جمعه, 21 ارديبهشت 1397 13:31

پیشنهاد کتاب‌هایی برای کودکان (اردیبهشت 1397)

نوشته: ماني شهرير
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

در اردیبهشت‌ماه فرصت شد تا اطلاعات کلی کتاب کودک را در بانک اطلاعات‌مان روزآمد کنم. اگر چند ماه دیگر هم زمانه همینطور وفا کند، فکر کنم قفسه‌های کتاب کودک جیره‌کتاب پر از کتاب‌های متنوع خواهند شد!

معرفی کتاب‌ها را بگذارید با عنوان‌هایی شروع کنم که در آنها با موجوداتی دوست‌داشتنی برخورد می‌کنیم. مثلا همین بچه هیولای "متفاوت" کتاب "این که هیولا نیست" واقعا مامانی است. بگذریم که ماجرای "متفاوت" بودن خودش داستان آشنایی است که از زمان مرحوم هانس کریستین اندرسن در "جوجه اردک زشت" همواره دستمایه داستان‌های کودکان قرار گرفته.

'این
این که هیولا نیست
نویسنده: آنجلا مک آلیستر
ترجمه: شیما شریفی
ناشر: آفرینگان
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 28 صفحه
شابک: 978-600-6753-65-2
وقتی تخم‌ها شکست و بچه‌های خانم هیولا بیرون آمدند، دو تا بچه‌ی اولی ترسناک و وحشتناک بودند و خانم و آقای هیولا بسیار خوشحال شدند. اما هیولای سوم با بدن کرکی و نرم صورتی و بامزه از تخم بیرون آمد. یک موجود دوست‌داشتنی که هیچ چیزش به هیولاها نمی‌خورد. بابا هیولا اعلام کرد که باید اون رو توی سطل آشغال بیاندازند اما مادر هیولا تصمیم گرفت که با وجود ظاهر عجیب و غریبش او هم بچه آنهاست و باید پیش خودشان بماند. اسمش را هم گذاشتند عجیبک …
(مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 8 سال در نظر گرفته شده است)

چاپ کتاب تمام شده!

"شنگال" عجیب و غریب کتاب بعدی (ترکیبی از قاشق و چنگال) به اندازه‌ی "عجیبک" کتاب قبلی بامزه نیست. اما اینجا هم داستان درباره "متفاوت بودن" است. بنابراین فکر کردم بهتر است این دو تا کتاب کنار هم قرار بگیرند.

'شنگال
شنگال
نویسنده: کیو مکلیر
ترجمه: زهره پریرخ
ناشر: فاطمی
سال نشر: 1398 (چاپ 4)
قیمت: 26000 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابک: 978-964-318-718-7
شنگال نه یک قاشق بود و نه یک چنگال، اما کمی از هر دو بود. او می‌دانست اگر بخواهد توی سفره جایی داشته باشد باید فکری بکند. آیا شنگال می‌تواند جایش را در سفره پیدا کند؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 7 سال در نظر گرفته شده است)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

احتمالا "خرس" یکی از شخصیت‌های محبوب تصویرگران کتاب کودک است. برای تصویرگر خوب راهی وجود ندارد که خرسی را روی کاغذ بیاورد و حاصل کار دوست‌داشتنی نشود. قهرمان‌های کتاب "خدا تو را به ما داد" با همین استدلال واقعا آدم را وسوسه می‌کنند تا در صورت برخورد با یک خرس جلو برود و دستی به سرشان بکشد! موضوع کتاب، توضیح "بچه چطور به دنیا می‌آید"، هم همواره از معضلات پدر و مادرها بوده و هست. نویسنده کتاب این‌بار موضوع را با استفاده از یک خانواده‌ی خرسی برای مخاطبان کودک خود تشریح می‌کند!

'خدا
خدا تو را به ما داد
نویسنده: لیزا تاون برگرن
ترجمه: فیروزه کاتب
ناشر: سرمدی
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 5500 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابک: 978-600-6329-52-9
یک شب، وقتی خرس کوچولو به رختخواب رفت از مادرش یک سوال خیلی مهم پرسید: "مامان من از کجا آمده‌ام؟"
مامان گفت: "من و بابا تنها بودیم. از خدا یک بچه خواستیم و ... خدا تو را به ما داد!"
این داستان هر کودکی را به این باور می‌رساند که آن‌ها هدیه‌های با ارزشی هستند از طرف خداوند برای پدر و مادرشان. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(مخاطب کتاب گروه سنی 3 تا 7 سال در نظر گرفته شده)

چاپ کتاب تمام شده!

نویسنده کتاب بعدی از اول تا آخر اسمی روی موجودی که به عنوان قهرمان‌های کتابش انتخاب کرده (تصویر کرده) نمی‌گذارد. دست‌اندرکاران انگلیسی‌زبان بازاریابی و فروش کتاب در توضیح داستان آن موجودات تصویر شده را fuzzy creatures نامیده‌اند و مترجم فارسی هم بنابراین آن را "جانور کرک‌دار" ترجمه کرده (من خودم "موجود پشمالو" را ترجیح می‌دهم.) اما به هرحال هرچه که هست، قهرمان‌های داستان بامزه و دوست‌داشتنی از آب درآمده‌اند. نویسنده و تصویرگر با پرداختن به موضوع "کی گفته من بزرگم؟ کی گفته من کوچکم؟" ضمن مطرح کردن موضوعی فلسفی و تفکربرانگیز برای کودک، با استفاده از این موجودات پشمالو داستانی خواندنی و مفرح را آفریده‌اند.

'تو
تو کوچولو نیستی/هستی
نویسنده: آنا کانگ
ترجمه: فهیمه شانه
ناشر: غنچه
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 32 صفحه
شابک: 978-600-7721-91-9
دو جانور کرک‌دار نمی‌توانند به نتیجه برسند که کی کوچک‌تر و کی بزرگ‌تر است. تا اینکه سر و کله‌ی یک جفت پای پشمالوی شگفت‌انگیز پیدا می‌شود و همه‌ی مشکلات حل میشه! (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(مخاطب کتاب گروه سنی 2 تا 6 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

خب، می‌رسیم به کتاب "کوبی یامادا". در مورد این کتاب باید عرض کنم که تا این لحظه دست‌کم 5 ترجمه از آن به بازار آمده. اگر ملاک نامداری هر کتاب را تعداد امتیازهای دریافتی آن در وب سایت آمازون در نظر بگیریم کتاب قبلی در میان خوانندگان و خریداران شهرت بیشتری (دست‌کم در بازار ایالات متحده) دارد. اما "با فکرم چه کار کنم؟" هم برای خودش کتاب "تحسین شده"ای است و ... نمی‌دانم چه سری است که سمت ما میان مترجم‌ها و ناشران اینقدر مورد توجه قرار گرفته است.

'با
با فکرم چه کار کنم؟
نویسنده: کوبی یامادا
ترجمه: صنم ناظم‌زاده
ناشر: غنچه
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 40 صفحه
شابک: 978-600-7721-89-6
راوی ماجرا، پسربچه‌ای است که "فکری" دارد. اول کار او از فکرش می‌ترسد، کمی هم از آن خجالت می‌کشد. می‌ترسد که بقیه بابت فکرش به او بخندند و مسخره‌اش کنند. اما بعد او یاد می‌گیرد که درباره فکرش به نظر مردم خیلی اهمیت ندهد. پسربچه به همراه فکرش بزرگ می‌شود و بعد یک روز اتفاق خارق‌العاده‌ای می‌افتد …
(مخاطب کتاب گروه سنی 5 تا 8 سال در نظر گرفته شده است)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

خب حالا که دو تا از کتابهای انتشارات غنچه را معرفی کردیم اجازه بدهید سومی را هم همینجا بیاوریم. این یکی دیگر واقعا "تصویری" است.

'برایت
برایت بیش از این‌ها آرزو دارم
نویسنده: ایمی کروس روزنتال
ترجمه: فاطمه کاوندی
ناشر: غنچه
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابک: 978-600-772-188-9
کتاب مجموعه‌ای است از آرزوهای پدر و مادری فرضی برای کودک‌شان. مثلا یکی اینکه: "برایت آرزو می‌کنم بیشتر ببخشی تا بگیری." یا "برایت آرزو می‌کنم بیشتر "ما" باشی تا "من"." تصویرگر کتاب برای هر آرزو تصویرسازی مناسبی انجام داده است.
(مخاطب کتاب گروه سنی 5 تا 6 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

اما می‌رسیم به قفسه‌ای با عنوان "مهارت‌های زندگی برای کودکان". این قفسه را همین ماه افتتاح کردم. دلیلش هم شناسنامه‌دار شدن کتاب‌هایی است که در زیر می‌آیند و هرکدام به آموزش (یا تذکر) بخشی از مهارت‌های زندگی به کودکان می‌پردازند. می‌دانید که اگر به جیره‌کتاب باشد معمولا فقط به سراغ کتاب‌های داستانی می‌رود. آنچه در ادامه می‌آید اغلب کتاب‌هایی هستند که والدین برای کودکان‌شان سفارش داده‌اند و به سنت معمول در هر نوبت جیره‌کتاب هم یک نسخه از کتاب برای خودش تهیه کرده است.

'دست
دست برای زدن نیست
نویسنده: مارتینه آغاسی
ترجمه: نگار عجایبی
ناشر: فنی ایران
سال نشر: 1398 (چاپ 8)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 32 صفحه
شابک: 978-964-389-163-3
بخشی از وظیفه‌ی ما، القا و پرورش ارزش‌هایی است که کودکان را در زمان حال و آینده راهنمایی کند. یکی از مهم‌ترین این ارزش‌ها، تعهد آن‌ها به انجام کارهای صلح‌آمیز و پرهیز از خشونت است.
ما باید به کودکان کمک کنیم تا بدانند و درک کنند که خشونت هرگز راه‌حل خوبی نیست و آن‌ها توانایی انجام کارهای سازنده و مهرآمیز و برگزیدن راه‌های درست را دارند. این‌ها، درونمایه اصلی این کتاب است که به همراه پیام‌هایی از عشق، مهربانی، درک متقابل، مسئولیت‌پذیری، شکیبایی، شجاعت، پایداری، شرافت و صداقت، کودکان را راهنمایی می‌کنند. کودکان با خواندن این کتاب یاد می‌گیرند که از دست‌هایشان برای مراقبت از خود و دیگران استفاده کنند ... (برگرفته از "سخنی با پدر و مادرها و مربیان" در ابتدای کتاب)
(مخاطب کتاب گروه سنی 1 تا 4 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'چگونه
چگونه دوست پیدا کنیم؟
نویسنده: لوری کراسنی براون
ترجمه: ویدا لشگری
ناشر: قدیانی
سال نشر: 1394 (چاپ 5)
قیمت: 7500 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابک: 978-964-536-621-4
در این کتاب نویسنده و تصویرگر تلاش کرده‌اند تا با کمک هم مفاهیم زیر را برای بچه‌ها توضیح بدهند:
- چه کسی می‌تواند دوست آدم باشد.
- چطور به دیگران نشان دهیم که می‌خواهیم با آنها دوست باشیم.
- چطور از پس کسانی که می‌خواهند برایمان قلدری کنند یا رئیس‌بازی دربیاورند، بربیاییم.
- چطور با دوست‌مان بحث کنیم.
- و …
(مخاطب کتاب گروه سنی 5 تا 8 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'بگذار
بگذار فکر کنم (درباره‌ی حل مسئله و تصمیم‌گیری) (ماجراهای شوتک 2)
نویسنده: معصومه یزدانی
ناشر: فنی ایران
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابک: 978-964-389-692-8
شوتک با دوستش شاتو می‌خواهند سرسره‌بازی کنند. اما پله‌های سرسره شکسته و نمی‌شود از آن بالا رفت. شاتو می‌گوید که به خانه برگردند، چون نمی‌شود بازی کرد. اما شوتک از شاتو می‌خواهد که صبر کند تا او کمی فکر کند. شوتک چندین راه به نظرش می‌رسد تا مشکل را حل کند، اما همه راه‌ها به شکست می‌انجامند. تا اینکه بالاخره …
(مخاطب کتاب گروه سنی "ب" در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'پس
پس کی بروم بازی؟ (درباره‌ی همدلی) (ماجراهای شوتک 3)
نویسنده: معصومه یزدانی
ناشر: انتشارات فنی ایران
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابک: 978-964-389-721-5
ظهر است و دوستان شوتک آمده‌اند توی حیاط و او را صدا می‌زنند که برود باهاشون توپ بازی کند. اما مادر شوتک به او می‌گوید که این ساعت همسایه پیرشان خواب است و در حال استراحت. شوتک می‌پرسد کی می‌تواند به حیاط برود و مادر ساعت را به شوتک نشان می‌دهد و می‌گوید وقتی ساعت پنج بشود.
شوتک دلش می‌خواهد به حیاط برود اما مادر سعی می‌کند با بازی‌های مختلف سر او را گرم کند تا حوصله‌ی شوتک سر نرود …
(مخاطب کتاب گروه سنی "ب" در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'بروم
بروم دعوا کنم (درباره‌ی مدیریت خشم) (ماجراهای شوتک 4)
نویسنده: معصومه یزدانی
ناشر: فنی ایران
سال نشر: 1397 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابک: 978-964-389-722-2
گردالو و شوتک مشغول بازی هستند که دعوایشان می‌شود و گردالو حرف درشتی به شوتک می‌زند و از دست او فرار می‌کند و به حیاط می‌رود. شوتک به مادرش می‌گوید که دارد می‌رود با گردالو دعوا کند اما مادر به روش‌های مختلف تلاش می‌کند تا رفتن شوتک به حیاط را به تاخیر بیاندازد. وقتی بالاخره شوتک به حیاط می‌رود و گردالو را پیدا می‌کند، دیگه آنقدرها عصبانی نیست …
(مخاطب کتاب گروه سنی "ب" در نظر گرفته شده)

چاپ کتاب تمام شده!

'خانه‌ات
خانه‌ات کجاست؟
نویسنده: ریچارد اریک براون
ترجمه: هایده کروبی
ناشر: فنی ایران
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 4000 تومان
تعداد صفحات: 16 صفحه
شابک: 978-964-389-588-4
نویسنده کتاب از خواننده خردسال خود سوال می‌کند که "خانه‌ات کجاست؟" بعد به او جاهای مختلفی را پیشنهاد می‌کند: توی برکه، توی دریا، توی جنگل، ... اما اینها هیچکدام نمی‌توانند خانه‌ی خواننده باشند چون حیوانات دیگری آنجا مشغول زندگی هستند …
(مخاطب کتاب گروه سنی 2 تا 4 سال در نظر گرفته شده)

چاپ کتاب تمام شده!

دو کتاب بعدی پیش‌قراولان فهرستی هستند که درباره موضوعی "گلاب‌به‌رویتان" در دست تهیه دارم. این موضوع به نظر می‌رسد یکی از دغدغه‌های اصلی مادرها و پدرهایی است که فرزند یکی دو ساله دارند. بنابراین تصور می‌کنم با تکمیل شدن فهرست، صفحه مربوط به آن به یکی از پربیننده‌ترین صفحات وب‌سایت جیره‌کتاب تبدیل شود!

'پوشک
پوشک دیگه بسه! (مجموعه من و داداشم)
نویسنده: فانی جولی
ترجمه: مرجان حجازی‌فر
ناشر: بافرزندان
سال نشر: 1396 (چاپ 7)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 48 صفحه
شابک: 978-964-7369-57-2
مامان گاستون تصمیم می‌گیرد تا او را از پوشک بگیرد و در این میان گودون، خواهر بزرگتر گاستون هم شاهد ماجراست. گاستون به هیچ‌وجه حاضر نیست وقتی جیش دارد موضوع را اعلام کند و کارش را در لگن بکند. مادر اما با حوصله تلاش خودش را می‌کند. تا اینکه فکری به ذهن گودون می‌رسد ...
(مخاطب کتاب گروه سنی 3 تا 5 سال در نظر گرفته شده است)

چاپ کتاب تمام شده!

'من
من می‌توانم بگویم جیش دارم
نویسنده: زهرا فرمانی
ناشر: پیک ادبیات
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 10 صفحه
شابک: 978-600-5190-31-1
کتاب جزو مجموعه‌ای است که ناشر با عنوان "من می‌توانم" منتشر کرده است.
در پشت جلد کتاب درباره این مجموعه توضیح داده شده: کودک از زمانی که دستش را به داخل آستین فرو می‌کند یا از آستین بیرون می‌کشد؛ یعنی از ماه‌های اول زندگی می‌تواند در برخی کارهای خود مشارکت کند. اگر به او فرصت دهید. بگذارید کودک در موارد بی‌خطر آزمایش و خطا کند. مجموعه کتاب‌های "من می‌توانم" خردسالان را با مهارت‌های اولیه‌ی زندگی آشنا کرده، فرصت واحدها و برنامه‌های کار در خانه و مهدکودک را برای آن‌ها فراهم می‌کند.
(برگ‌های این کتاب مقوایی هستند. مخاطب کتاب گروه سنی 0 تا 2 سال در نظر گرفته شده)

چاپ کتاب تمام شده!

چند کتاب بعد هم برای تکمیل فهرست‌های مختلف جیره‌کتاب تهیه شده‌اند. مثلا کتاب بعدی به فهرست "کتاب و کتابخانه برای کودکان" اضافه شده.

'وقتی
وقتی به کتابخانه می‌رویم
نویسنده: کری فین
ترجمه: هایده کروبی
ناشر: انتشارات فنی ایران
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابک: 978-964-389-808-3
رفتار خوب و درست در کتابخانه یعنی چه؟ وقتی سکوت را رعایت می‌کنیم، آهسته کتاب می‌خوانیم، مزاحم دیگران نمی‌شویم، خوراکی نمی‌خوریم، و کتاب‌ها را به‌موقع برمی‌گردانیم، درست رفتار کرده‌ایم. با مطالعه‌ی این کتاب، کودکان می‌آموزند که چگونه در کتابخانه درست رفتار کنند و به حقوق دیگران احترام بگذارند.
(مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 8 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

یا بعدی برای قرار گرفتن در فهرست "اگر فرزند دوم در راه دارید ..." تهیه شده.

'خواهری
خواهری برای خرگوش کوچولو
نویسنده: روترات سوزانه برنر
ترجمه: مریم اخگری
ناشر: موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 18500 تومان
تعداد صفحات: 18 صفحه
شابک: 978-600-7112-44-1
هر بعدازظهر پس از این‌که خرگوش کوچولو از کودکستان به خانه برمی‌گردد با پدرش آب هویج می‌نوشند. اما امروز همه چیز با روزهای پیش تفاوت دارد و از آب هویج خبری نیست. امروز رخدادی شگفت افتاده است. خرگوش کوچولو حالا یک خواهر دارد همان‌گونه که خواهرش هم یک برادر بزرگ‌تر دارد که می‌تواند همه چیز را به او نشان بدهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(برگ‌های این کتاب مقوایی هستند. مخاطب کتاب گروه سنی 2 تا 5 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

... و بالاخره این یکی هم به فهرست "کتاب‌هایی درباره دایناسورها" اضافه شده.

'پرواز
پرواز اتوبوس جادویی با دایناسورها (سفرهای علمی با اتوبوس جادویی مدرسه - 5)
نویسنده: مارتین شواباخ
ترجمه: آیدین عمیق
ناشر: پیام آزادی
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 5000 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابک: 978-600-414-004-1
بچه‌های کلاس خانم فریزل تصویر دایناسورها را نقاشی می‌کنند. اما درثی‌آن تصویر طوطی دست‌آموزش را نقاشی می‌کند. رالفی به او می‌گوید که طوطی پرنده است نه یک دایناسور. کدام‌شان راست می‌گویند؟ بیایید با کلاس خانم فریزل همراه شویم و در این سفر خیلی چیزها را درباره‌ی دایناسورها بدانیم. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(مخاطب کتاب گروه سنی 4 تا 8 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

دو کتاب بعدی هم به بچه‌ها درباره‌ی لذتها و البته دردسرهای پرواز می‌گویند. بگذریم که "پیام اخلاقی" هر کتاب چیزی به جز پرواز است.

'جغد
جغد کوچک ترسو
نویسنده: مارک ازرا
ترجمه: سیدمهدی شجاعی
ناشر: کتاب نیستان
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 28 صفحه
شابک: 964-337-290-1
مادر جغد کوچک هر شب او را تنها می‌گذارد و به دنبال غذا می‌رود. جغد کوچک از تنهایی می‌ترسد و خودش را در لانه‌شان مخفی می‌کند تا مادرش برگردد. اما یک روز مادر می‌گوید که او هم باید همراهش برای پیدا کردن غذا پرواز کند. جغد کوچک دوست ندارد لانه را ترک کند. بنابراین مادرش پرواز می‌کند و می‌رود اما به موقع به لانه برنمی‌گردد. جغد کوچک که گرسنه‌اش شده با ترس و لرز لانه را ترک می‌کند و سعی می‌کند در جنگل پرواز کند اما …
(مخاطب کتاب گروه سنی 5 تا 7 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'کاش
کاش من یک پرنده بودم
نویسنده: ایو تارلت
ترجمه: ناصر تهرانی
ناشر: پیک ادبیات
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 26 صفحه
شابک: 978-600-5190-42-7
راوی داستان به مادرش می‌گوید که دلش می‌خواهد یک پرنده باشد! بعد شروع می‌کند به تعریف اینکه اگر پرنده باشد چطور پرواز می‌کند و به کجاها پر می‌کشد. اما مادر به یادش می‌آورد که پرنده بودن در زمستان‌ها خیلی آسان نیست و او مطمئنا سختی خواهد کشید. بنابراین راوی به مادرش می‌گوید که "پس دلم می‌خواهد در روزهای آفتابی قشنگ یک پرنده باشم."
(مخاطب کتاب گروه سنی 2 تا 4 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'قایم‌موشک
قایم‌موشک با گاو جادویی
نویسنده: الی سندل
ترجمه: فریده خرمی
ناشر: آفرینگان
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 28 صفحه
شابک: 978-600-6753-58-4
جیک چشم می‌گذارد تا دیزی قایم شود و با او قایم‌موشک بازی کند. اما وقتی شمردن جیک تمام می‌شود و می‌خواهد دیزی را پیدا کند، تازه مشکل شروع می‌شود. دیزی گاوی استثنایی است که می‌تواند مثل آفتاب‌پرست خودش را به رنگ هر چیزی در دوروبرش دربیاورد. بنابراین کار جیک برای پیدا کردن او خیلی سخت است …
(مخاطب کتاب گروه سنی 3 تا 6 سال در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

احتمالا پدرها و مادرها در موقع خواندن "بچه‌ی رام‌کننده اژدها" برای کودک‌شان به مقدار زیادی با اژدهای داستان هم‌ذات‌پنداری خواهند کرد!

'بچه‌ی
بچه‌ی رام‌کننده‌ی اژدها
نویسنده: یان فرنلی
ترجمه: فریده خرمی
ناشر: آفرینگان
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 32 صفحه
شابک: 978-600-6753-61-4
بچه توی گهواره‌اش خوابیده است که سر و کله‌ی یک اژدهای ترسناک توی خانه پیدا می‌شود که به دنبال گنج آمده. بچه از سر و صدای اژدها بیدار می‌شود و بعد هرچه اژدها سعی می‌کند تا از بچه گنج را بگیرد، موفق نمی‌شود. او با بلندترین صدایی که می‌تواند غرش می‌کند، اما بچه هم آروغ می‌زند. او از دهانش آتش و جرقه بیرون می‌ریزد، اما بچه هم پوشکش را خراب می‌کند و اژدها مجبور می‌شود که او را تمیز کند و زیرش را عوض کند. آخر سر هم وقتی اژدها از این همه هیجان خسته شده، بچه رضایت نمی‌دهد و او را مجبور می‌کند تا با هزار ترفندِ اژدهایی او را سرگرم کند تا زیر گریه نزند …
(مخاطب کتاب گروه سنی 3 تا 5 سال در نظر گرفته شده)

چاپ کتاب تمام شده!

اگر کوئنتین بلیک را از نقاشی‌هایی که برای کتاب‌های رولد دال کشیده می‌شناسید، مشکلی برای لذت بردن از "جیب‌های آنجلیکا اسپراکت" نخواهید داشت. اگر هم تابه‌حال با جناب بلیک آشنا نشده‌اید، محکم بنشینید که قرار است با یکی از غریب‌ترین و شیطان‌ترین تخیلات بچه‌گانه‌ی بزرگسالان آشنا شوید!

'جیب‌های
جیب‌های آنجلیکا اسپراکت
نویسنده: کوئنتین بلیک
ترجمه: مریم رزاقی
ناشر: زعفران
سال نشر: 1396 (چاپ 3)
قیمت: 13800 تومان
تعداد صفحات: 32 صفحه
شابک: 978-600-6287-34-8
آنجلیکا اسپراکت همسایه‌ی بچه‌هاست. پالتوی آنجلیکا اسپراکت یک عالمه جیب دارد و در این جیب‌ها "از شیر مرغ تا جان آدمیزاد" پیدا می‌شود. کتاب خیال‌پردازی نویسنده (و بچه‌های همسایه!) است درباره اینکه چه چیزهایی توی جیب‌های آنجلیکا اسپراکت پیدا می‌شود.
(مخاطب کتاب گروه سنی "الف" و "ب" در نظر گرفته شده است)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

شاید سیب باشد هم به شدت "تصویری" است. از این جهت که تصویرگر هر هنری داشته بکار بسته تا به مخاطبش نشان دهد که یک سیب را به چه شکل‌های دیگری می‌توان درآورد یا تصور کرد.

'شاید
شاید سیب باشد
نویسنده: شینسوکه یوشی تکه
ترجمه: رضی هیرمندی
ناشر: افق
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 36 صفحه
شابک: 978-600-353-366-0
یک روز پسر کوچولو چشمش به یک سیب می‌افتد. زود می‌گوید: "صبر کن ببینم. از کجا معلوم سیب باشد؟" و بعد همین‌طور سوال پشت سوال: "شاید یک گیلاس گنده یا سیاره‌ای ریزه‌میزه باشد. شاید ماهی قرمزی باشد که خودش را گوله کرده و به شکل سیب درآورده ..."

کودکان بهتر از آدم‌بزرگ‌ها دنیای اطرافشان را می‌بینند و بیشتر سوال می‌کنند و از این جهت فیلسوف‌هایی کوچک‌اند. مجموعه کتاب‌های "فیلسوف کوچک" به دنبال تقویت روحیه‌ی پرسشگری و رشد تفکر خلاق در کودکان به کمک داستان است. کودکی که بهتر می‌بیند و بیشتر می‌پرسد، برای چالش‌های دنیای آینده راه‌حل‌هایی خلاقانه‌تر پیدا می‌کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
(مخاطب کتاب گروه سنی "ج" در نظر گرفته شده)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'کسی
کسی آن زیر هست؟
نویسنده: لیلا هنرکار
ناشر: علمی و فرهنگی
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 24 صفحه
شابک: 978600-121-478-3
خرگوش و فیل کوچولو مشغول جمع کردن گردو بودند که فیل کوچولو ناخواسته انبار خانم موشه را در زیرِ زمین خراب می‌کند. آن دو از خانم موشه معذرت می‌خواهند اما خانم موشه نگران است که اگر سنجاب‌ها از جای گردوهایش باخبر بشوند، گردوهای او را برای خودشان بردارند. برای همین هم خانم موشه از خرگوش و فیل کوچولو می‌خواهد که سنگ بزرگی پیدا کنند تا با آن بتواند انبارش را مخفی کند.
خرگوش و فیل کوچولو شروع می‌کنند گشتن به دنبال سنگ. اما هر سنگی که پیدا می‌کنند حیوانی در زیر آن لانه کرده است. آیا آنها موفق می‌شوند سنگی پیدا کنند که کسی زیر آن نباشد؟ …
(مخاطب کتاب گروه سنی "الف" و "ب" در نظر گرفته شده است)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'10
10 تا کاکلی
نویسنده: سارا گارسون
ترجمه: هانیه فکور
ناشر: سرمدی
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 5800 تومان
تعداد صفحات: 28 صفحه
شابک: 978-600-6329-53-6
کتاب، با زبان ساده و شعر و به کمک تصاویر، اعداد 1 تا 10 را به کودکان آموزش می‌دهد.
(مخاطب کتاب گروه سنی 2 تا 5 سال در نظر گرفته شده)

چاپ کتاب تمام شده!

مشاهده و انتخاب کتاب‌های فهرست در بخش مشترکین

در این فهرست کتاب‌های زیر معرفی شده‌اند: جغد کوچک ترسو (مارک ازرا)، کاش من یک پرنده بودم (ایو تارلت)، قایم‌موشک با گاو جادویی (الی سندل)، بچه‌ی رام‌کننده‌ی اژدها (یان فرنلی)، کسی آن زیر هست؟ (لیلا هنرکار)، شنگال (کیو مکلیر)، برایت بیش از این‌ها آرزو دارم (ایمی کروس روزنتال)، تو کوچولو نیستی/هستی (آنا کانگ)، این که هیولا نیست (آنجلا مک آلیستر)، جیب‌های آنجلیکا اسپراکت (کوئنتین بلیک)، با فکرم چه کار کنم؟ (کوبی یامادا)، دست برای زدن نیست (مارتینه آغاسی)، 10 تا کاکلی (سارا گارسون)، خدا تو را به ما داد (لیزا تاون برگرن)، چگونه دوست پیدا کنیم؟ (لوری کراسنی براون)، بگذار فکر کنم (درباره‌ی حل مسئله و تصمیم‌گیری) (ماجراهای شوتک 2) (معصومه یزدانی)، پس کی بروم بازی؟ (درباره‌ی همدلی) (ماجراهای شوتک 3) (معصومه یزدانی)، بروم دعوا کنم (درباره‌ی مدیریت خشم) (ماجراهای شوتک 4) (معصومه یزدانی)، شاید سیب باشد (شینسوکه یوشی تکه)، خانه‌ات کجاست؟ (ریچارد اریک براون)، پرواز اتوبوس جادویی با دایناسورها (سفرهای علمی با اتوبوس جادویی مدرسه - 5) (مارتین شواباخ)، وقتی به کتابخانه می‌رویم (کری فین)، پوشک دیگه بسه! (مجموعه من و داداشم) (فانی جولی)، من می‌توانم بگویم جیش دارم (زهرا فرمانی)، خواهری برای خرگوش کوچولو (روترات سوزانه برنر)
خواندن 1913 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u