانند بحث و حدیث‌های مختلف درباره لیبرالیسم، موضوع "اصالت و اهمیت بازار" هم موضوعی است که موافقان و مخالفان دوآتشه بسیار دارد. این بحث را حتی می‌توان یکجورهایی در دل بحث لیبرالیسم هم در نظر گرفت. ماجرا این است که طرفداران "بازار" معتقدند که همه موانع دنیا باید به نفع ساز و کار عرضه و تقاضا و بازار آزاد برداشته شود و دولتها (این اصلی‌ترین موانع عملکرد آزادانه بازارها) باید اجازه دهند که دست‌اندرکاران کسب و کار هر کار دلشان می‌خواهد انجام دهند و ... اینجوری همه سعادتمند خواهند شد. نویسنده کتاب بعدی اما جزو مخالفانی است که معتقد است مرزهایی وجود دارند، مثلا از جنس اخلاقی، که نباید اجازه داد نظام بازار آزاد به آن نزدیک شود یا باعث خدشه بر آن بشود. بحث شیرینی است که معمولا در حین آن دست و پا هم زیاد می‌شکند!

'آنچه
آنچه با پول نمی‌توان خرید: مرزهای اخلاقی بازار
نویسنده: مایکل سندل
ترجمه: حسن افشار
ناشر: مرکز
سال نشر: 1397 (چاپ 9)
قیمت: 29500 تومان
تعداد صفحات: 205 صفحه
شابک: 978-964-213-230-0
نویسنده در این کتاب با ارایه مثال‌هایی ملموس و با نثری ساده و شوخ‌طبع که به روانی به فارسی ترجمه شده مشکلات نظام بازارمحور لیبرالی را تشریح می‌کند. او معتقد به نظریه عدالت و جدایی سپهرهای عمومی‌ بازار، اخلاق و مذهب از یکدیگر است.
… سندل در کتاب با مثال‌های زیادی تلاش می‌کند ثابت کند که بازار فقط سازو‌کار نیست و ارزش‌هایی هم دارد و این تصور که بازار به چیزهایی که مبادله می‌کند دست نمی‌زند و آلوده‌شان نمی‌کند روز به روز ناموجه‌تر می‌شود. (برگرفته از وب سایت مدرسه اقتصاد)
فصل اول کتاب با عنوان "نوبت‌شکنی" با این جملات آغاز می‌شود:
هیچ‌کس دوست ندارد توی صف بایستد. گاهی نوبت جلوتر را می‌خرند. می‌دانیم که در رستوران‌های از ما بهتران انعام خوبی به گارسون می‌دادند تا کمتر منتظر خالی شدن میز بمانند. این انعام در واقع رشوه‌ای است که دزدانه به او می‌دهند. جلو در ننوشته‌اند هر کس بخواهد می‌تواند یواشکی یک اسکناس پنجاه دلاری کف دست گارسون بگذارد تا معطل نشود. اما به تازگی خرید و فروش اجازه‌ی نوبت‌شکنی علنی شده و رواج پیدا کرده.

مسیر تندرو
این روزها صف‌های طولانی در فرودگاه‌ها برای بازرسی همه را کلافه کرده. ولی همه لازم نیست در این صف‌های پیچ‌درپیچ بایستند. کسانی که بلیت فرست‌کلس یا بیزنس‌کلس خریده‌اند می‌توانند از مسیرهای مخصوصی به جلو صف بازرسی بروند. "بریتیش ایرویز" اسمش را گذاشته مسیر تندرو (Fast Track) این سرویس به مسافرانی که پول بیشتری می‌دهند اجازه می‌دهد به جلوی صف بازدید گذرنامه‌ها بروند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

دو کتاب بعدی را یکی از دوستان از ما خواستند. نشانی درستی هم ندادند و فقط گفتند به دنبال کتاب‌هایی درباره شیوه کسب و کار استیو جابز می‌گردند. هنوز نمی‌دانم این کتاب‌هایی که ما برایشان پیدا کردیم نیازشان را برطرف کرده یا نه. اما آنها را اینجا هم می‌آورم تا شاید توجه دیگر دوستداران جابز مرحوم را به خود جلب نماید!

'اسرار
اسرار نوآوری‌های استیو جابز
نویسنده: کارماین گالو
ترجمه: سعید جعفری
ناشر: نسل نواندیش
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 14900 تومان
تعداد صفحات: 384 صفحه
شابک: 978-964-236-427-5
بی‌تردید استیو جابز برترین مدیر تاریخ صنعت است. با پیروی از علاقه‌ی خود، هدف‌گذاری جسورانه (قرار دادن رایانه‌ها در دستان همه‌ی مردم) و فنون ذاتی مدیریتی‌اش، دنیا را برای خود و دیگران به مکان بهتری تبدیل کرد. او می‌تواند بهترین الگوی مدیریتی در کسب و کار باشد.
... در این کتاب، اصولی ارائه شده است که جابز و دیگر مدیران برتر دنیا با پیروی از آن‌ها، زندگی را برای مردم دنیا آسان‌تر ساختند. شما نیز می‌توانید این اصول را در کسب و کار خود اعمال کنید و از ثمرات شگفت‌آورشان بهره‌مند شوید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"نوآوری چاشنی مخفی اپل است. اما رییس این شرکت، استیو جابز برای آفرینش نوآوری، اعتقادی به "نظام‌ها" ندارد. کارمندان اپل در کارگاه‌ها حاضر نمی‌شوند تا ماهیچه‌های نوآوری خود را تمرین دهند. شما اسباب‌بازی‌های خانه‌سازی را در کمپ اپل پیدا نمی‌کنید که نوآوری را برانگیخته کنند، همچنین نمی‌بینید که کارمندان سالن‌ها را به خوبی تمیز کنند تا بتوانند چیزهایی را به عنوان یک "مشاور در زمینه‌ی نوآوری" پیدا کنند و آن‌ها را به سوی یک فعالیت گروهی برنامه‌ریزی شده هدایت کند. در واقع، استیو جابز این تمرین‌های قدیمی را حقیر می‌شمارد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'اسرار
اسرار سخنرانی و ارائه‌های استیو جابز
نویسنده: کارماین گالو
ترجمه: سعید جعفری
ناشر: نسل نواندیش
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 11900 تومان
تعداد صفحات: 328 صفحه
شابک: 978-964-236-459-6
تاثیرگذاری، مهم‌ترین ویژگی مدیر کسب‌وکار است. متقاعد ساختن زیردستان، سرمایه‌گذاران و مشتریان، با اهمیت‌ترین وظیفه‌ی اوست. استیو جابز، با شخصیتی کاریزماتیک و گیرا، قادر بود افراد را با خود همراه سازد تا به اهدافش دست یابد. وی، مراسم معرفی محصولات خود را به شکلی هنری ارائه می‌داد، حضار را به وجد می‌آورد و میلیون‌ها تن در سراسر دنیا را ترغیب به خرید محصولاتش می‌کرد. نکته‌ی مهم این است که فنون سخنرانی و ارائه‌ی او، برای دیگران نیز قابل دستیابی است. مدیران کسب و کار، کارآفرینان، اساتید و دانشجویان، قادر خواهند بود با پیروی گام به گام نکات این کتاب، سخنرانی و ارائه‌ی خود را به نحوی حیرت‌آور، متقاعدکننده سازند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"خلق داستان، طرح، نخستین گام برای فروش ایده‌هایتان همراه با قدرت، ترغیب و کاریزما است. موفقیت در این گام، ارتباط‌برقرارکنندگان عالی را از متوسط متمایز می‌سازد. بیشتر افراد در بررسی دقیق این مرحله، خوب عمل نمی‌کنند. ارتباط‌برقرارکنندگان تاثیرگذار، به نحوی موئر طرح‌ریزی می‌کنند، پیام‌ها و عناوینی متقاعدکننده به‌وجود می‌آورند و کار را برای شنوندگانشان در دنبال کردن داستان، آسان می‌سازند و دشمن مشترکی را برای ساخت درام معرفی می‌کنند. هفت فصل - یا صحنه - در پرده‌ی اول به شما کمک خواهند کرد تا پایه‌ی یک سخنرانی و ارائه‌ی موفقیت‌آمیز را به‌وجود آورید. هر صحنه با خلاصه‌ی کوتاهی از درس‌های ملوس و مشخصی که می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را از همین امروز استفاده کنید، همراه می‌شود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

کتاب بعدی هم یکی از تازه‌ترین عنوان‌های منتشر شده انتشارات شیرازه است که با معرفی ایشان وارد سبد خرید ما شده. مثل همیشه به ناشران علاقمند اعلام می‌کنیم که اگر مایل باشند می‌توانند با ارسال نمونه‌ای از آثارشان ما را از انتشار کتاب‌های جدید مطلع کنند تا ما هم کتاب‌هایشان را در بخش‌های مختلف وب سایت جیره‌کتاب معرفی نماییم.

'حقوق
حقوق مردم و شهروندی
نویسنده: محمدرضا خوبروی پاک
ناشر: شیرازه
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 29500 تومان
تعداد صفحات: 553 صفحه
شابک: 978-964-7768-95-5
کتاب به بررسی مفهوم حقوق فردی و گروهی مردم و نمایندگان آنان و نیز انواع دولت‌ها و شیوة کارکردشان می‌پردازد.
نویسنده این پرسش دیرینه را مطرح می‌کند که چرا مردم "به تیمار و عذاب اندر و با دولت به پیکارند". وی بر این نظر است که ذهن فعّال مردم باید همواره در پی آشتی‌دادن امکان‌ها با خواست‌های خود باشد. از‌ این‌رو، شناخت حقوق مردم در قالب‌های گوناگون امری گریزناپذیر است. افزون بر آن، دولت نیز باید بداند که پایة قدرت بر فرمان و پیروی از آن نیست و مشارکت مردم هم در قدرت امری الزامی است. به همین دلیل‌است که سیاست را هنر ممکن‌ها خوانده‌اند، بدین‌معنا که شناخت شرایط و داده‌های آن و یافتن بهترین راه حل‌ها توأم با وفاداری به اصول از جلوه های آن هنر تلقی می شود.
نویسنده در دیباچه کتاب به تعریف‌های نوینی از برخی از اصطلاحات رایج در نوشته‌های سیاسی، اجتماعی و حقوقی پرداخته و خواننده را از چون و چرای اصطلاح‌هائی مانند "حق تعیین سرنوشت و ساماندهی آن"، "حاکمیّت"، "دولت قانونمدار"، "خود مدیری"، "جدائی‌خواهی"، تجزّیه‌طلبی" و مانند آن آگاه می‌کند.
کتاب با تمرکز بر مفاهیمی که امروز در جامعة ما بیش از پیش دغدغة مردم شده است، کوشیده است این نکته را روشن سازد که پیش‌فرض مردم‌سالاری در حضور و مشارکت شهروندانی است که برحقوق و تکالیف خود آگاهند.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

کتاب "فرزند ایران" آقای کزازی هم جزو کتاب‌هایی بود که با وجود نثر "خاص"اش، انگار مورد توجه خوانندگانش قرار گرفت. این ماه در کتابفروشی‌ها به کتاب دیگری از آقای کزازی برخوردم که با توجه به اینکه روی جلدش هم‌شکل "فرزند ایران" طراحی شده بود، نوید می‌داد که با یک مجموعه طرف خواهیم بود. این ظن هنگام تورق کتاب تایید شد و معلوم شد که نویسنده کتاب دیگری هم از این سری نوشته که به زندگی کوروش هخامنشی می‌پردازد و انشاالله آن را هم در ماه بعد در فهرست‌مان خواهیم آورد.

'وخشور
وخشور ایران: داستانی بر پایه سرگذشت زرتشت
نویسنده: میرجلال‌الدین کزازی
ناشر: معین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 168 صفحه
شابک: 978-964-165-102-4
این کتاب، سومین داستان بلند از سه‌گانه‌ای است که نویسنده درباره بزرگان تاریخ و ادب ایران به رشته تحریر درآورده است. کتاب اول این مجموعه، "فرزند ایران" به زندگی فردوسی شاعر بزرگ پارسی‌گوی می‌پردازد و دومین کتاب با عنوان "پدر ایران" داستان زندگی کورش هخامنشی را حکایت می‌کند.
"وخشور ایران" نیز به بازگویی داستان زندگی زرتشت پیامبر ایرانی اختصاص یافته است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"شبی بس تاریک و دیریاز و دیجور سایه‌ای ستبر و سربین بر جهان گسترده بود. ماه روی در پرده پوشیدگی فرومی‌نهفت و ستارگان، بر پهنه آسمان تیره‌فام، پرتوهایشان را از خاکیان در تیرگی فرورفته، آن شبزدگان خفته خاموش، تنگ‌چشم و زفت، دریغ می‌داشتند. در دهستان راغ، دهستانی بر دامنه‌های کوهی سپند و آیینی که با نام باستانی خویش، اسنوند، راه به روزگاران افسانه‌رنگ در تاریخ ایران می‌برد و بر کرانه‌های دریاچه‌ای سپند و آیینی، بالا می‌افراخت، تنها چراغی که می‌افروخت و در هماوردی و نبردی نابرابر، با تاریکی فراگیر درمی‌آویخت، در خانه خاندان سپیتمان فروزان بود. در این خانه، بانوی خاندان، دغدو، کودکی را به جهان می‌آورد. دغدو، غریوان از رنجی دلپسند و آزاری خوشایند، در بستر زایمان آرمیده بود و زنانی چند خویشاوند، بر گرد بستر، ایستاده بودند و مامای ده، چیره‌دست و چابک، خوی کرده از تلاش بسیار، می‌کوشید که کار دشوار زایمان را هرچه زودتر به پایان آورد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

ماجرای خریدهای این ماه از انتشارات پیدایش این بود که نزدیک‌های ظهر یکروز کاری تصمیم گرفتم "بپرم" انقلاب و یک کتاب بدقلق را که مدتی بود یکی خواسته بود و من خسیسی‌ام می‌آمد برای تهیه‌اش پانزده هزار تومان پول پیک بدهم، تهیه کنم. هنگام بیرون آمدن از محل کار همکارم پرسید: کتاب دیگری هم می‌خری؟ گفتم: نه، چون اگر شروع به کتاب خریدن کنم نمی‌دانم چقدر خرج‌ام می‌شود و چقدر باید وقت در کتابفروشی‌ها صرف کنم. اما چشم‌تان روز بد نبیند، در مسیر رسیدن به کتابفروشی مقصد از جلوی کتابفروشی انتشارات پیدایش رد شدم و پشت ویترین‌اش یکی دو کتاب کودک و نوجوان دیدم که به نظرم به کارمان می‌آمد. وارد کتابفروشی شدن همان و پس از نیم‌ساعت چهل‌دقیقه‌ای با دو بغل کتاب بیرون آمدن همان. خلاصه از من به شما نصیحت هیچوقت عهد بسته با خودتان را، مخصوصا درباره "نخریدن کتاب"، نشکنید!

اما حالا انصاف بدهید. بعد از سال‌ها نق زدن محترمانه به جان نویسندگان ایرانی که چرا به موضوع‌های اجتماعی نمی‌پردازند و همه‌اش درباره چیزهایی داستان می‌نویسند که در زندگی واقعی در بساط هیچ "عطاری" پیدا نمی‌شود (یا از آنور، توی بساط هر عطاری پیدا می‌شود!) وقتی می‌بینی که داستانی بر پایه یکی از قتل‌های جنجالی این سال‌های خودمان منتشر شده، مگر می‌شود آن را نخرید؟

'سال‌های
سال‌های گور- پرونده‌ی یک قتل
نویسنده: علیرضا رحیمی‌نژاد
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 165 صفحه
شابک: 978-600-296-055-9
کبری رحمانپور از مشهورترین متهمان به قتل در سال‌های اخیر است. او پس از ازدواجی نامتعارف، مادر همسر خود را به قتل رساند و به قصاص محکوم شد. شرایط ویژه این زن و فراز و نشیب‌های زندگی‌اش سبب شد که بسیاری برای جلب رضایت اولیای دم مقتول تلاش کنند تا اینکه سرانجام کبری از زندان آزاد شد.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
هوا گرفته بود نه آن‌قدر که ببارد و نه آن‌قدر که امیدی به آفتاب باشد. نگاهش تا دوردستی که زیاد هم دور نبود رفت و برگشت. حالا که قرار بود بعد از این همه سال گذرش به خیابان بیفتد و آمد و شد ماشین‌ها را ببیند، دلش می‌خواست زیر نور خورشید باشد. دوست داشت عمود بتابد و زردی‌اش را تا مغز استخوان فرو ببرد. آهسته قدم برمی‌داشت انگار که تازه از بستر بیماری برخاسته و هنوز بخیه‌ای در گوشه‌ای از تنش جا مانده باشد اما این کندی، از زخم و خراش نبود. نمی‌دانست چه پیش می‌آید هنوز تردید داشت اما مجبور بود برود. 11 سال قبل وقتی سوار بر یک پاترول به اینجا آمد باز هم به اختیار خودش نبود.
زنی به شانه‌اش زد، برگشت اما جواب نداد. رنگش پریده بود چند روزی می‌شد که دلشوره داشت. دیگر بعد از این همه سال به اینجا عادت کرده بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

در مورد آرمان آرین هم که احتمالا نیازی به معرفی نیست. فقط این را بگویم که چند وقتی است که تک و توک و اینجا و آنجا کتاب‌هایی می‌بینم که تلاش می‌کنند "علمی-تخیلی" باشند. این برای نویسنده‌های ایرانی مبارک است. البته استحکام آثاری که به چشم می‌آیند و اتفاقی که این سال‌ها در جهان افتاده و "علمی-تخیلی" را بیشتر به سمت "فانتزی" کشانده است، مباحثی است که من "علمی-تخیلی"خوان سنتی را مردد می‌کند. با این حال بگذار کتاب‌هایی در این زمینه چاپ شوند. ما هم یک غرهایی می‌زنیم. انشاالله به مرور با کمک این غرهای ما وضعیت و کیفیت کار بهتر شود!

'تاریک
تاریک روشنا
نویسنده: آرمان آرین
ناشر: قطره
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 133 صفحه
شابک: 978-600-119-439-9
کتاب نخستین داستان بلند ایرانی با بن‌مایه‌های معنوی-اسطوره‌ای است که ماجرایش در آینده‌ای دور، به سال 3000 میلادی، می‌گذرد؛ در کهکشانی دوردست، سیاره‌هایی ناشناخته و مردمانی دیگرگون شده و اغلب غریبه که شاید منش‌شان برآیندی از کنش‌های همین امروز ما باشد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
" "توی آینه به خودم نگاه می‌کنم …
من هستم، عرق‌کرده و پریشان و می‌دانم که خواب در خوابم. می‌دانم که به زودی بیدار خواهم شد و این خواب تلخ و سنگین را در آزمایشگاه از بخش یادمانده‌های ذهنم پاک خواهم کرد ... اما وقتی توی آینه‌ی بزرگ دیواری نگاه می‌کنم، می‌بینم که هنوز آن مرد پشت سرم ایستاده و به همان حالتی‌ست که قبلا هم او را همان‌طور دیده‌ام. غرق در اندیشه، پشت به من و سه رخ!
چهره‌اش مشخص و واضح نیست، اما هیبتش عجیب و به یادماندنی‌ست.
چیزی نیست که هرگز بشود او را از ذهن بیرون کرد و من با خودم در خواب می‌گویم بعید است حتی بشود او را در زیر دستگاه "خواب پاک کن" هم از یاد برد!
به سرعت برمی‌گردم تا به‌جای تصویرش در آینه خود او را ببینم اما اتاق خالی‌ست و هیچ‌کس جز من آن‌جا نیست ..."

چاپ کتاب تمام شده!

"زندگی منفی یک" آقای ارزاقی از قرار کتابی خوش‌خوان از آب درآمده. به همین خاطر گفتم کتاب اولش (نمی‌دانم تا حالا چند تا کتاب منتشر کرده، شاید درست‌تر بود که بگویم "کتاب قبل‌ترش") را اینجا بیاورم. معمول است که نویسنده‌ها کتاب اول‌شان وقتی خوب از آب درمی‌آید در کتاب دوم به مشکل می‌خورند. بنابراین حالا که ما دومی را اول خوانده‌ایم، انشاالله "قبل‌تری" را هم بپسندیم!

'سرزمین
سرزمین نوچ
نویسنده: کیوان ارزاقی
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 6)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 295 صفحه
شابک: 978-964-369-798-3
وقتی آرش و صنم ایران را ترک می‌کردند، نمی‌دانستند مهاجرت به آمریکا با اتفاق‌های غیرمنتظره، شادی‌ها و تلخ‌کامی‌های بزرگی همراه است. نویسنده در این داستان بخشی از زندگی ایرانیان ساکن امریکا را به شکلی واقعی و زنده ترسیم کرده است.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
" "برای آخرین‌بار از مسافرین پرواز شماره 602 هواپیمایی لوفتانزا به مقصد فرانکفورت، درخواست می‌شود، جهت کنترل و بازرسی مدارک و گرفتن کارت پرواز، به سالن اصلی مراجعه کنند."
خانم چادری که در اتاقک شیشه‌ای، پشت دستگاه فراخوان نشسته، این‌بار متن را به انگلیسی می‌خواند و بعد از اینکه خمیازه‌ی بلندی می‌کشد، از پیداشدن دختر بچه‌ی هفت‌ساله‌ای به نام سحر خبر می‌دهد که برای پدر و مادرش بی‌تابی می‌کند.
فرودگاه شلوغ است. هر مسافری را چند نفر دوره کرده‌اند. تابلوهای تبلیغاتی انواع گوشی موبایل، تلویزیون، فرش تبریز و زعفران مشهد با بدسلیقگی به دیوار آویزان است. نمی‌دانم مشاور تبلیغاتی پوشک بچه‌ی "مای بی‌بی" خبر دارد تابلوی محصولاتش در فرودگاه مهرآباد هم نصب شده است؟!
همه با هم حرف می‌زنند. کسی متوجه‌ام نیست. چندباری با صنم چشم تو چشم می‌شویم، ولی زود نگاه‌مان را از هم می‌دزدیم. دوسه‌تا از کتاب‌هایی را که به خاطر سنگینی بار مجبور شدم قبل از تحویل چمدان از لای اسباب اثاثیه دربیاورم، به زور توی کوله‌پشتی جا می‌دهم. این جور مواقع مظلوم‌ترین جامانده‌ها، کتاب‌ها هستند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا و اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

در جیره‌کتاب ما یک گروه سنی داریم که اسم‌اش را گذاشته‌ایم D. از نظر سنی این همان گروه بچه‌های دبیرستانی است و علما آن را "ه" نامگذاری کرده‌اند. هر ماه یکی از دردسرهای ما انتخاب کتاب برای مشترکین گروه سنی D است. این گروه، از نظر ما، دیگر خیلی بچه نیستند، بنابراین بسیاری از اوقات می‌شود کتاب آدم‌بزرگ‌ها را هم برایشان فرستاد. اما بعد این تردید برمان چیره می‌شود که خب، اگر واقعا اینطور است چرا یک گروه مستقل برایشان در نظر می‌گیریم و بچه‌ها را وقتی به سن دبیرستان می‌رسند وارد گروه سنی بزرگسالان نمی‌کنیم! خلاصه هر ماه مدتی با این پارادوکس درگیر هستیم تا بالاخره به یکوری رضایت می‌دهیم و به هر زحمتی هست برای این گروه هم کتابی انتخاب و ارسال می‌کنیم.

ماه گذشته یکی از بچه‌های این گروه کارمان را ساده کرد و درخواست کرد تا جیره ماه‌اش را "اینجا، نرسیده به پل" برایش بفرستیم. ما هم از خدا خواسته گفتیم حتما کتاب مورد توجه این گروه سنی است و بنابراین برای بقیه بچه‌های D هم همین کتاب را ارسال کردیم. اما حالا می‌بینم که انگار کتاب برای آدم‌بزرگ‌ها هم مشکلی ندارد. خلاصه همچنان درگیر این پارادوکس هستیم و روی این بند تاب می‌خوریم!

'اینجا؛
اینجا؛ نرسیده به پل ...
نویسنده: آنیتا یارمحمدی
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 216 صفحه
شابک: 978-964-311-974-4
رؤیا، مهتاب و آیدا سه دختر جوان‌اند که با هم در یک خانه زندگی می‌کنند و هرکدام با مسائل حال و گذشته‌شان دست‌به‌گریبان‌اند. رؤیا دختری مستقل است که در یکی از آموزشگاه‌های زبان تدریس می‌کند، مهتاب فارغ‌التحصیل شده و در پی استقلال ناچار است در رشته‌ای دیگر و کاملا بی‌ربط پا بگذارد، و آیدا که هنوز دانشجوست، از سیستم آموزشی و دانشگاه گله‌مند است. هر سه جوان دغدغه‌ها و مشکلات خود را دارند و در مجموع با روایتی از تنهایی، یأس‌ها، امیدها و تلاش‌ هر کدام از آن‌ها برای بهبود زندگی‌شان مواجه‌ایم. (برگرفته از توضیحات وب سایت ketab.ir درباره کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"کلاس گرفتن توی این ساعت یعنی شکرخوری اضافی؛ یعنی بستن سری که درد نمی‌کند. مجبوری وقتی خودت هم می‌دانی نمی‌کشی و حالت به هم می‌خورد از این فعالیت‌های سر ظهری، توی فرمت این ساعت را پرکنی و بایستی جلو بچه‌هایی که دم‌به‌دم خمیازه می‌کشند جلو چشمت؟
به‌زور حرف می‌زنند. با صدایی آرام و نامفهوم. روبرویی‌هایشان حتی سر هم تکان نمی‌دهند. سر کدام است، انگار پلک هم نمی‌زنند. مثل مجسمه‌هایی خمار سر را تکیه داده‌اند به دیوار یا صندلی یا کف دست، و نگاه می‌کنند به دوستشان که دارد حرف می‌زند و دست توی هوا تکان می‌دهد یا هی خودکارش را فشار می‌دهد روی صندلی. صدای مونا را می‌شنوم. جان به جانش هم کنی زمان‌ها را غلط می‌گوید. به جای can't می‌گوید couldn't، به جای was می‌گوید is. هی باید ماند بالای سرش و یادآوری کرد که نمی‌شود از زمان حال پرید به گذشته، از گذشته به حال ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا و اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

این هم خرید دیگری از انتشارات پیدایش. راستش با اینکه می‌دانستم "مجموعه داستان" خیلی هواخواه ندارد، اما نام کتاب که احتمالا نام یکی از داستان‌های این مجموعه هست، توجه‌ام را جلب کرد.

'آیا
آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟
نویسنده: مهدی اسدزاده
ناشر: پیدایش
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 11000 تومان
تعداد صفحات: 195 صفحه
شابک: 978-600-296-098-6
کتاب مجموعه 8 داستان درباره تهران معاصر و امروز است.
داستان "طلوع کن لعنتی، بجنب ..." با این جملات آغاز می‌شود:
"بیرون نزنم و ننشینم روی بادبر، چکار کنم؟ جان امشبم را کجا بکنم؟ حالا که دیگر نمی‌شود تا خروس‌خوان صبح چپید توی کانکس و ختم خلیفه‌خلیفه گرفت. چقدر آدم زل بلزند به این حلبی دیوارها که زیر نور، ده‌تای النگوی ارمنی‌ها برق می‌زند؟ چقدر خدا خدا کنم که خورشید زودتر در بیاید؟ لامپ رادیو هم که عدل این وسط زرتش قمصور شد لاکردار. باید زد بیرون. باید سیگار کشید. باید زد بیرون. دیوانه شدن که شاخ و دم ندارد. دیر بجنبی همین دلتنگی خرخره‌ات را می‌جود. عقلت را شوهر می‌دهد. آن‌قدر بال‌بال می‌زنی و دندان قروچه می‌کنی که جان از کجایت در برود. که چه؟ که زورت نرسیده جلویش قدر علم کنی و روز به روز دارد دیوارش بلندتر می‌شود. که همین امروز و فرداست که دیوارش روی سرت هوار شود. که این یک تکه‌آهن بی‌مصرف با آن دسته سفیدش شده استخوان لای زخم ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

مشاهده و انتخاب کتاب‌های فهرست در بخش مشترکین

 

 

در این فهرست کتاب‌های زیر معرفی شده‌اند: اسرار سخنرانی و ارائه‌های استیو جابز (کارماین گالو)، اسرار نوآوری‌های استیو جابز (کارماین گالو)، تهران، خیابان آشیخ هادی (نامه‌های احمد شاملو به ع. پاشایی) (احمد شاملو)، هنوز آلیس ... (لیزا جنوا)، جنوب دریاچه سوپریور (الن ایرگود)، وخشور ایران: داستانی بر پایه سرگذشت زرتشت (میرجلال‌الدین کزازی)، دستورهای زبانی یک دیکتاتور عاشق (مجموعه شعر) (کامران رسول‌زاده)، سرزمین نوچ (کیوان ارزاقی)، اینجا؛ نرسیده به پل ... (آنیتا یارمحمدی)، تاریک روشنا (آرمان آرین)، پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند (جیمز ام. کین)، آمدیم خانه نبودید (نسرین ظهیری)، آنچه با پول نمی‌توان خرید: مرزهای اخلاقی بازار (مایکل سندل)، خطای ستارگان بخت ما (جان گرین)، سال‌های گور- پرونده‌ی یک قتل (علیرضا رحیمی‌نژاد)، آیا بچه‌های خزانه رستگار می‌شوند؟ (مهدی اسدزاده)، حقوق مردم و شهروندی (محمدرضا خوبروی پاک)
خواندن 8323 دفعه

1 نظر

  • پیوند نظر ياسر شنبه, 23 اسفند 1393 08:40 ارسال شده توسط ياسر

    دمتوووووووووووووووووووووووون گرم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u