دوشنبه, 20 مهر 1394 22:07

برگزیده کتاب‌های کتابسرای تندیس

نوشته: ماني شهرير
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

کتاب‌هایی که نام و نشان آنها در ادامه می‌آیند، به نوعی تازه‌های انتشارات کتابسرای تندیس محسوب می‌شوند. 9 عنوان اول فهرست، کتاب‌هایی هستند که در طول نیمه اول سال 1394 منتشر شده‌اند. 8 عنوان بعدی کتاب‌های کمی قدیمی‌تر (زمستان 1393) این ناشر فعال هستند و بالاخره ردیف‌های پایین‌تر به "چاپ اولی"های پاییز و تابستان 1393 مربوط می‌شوند.

در این میان البته عنوان کتاب‌هایی که تندیس برای نوجوانان منتشر کرده، اینجا نیامده‌اند. به این امید که فرصتی دست دهد و آن کتاب‌ها را در فهرستی جداگانه در قسمت نوجوان سایت علم کنیم. ضمنا به جز آخرین عنوان مجموعه جک ریچر، بقیه عنوان‌های قبلی این مجموعه هم که چاپ‌شان از سال گذشته (1393) آغاز شده در اینجا نیامده‌اند. برای "جک ریچرها" هم شایسته است که صفحه‌ای مستقل سامان بدهیم، چون تعداد عنوان‌های این مجموعه به تنهایی به حدود 20 خواهد رسید که تصور می‌کنم برای یک مجموعه کتاب حادثه‌ای در ایران، اگر به آنجا برسیم، رکورد قابل توجهی خواهد بود.

اطلاعات اغلب کتاب‌های کتابسرای تندیس، به خاطر ارتباط همسایگی ما با دوستان، در بانک اطلاعات جیره‌کتاب موجود است. مشترکین جیره‌کتاب در بخش مشترکین وب سایت ما می‌توانند با استفاده از ساز و کار جستجو به این اطلاعات دست بیابند. بخش دیگری از کتاب‌های تندیس هم در وب سایت ما برای خودشان جایگاه مستقل دارند. مثلا مجموعه تندیس‌های جیبی این ناشر را در صفحه‌ای جداگانه خدمتتان معرفی کرده‌ایم. همینطور مجموعه پرطرفدار هری پاتر هم برای خودش صفحه و جایگاه جداگانه‌ای دارد. در این صفحه تلاش خواهیم کرد که شما را همواره در جریان جدیدترین آثار منتشره کتابسرای تندیس قرار دهیم.

'برو
برو دیدبانی بگمار
نویسنده: هارپر لی
ترجمه: ویدا اسلامیه
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 18000 تومان
تعداد صفحات: 335 صفحه
شابک: 978-600-182-164-6
جین لوییز فینچ 26 ساله که در اوج کشمکش‌های نژادی در جنوب ایالات متحده بزرگ شده، در چنین محیطی نسبت به دیدگاه‌های تبعیض‌آمیز نژادی، به اصطلاح کوررنگ است و چند سالی می‌شود که در شهر نیویورک زندگی می‌کند، برای گذراندن پنجمین تعطیلات سالانه، مشتاقانه به زادگاهش برمی‌گردد تا دو هفته نزد پدرش اتیکس فینچ بماند. همچنین مشتاق دیدار با هنری هنگ کلینتون، خواستگار دیرین و دستیار پدرش در دفتر حقوقی اوست. پیش خود گمان می‌کند شاید آمادگی لازم برای ازدواج و آوردن نوه‌هایی برای پدرش را پیدا کرده باشد اما آنچه می‌بیند و می‌شنود، به شدت بر تصمیم نهایی‌اش اثر می‌گذارد …
هارپر لی این داستان را پیش از داستان مشهورش "کشتن مرغ مینا" نوشته که برنده‌ی جایزه‌ی ادبی پولیتزر شد و شهرت بسیاری یافت. در واقع وقایع کتاب "برو دیدبانی بگمار" بیست سال پس از ماجراهای "کشتن مرغ مینا" روی می‌دهد و داستان به همان شخصیت‌های محبوب کتاب "کشتن مرغ مینا" می‌پردازد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"از آتلانتا به بعد، با شور و شوقی کمابیش آشکار از شیشه‌ی واگن رستوران قطار، بیرون را نگاه کرده بود. هنگام نوشیدن قهوه‌ی صبحانه‌اش، پس‌روی آخرین تپه‌های جورجیا را تماشا می‌کرد و پیش آمدن خاک سرخ را، و سپس سر برآوردن خانه‌های شیروانی‌دار وسط حیاط‌های آب و جارو شده را، و بی‌گمان در حیاط‌ها، بوته‌های شاه‌پسندی را که از وسط لاستیک‌های رنگ‌شده‌ی سفید، شاخ و برگ گسترانیده بودند. با مشاهده‌ی اولین آنتن تلویزیون بر بام خانه‌های رنگ‌نشده‌ی سیاهان، به پنهای صورتش خندید؛ هر چه تعدادشان بیش‌تر می‌شد، شادمانی‌اش اوج می‌گرفت.
جین لوییز فینچ همیشه این مسیر را با هواپیما سفر می‌کرد اما تصمیم گرفت در پنجمین سفر سالانه به زادگاهش، از نیویورک با قطار به تقاطع میکوم برود. اول این که در آخرین سفرش با هواپیما قبض روح شده بود زیرا خلبان صلاح دیده بود از وسط گردبادی عبور کند. دیگر این که سفر هوایی به زادگاهش به این معنی بود که پدرش ساعت سه‌ی صبح از خواب بیدار شود و صد و شصت کیلومتر رانندگی کند تا برای آوردنش به موبیل برود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'مریخی
مریخی
نویسنده: اندی وییر
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 4)
قیمت: 56000 تومان
تعداد صفحات: 416 صفحه
شابک: 978-600-182-148-6
رابینسون کروزوئه در قرن بیست و یکم، اما این‌بار در سیاره‌ی مریخ.
مارک واتنی، از خدمه‌ی دومین گروه فضانوردان ناسا است که بر سطح سیاره‌ی مریخ فرود آمده‌اند. به دلیل وقوع توفان شدید در مریخ، گروه مجبور می‌شوند مریخ را در نهایت عجله ترک کند. در این بین مارک آسیب می‌بیند و فضانوردان دیگر چون تصور می‌کنند او مرده رهایش می‌کنند و از مریخ می‌روند. اما مارک زنده است و تا آمدن گروه بعدی فضانوردان چهار سال زمان مانده. با این همه، مارک کم‌تر از یک سال جیره‌ی غذایی دارد و هیچ ارتباط مخابراتی هم با زمین ندارد. حال او باید دست به هر کاری که می‌تواند بزند تا زنده بماند. مریخی داستان قدرت هوش انسان است در برابر طبیعت بیگانه و دشمن‌خوی مریخ، داستان تنهایی یک فرد و قدرت علم برای کمک به بشر. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"به فنا رفتم.
البته کلی با خودم فکر کردم و به این نتیجه رسیدم.
به فنا.
شش روز از دو ماهی که قرار بود بزرگ‌ترین دو ماه عمرم باشد گذشت و بعد همه چیز کابوس شد.
حتی خبر ندارم کسی این‌ها را می‌خواند یا نه. ولی خوب لابد بالاخره کسی پیدایشان می‌کند. شاید مثلا صد سال دیگر.
محض اطلاع ... من در سول ششم نمردم. قطعا مابقی خدمه خیال کردند من مردم و نمی‌توانم هم سرزنش‌شان کنم. شاید یک روز عزای ملی برای من اعلام کنند و توی صفحه‌ی ویکی‌پدیای من هم بنویسند "مارک واتنی تنها انسانی است که بر سطح سیاره مریخ مرده."
نمی‌شود هم گفت حرف‌شان غلط است. چون قطعا این‌جا می‌میرم. فقط آن‌طور که بقیه خیال می‌کنند در سول ششم نمرده‌ام ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'اکو
اکو در آتش (از سری کتاب‌های جک ریچر)
نویسنده: لی چایلد
ترجمه: محمد عباس‌آبادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1399 (چاپ 2)
قیمت: 79000 تومان
تعداد صفحات: 543 صفحه
شابک: 978-600-182-150-9
در پنجمین کتاب از مجموعه کتاب‌های جک ریچر که در سال 2001 منتشر شد، او این بار در گرمای آتشین تگزاس درگیر یک ماجراجویی خطرناک دیگر می‌شود. ریچر درحالی که مثل همیشه با پای پیاده در جاده‌ها سرگردان است، در یکی از جاده‌های سوزان تگزاس با زنی به نام کارمن گریر برخورد می‌کند و آن زن برای پیشبرد نقشه‌ی رهایی از دست شوهرش که همیشه او را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد ریچر را با وجود مقاومت‌ها و مخالفت‌های اولیه ترغیب کرده و به مزرعه‌ای دورافتاده در بخش "اکو" می‌کشاند: ریچر با دردسر بیگانه نیست؛ و در مزرعه‌ی کارمن در "اکو" دردسرهای زیادی نهفته است: دروغ و غرض، تنفر و قتل، ریچر هیچ‌وقت نمی‌تواند در برابر یک زن درمانده مقاومت کند. خانواده‌ی کارمن متخاصم‌اند. پلیس‌ها غیرقابل اعتمادند و وکلا کاری پیش نمی‌برند. اگر ریچر نتواند اوضاع را سر و سامان دهد، پس چه کسی می‌تواند؟ ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دیده‌بان‌ها سه نفر بودند؛ دو مرد و یک پسر. از تلسکوپ استفاده می‌کردند، نه از دوربین صحرایی. مسئله‌ی فاصله بود. به خاطر عوارض آن ناحیه، حدود یک و نیم کیلومتر با منطقه‌ی هدف فاصله داشتند. مخفیگاه نزدیک‌تری وجود نداشت. مناطقی پست و ناهموار پوشیده از علف و صخره و ماسه‌های شبیه به هم بود که خورشید آن‌ها را سوزانده و به رنگ خاکی درآورده بود. نزدیک‌ترین مخفیگاه امنی که داخلش بودند یک تنگ‌دره‌ی خشک وسیع بود که یک میلیون سال پیش با تغییرات آب و هوایی و باران و سرخس و رودخانه‌های خروشان شکل گرفته بود.
مردها در حالی که گرمای اول صبح به پشتشان می‌تابید، دمر روی خاک دراز کشیده و تلسکوپ‌هایشان را جلوی چشمانشان گرفته بودند. پسر روی زانوهایش حرکت کرد و از داخل آبسردکن آب آورد. در حالی که حواسش به بیدار شدن مارهای زنگی بود توی یک دفتر توضیحاتی می‌نوشت. آن‌ها قبل از سپیده‌دم با یک وانت گرد و خاکی از طرف زمین‌های بایر و عریان از سمت غرب آمده بودند ...."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'موج
موج پنجم
نویسنده: ریک ینسی
ترجمه: ویدا اسلامیه
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 33000 تومان
تعداد صفحات: 639 صفحه
شابک: 978-600-182-161-5
پس از موج اول، فقط خاموشی باقی می‌ماند. پس از موج دوم، تنها آن‌ها که بخت یارشان بود، جان به در بردند. پس از سومین موج نیز فقط بدشانس‌ها جان به در می‌برند. پس از موج چهارم، تنها یک قانون وجود دارد: به هیچ کس اعتماد نکن.
اکنون زمان بر آمدن پنجمین موج است و در باریکه‌ی خلوت بزرگراهی، کسی سالیوان، از چنگ‌شان می‌گریزد، از چنگ موجوداتی که فقط ظاهری انسانی دارند و در مناطق روستایی گشت می‌زنند و هر که را ببینند، می‌کشند. همان‌ها که آخرین بازماندگان زمین را پراکنده کردند. تنها ماندن یعنی زنده ماندن. کسی بر این باور است تا زمانی که با اون واکر آشنا می‌شود. شاید اون واکر مرموز و جذاب، تنها امید کسی سالیوان برای نجات برادرش، و چه بسا برای نجات خودش باشد. اما او ناچار به انتخاب است: اعتماد یا ناامیدی؟ دفاع یا تسلیم؟ زندگی یا مرگ؟ افتادن یا برخاستن؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"موجودات فضایی واقعی را نمی‌گویم. دیگردان کودن نیستند. دیگران خیلی از ما جلوترند، مثل این است که بخواهیم خنگ‌ترین آنسان را با باهوش‌ترین سگ دنیا مقایسه کنیم. قابل قیاس نیست.
نه، آن موجودات فضایی را می‌گویم که در ذهن خودمان‌اند.
همان‌ها که ساخته و پرداخته‌ی ذهن‌مان‌اند و از وقتی فهمیدیم نقطه‌های نورانی پراکنده در آسمان شب، خورشیدهایی مانند خورشید خودمان‌اند واحتمالا سیاره‌هایی مانند سیاره‌ی خودمان دورشان می‌چرخند، شروع به ساختن‌شان کردیم. همان موجودات فضایی که در تصورمان بود دیگر، از همان‌ها که دوست داشتیم به ما حمله کنند، همان انسان‌های فضایی. یک میلیون بار آن‌ها را دیده‌ایم. با بشقاب‌پرنده‌هاشان در یک چشم بر هم زدن از آسمان پایین می‌آمدند تا نیویورک و توکیو و لندن را با خاک یکسان کنند یا این که با خودروهای غول‌پیگری مانند عنکبوت‌های ماشینی در مناطق روستایی رژه می‌رفتند و با اسلحه‌های نوری‌شان شلیک می‌کردند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'جاناتان
جاناتان استرنج و آقای نورل
نویسنده: سوزانا کلارک
ترجمه: سیدمصطفی رضیئی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 70000 تومان
تعداد صفحات: 1280 صفحه
شابک: 978-600-182-152-3
در 1806 انگلستان از سختی‌های تحریم و جنگ ناپلئون بناپارت رنج می‌کشد و بیشتر مردمان باور دارند جادو در انگلستان دیگر از بین رفته است؛ تا وقتی آقای نورل از هارت‌فو ابی قدرت‌های چشمگیر خودش را عیان می‌سازد و یک شبه تبدیل به سلبرتی می‌شود. از طرفی جادوگری دیگر در انگلستان ظهور می‌کند: جاناتان استرنج، جوان‌تر، خوش‌چهره‌تر و با دل و جراتی بیشتر از آقای نورل. استرنج شاگرد آقای نورل می‌شود و هر دو دست در دست همدیگر به نبرد فرانسویان می‌روند. استرنج مشعوف غریب‌ترین و وحشی‌ترین جادوها می‌شود و در این میان رابطه‌ی دوستانه و همکاری‌اش با نورل را فدا می‌کند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"چندین سال پیش از این در شهر یورک، جامعه‌ای از جادوگران فعال بود. آنها در سومین چهارشنبه هر ماه، به دیدار هم دیگر می‌نشستند و برای هم مقالاتی طولانی و ملالت‌بار در باب تاریخ جادو در انگلستان می‌خواندند.
جامعه از جادوگرانی جنتلمن شکل گرفته بود، یعنی بخواهیم بگوییم که اینان با جادوشان به هیچ‌کسی هیچ‌گونه آسیبی نرسانده بودند ... و اینکه بخواهیم بگوییم با جادوشان کوچک‌ترین خوبی هم در حق کسی نکرده بودند! در حقیقت، اگر راستش را بخواهید، هیچ‌کدام این جادوگران، هیچ‌وقت کوچک‌ترین افسونی را هم اجرا نکرده بودند، و حتی جادویی را عملی نساخته بودند که بتواند مثلا برگ درختی را بلرزاند، یا بخواهد ذره‌ای غبار را از مسیرش منحرف بسازد یا لاخ مویی را بر کله کسی تغییری داده باشد. هرچند اگر این احتیاط آنان را کنار بگذاریم، آنها از شهرت‌شان در نقش تعدادی از جنتلمن‌ترین و هوشمندترین جادوگران در یورکشایر لذتی وافر می‌بردند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'ابدی‌ها
ابدی‌ها
نویسنده: فیلیپ کی.دیک
ترجمه: پیمان صارمی، الهام حق‌پرست
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 16000 تومان
تعداد صفحات: 270 صفحه
شابک: 978-600-182-143-1
کتاب مجموعه ده داستان کوتاه و بخش‌هایی از متن یک سخنرانی نوشته شده توسط فیلیپ کی دیک است که هیچگاه در جایی ایراد نشده است.
داستان "سی بزرگ" با این جملات آغاز می‌شود:
"تا زمان رفتن فرا نرسیده بود سوالات را به او نگفت. والتر کنت او را از دیگران جدا کرد. دستانش را روی شانه مردیث گذاشت و مصمم به چهره‌اش نگاه کرد.
"یادت باشه هیچ کس تا حالا برنگشته، اگه تو برگردی اولین نفر میشی. اولین نفر تو این پنجاه سال."
تیم مردیث سر تکان داد. عصبی و دستپاچه بود، اما قدردان صحبت‌های کنت بود. به هر حال کنت رهبر قبیله، پیرمردی قابل احترام با ریش و مویی جوگندمی بود.
چشمدبندی به چشم راستش داشت و به جای یک چاقو در کمربند که مرسوم بود، دو چاقو داشت. می‌گفتند که او دانش خواندن حروف را دارد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'باقی‌مانده‌ی
باقی‌مانده‌ی من
نویسنده: کت ژانگ
ترجمه: مینا طالب‌لی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 357 صفحه
شابک: 978-600-182-162-2
"نباید باشم، ولی هستم."
ایوا و آدی هم مثل هر کسی دیگری در دنیا یک بدن دارند و دو روح. بزرگ که می‌شوند، کم‌کم نجواهای مخفیانه‌ی دیگران را می‌شنوند: چرا مستقر نمی‌شوند؟ اگر دورگه بمانند چه؟ در نهایت، آدی اعلام می‌کند که ایوا مرده و او دیگر دورگه نیست. اما ایوا زنده است. سه سال تمام، ایوا به آخرین ذرات حیات خود چنگ زده؛ اما در بدنی محبوس شده که دیگر هیچ تسلطی بر آن ندارد. بعد دو دورگه‌ی دیگر به زندگی آن‌ها وارد می‌شوند و می‌خواهند به ایوا یاد بدهند که چطور با آدی در یک بدن همزیستی کند، اما حکومت دورگه‌ها را شکار می‌کند و هر دورگه‌ای هم که دستگیر می‌شود سرنوشتش نامعلوم است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"زنگ پایان مدرسه همه را از روی نیمکت‌ها بلند کرد. همه گره کراوات‌ها و پاپیون‌‌هایشان را شل کردند و کتاب‌هایشان را محکم بستند و پوشه‌ها و مدادهایشان را توی کوله‌هایشان گذاشتند. همهمه‌ی بچه‌ها کمابیش باعث شد فریاد معلم به گوش کسی نرسد که می‌گفت برای سفر علمی فردا حواس‌مان به چه چیزهایی باشد. آدی تقریبا دم در بود که من گفتم صبر کن، باید از خانم استیمپ بپرسیم امتحان جبرانی را کی می‌گیرد؛ یادت هست؟
آدی گفت، فردا می‌پرسم. بعد وارد راهرو شد. معلم تاریخ ما همیشه طوری نگاه‌مان می‌کرد که انگار خبر داشت توی سرمان رازی داریم. وقتی خیال می‌کرد حواس‌مان به او نیست لب‌هایش را به هم فشار می‌داد و با اخم نگاه‌مان می‌کرد. شاید هم من فقط شکاک شده‌ام. شاید هم نه. اما به هرحال درس نخواندن سر کلاسش باعث می‌شد به دردسر بیفتیم ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'خانه‌ی
خانه‌ی پله‌ها
نویسنده: ویلیام اسلیتر
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 11000 تومان
تعداد صفحات: 182 صفحه
شابک: 978-600-182-163-9
پیتر، لولا، بلاسم، ابیگیل، اولیور، پنج نفر شانزده‌ساله. همه یتیم. همه ساکن یتیم‌خانه‌های دولتی. تا آن که روزی آن‌ها را به جایی می‌برند که نه بیمارستان است و نه زندان، نه شبیه به هیچ جای دیگری. در این مکان غریب، نه دیواری در کار است و نه سقفی و نه کفی؛ فقط و فقط پله‌هایی که تا ابد ادامه دارند؛ به‌علاوه‌ی دستگاهی که انگار می‌خواهد به آن‌ها چیزی یاد بدهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"صدای غیژ غیژ اطراف مدتی دراز ادامه داشت. صدایش طوری بود که انگار داخل آسانسور هستند، اما چنان نرم و آهسته حرکت می‌کردند که معلوم نبود پایین می‌روند یا بالا یا حتا به اطراف. یک بار دیگر، مثل این چند ساعت اخیر، دست‌هایش را ناخودآگاه بالا برد تا چشم‌بند را از روی چشم‌هایش بردارد و دوباره سیمی که دور مچ دستش بسته بودند مانعش شد. اما تقلا نکرد تا سیم را بکند. پیتر هرگز تقلا نمی‌کرد.
پس از مدتی، صدای غیژ غیژ بند آمد. سیم باز شد و چیزی پیتر را آرام به جلو راند. دست‌هایی فرز و دقیق، به سرعت، چشم‌بند را باز کرد و از روی چشم‌هایش برداشت. در پشت سرشان بسته شد، صدای غیژ غیژ آمد، محو شد. بعد او تنها بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'2666
2666
نویسنده: روبرتو بولانیو
ترجمه: محمد جوادی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 119000 تومان
تعداد صفحات: 1200 صفحه
شابک: 978-600-182-138-7
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"ژان کلود پلتیه اولین بار در کریسمس 1980 در پاریس، زمانی که نوزده سال داشت و مشغول یادگیری ادبیات آلمانی بود اثری از بنو نو آرچیمبولدی را خواند. کتاب مورد نظر دارسون‌وال بود. پلتیه‌ی جوان در آن زمان متوجه نشد این رمان بخشی از سه‌گانه است (شامل رمان باغ به زبان انگلیسی، رمان نقاب چرمی به زبان لهستانی و رمان دارسون‌وال به زبان فرانسوی) اما این ناآگاهی یا لغزش یا ضعف کتاب‌شناسی که تنها به جوانی مثل او مربوط می‌شد، چیزی از شگفتی و تحسینی را که رمان در وجودش به جریان انداخته بود کم نکرد.
از آن روز به بعد (یا از ساعت‌های اولیه‌ی صبحی که مطالعه‌ی جدیدش را به پایان برد) به خواننده‌ی مشتاق آرچیمبولدی تبدیل شد و تلاشش را برای پیدا کردن آثار بیشتری از این نویسنده آغاز کرد. کار ساده‌ای نبود. پیدا کردن کتاب‌هایی از بنو ون آرچیمبولدی در دهه‌ی 1980، حتی در پاریس، خالی از مشکل نبود. در دپارتمان آلمانی دانشگاه تقریبا هیچ مرجعی به نام آرچیمبولدی پیدا نکرد. اساتید پلتیه هیچ‌وقت نام او را نشنیده بودند. یکی از اساتید گفت فکر می‌کند این اسم را جایی شنیده باشد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'همسر
همسر مسافر زمان
نویسنده: آدری نیفنگر
ترجمه: مرجان محمدی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 83000 تومان
تعداد صفحات: 623 صفحه
شابک: 978-600-182-144-8
کتاب داستان پرماجرای عشق میان کتابداری به نام هنری و دختری زیبا به نام کلر است که در رشته هنر تحصیل می‌کند. هنری به دلیل اختلالات ژنتیکی بدون اراده در زمان سفر می‌کند و با این که هر دو سعی می‌کنند یک زندگی طبیعی داشته باشند، خانواده تشکیل دهند، شغل و دوستان خود را حفظ کنند و بچه‌دار شوند اما غیب شدن‌های گاه و بی‌گاه هنری زندگی آن‌ها را دستخوش ماجراهایی غیرقابل پیش‌بینی می‌کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"کلر: کتابخانه خنک است و بوی شامپوی فرش می‌دهد اما غیر از سنگ مرمر فرشی نمی‌بینم. دفتر مراجعین را امضا می‌کنم؛ کلر آبشایر، 26،11:15 اکتبر 1991، بخش ویژه. تا به حال به کتابخانه‌ی نیوبری نیامده‌ام، حالا که از در ورودی تاریک و شومش گذشته‌ام احساس هیجان می‌کنم. انگار صبح کریسمس است. کتابخانه را مانند جعبه بزرگی پر از کتاب‌های زیبا می‌بینم. آسانسور، کم نور و سکوت حکم فرماست. طبقه سوم پیاده می‌شوم و فرم را پر می‌کنم. آن‌وقت به بخش ویژه در طبقه بالا می‌روم. پاشنه‌های پوتینم روی کف چوبی صدا می‌دهد. سالن ساکت و پر از جمعیت است. هر جا را نگاه کنی میزهای محکم و سنگین می‌بینی با کتاب‌های تلنبار شده رویشان و کتاب‌خوان‌ها دورشان. روشنایی صبح پاییزی شیکاگو از خلال پنجره‌های بلند وارد می‌شود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'بام
بام تا شام مشاهیر
نویسنده: میسون کوری
ترجمه: شیوا مقانلو
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 385 صفحه
شابک: 978-600-182-142-4
نویسنده در این کتاب یک روز از زندگی نویسندگانی چون جین آستین، فیلمسازانی چون فلینی، موسیقی‌دان‌هایی چون شوبرت و ... مشاهیر بزرگ دنیا را بررسی کرده است. هدف او در این بررسی آن بوده که ببیند هریک از این بزرگان با چه نوع زمانبندی و برنامه‌ریزی روزانه، توانسته‌اند خلاقیت خود را بروز دهند.
او در بخشی از مقدمه کتاب چنین آورده: "یک سال و نیم هر روز ساعت پنج و سی دقیقه صبح از خواب برخاستم، مسواک زدم، یک فنجان قهوه درست کردم و پای میز کارم نشستم تا بنویسم و توضیح دهم که چطور برخی از بزرگ‌ترین متفکران چهار قرن گذشته دقیقا با همین شیوه کارشان را پیش می‌بردند.
چطور هر روز وقت‌شان را مدیریت می‌کردند تا بهترین آثارشان را خلق کنند، و چطور برای خودشان تقویم‌های کاری تعیین می‌کردند تا خلاق و پویا باشند …
اهداف درونی‌تر من از نگارش این کتاب پرداختن به مسائلی است که در زندگی خودم با آنها در جنگ و جدال هستم؛ و اینکه شما چطور می‌توانید کاری خلاقانه و معنادار بیافرینید و در عین حال چرخ زندگی‌تان بچرخد؟
آیا بهتر است خودتان را کاملا وقف یک پروژه کنید، یا بخش کوچکی از روز را به آن اختصاص دهید؟
کلی‌تر بگویم، آیا خلاقیت و زندگی راحت را می‌توان در کنار هم قرار داد یا خیر؟ ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'انتقام
انتقام فیثاغورث: رازی از تاریخ ریاضیات
نویسنده: آرتورو سانگالی
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1395 (چاپ 2)
قیمت: 17000 تومان
تعداد صفحات: 286 صفحه
شابک: 978-600-182-139-4
علاقه‌مندان به رازهای تاریخی و البته تاریخ ریاضی از این کتاب که آمیزه‌ای از رمان‌هایی به سبک دن براون (نویسنده‌ی راز داوینچی) و گاهی ریاضیات پیشرفته است بی‌شک لذت خواهند برد. فرقه‌ی "فانوس" که فرقه‌ای نوفیثاغورثی است اعتقاد دارد روح فیثاغورث تناسخ یافته و از این رو به دنبال فردی می‌گردند که تناسخ اوست. از سوی دیگر، یک تاریخ‌دان آکسفوردی به این نتیجه رسیده که برخلاف تمام روایت‌های موثق تاریخی که می‌گویند فیثاغورث هرگز هیچ دست‌نوشته‌ای از خود به جا نگذاشته، گویا این دانشمند ارجمند در اواخر عمرش مطلبی بسیار مهم را مکتوب کرده و به شاگردانش داده مشروط بر این که همواره آن را سری نگه دارند. چه نکته‌ای در این دست‌نوشته‌ی مرموز هست؟ آیا راهنمای یافتن فیثاغورث تناسخ یافته است؟ یا اسرار ریاضیاتی مهمی را فاش می‌کند؟ چه اصراری بر این اندازه مخفی‌کاری هست؟ و آیا پس از بیست و پنج قرن این دست‌نوشته سالم مانده؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود
"مرد که خود را صرفا "آقای اسمیت" معرفی کرده بود پرسید: "اسم بازی پانزده معما به گوش‌تان خورده؟" ژول جواب داد که خیر. مرد ادامه داد: "حدود سال 1870 سم لوید ابداعش کرد؛ یکی از بزرگ‌ترین معمابازهای امریکا بود. در زمانه‌ی خودش خیلی هم بازی محبوبی شد؛ کمابیش مثل یک قرن بعدش و وضعیت مکعب روبیک."
ژول یاد شیفتگی خودش به مکعب روبیک در نوجوانی‌اش افتاد. آن بیست و شش مکعب کوچک با رنگ‌های درخشان‌شان که او مدام می‌چرخاند و به دنبال جوابش می‌گشت که از رخ‌نمایی طفره می‌رفت؛ یعنی آرایش آن مکعب‌ها به شیوه‌ای که هر وجه مکعب بزرگ تنها با یک رنگ از مکعب‌های ریز ساخته شده باشد. یاد این هم افتاد که از خود پرسیده چند آرایش مختلف ممکن است بر روی مکعب روبیک شکل بگیرد. جوآنا، خواهر دوقلویش، اعتقاد داشت که تعدادش نامتناهی است؛ به این هم اعتقاد داشت وقتی آرایش اولیه‌اش را خوب به هم بریزی، امکان ندارد دوباره بشود مکعب را به حالت اولش برگرداند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'افسوس
افسوس نمی‌خوریم: زندگی مردم عادی در کره‌ی شمالی
نویسنده: باربارا دمیک
ترجمه: حسین شهرابی، مینا جوشقانی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 414 صفحه
شابک: 978-600-182-134-9
همه‌ی ما چیزهای بسیاری از دولت کره‌ی شمالی شنیده‌ایم و شنیده‌ایم چه تنگناها و فشارهای باورنکردنی و احمقانه‌ای برای مردمش می‌سازد. اما از خود مردم، از زندگی عادی مردم در این دیکتاتوری "مزرعه‌ی حیوانات"گونه کمتر چیزی می‌دانیم. مردم کرده‌ی شمالی چه‌طور عاشق می‌شوند؟ کمبودهای غذایی و قحطی‌ها را چگونه تاب می‌آورند؟ چه فیلم‌هایی می‌بینند؟ این کتاب می‌کوشد از طریق روایت زندگی پنج نفر انسان عادی که از کره‌ی شمالی گریخته‌اند، تصویری دیگر، اما بسیار غریب، از این کشور به دست بدهد. نویسنده می‌گوید: "در عکس‌ها و تلویزیون، مردم کره‌ی شمالی مردمی ماشینی به نظر می‌رسند که همیشه در حال رژه رفتن با یونیفرم یا اجرای حرکات گروهی ژیمناستیک برای اعلام وفاداری به پیشوای کره‌ی شمالی‌اند. با نگاهی دقیق به تصاویری از این دست، سعی دارم از واقعیت ورای آن چهره‌های تهی خبر دهم." (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"اگر به عکس‌های ماهواره‌ای از شب‌های خاور دور نگاه کنید، لکه‌ای می‌بینید که مرموزانه در تاریکی غنوده. این منطقه‌ی تاریک جمهوری دموکراتیک خلق کره است.
کنار این لکه‌ی سیاه اسرارآمیز، کره‌ی جنوبی و ژاپن و حالا هم چین، به سبب رونق اقتصادی‌شان، به زیبایی می‌درخشند. حتا از کیلومترها بالاتر نور بیلبوردها و چراغ ماشین‌ها و خیابان‌ها و نئون رستوران‌های زنجیره‌ای همچون نقطه‌هایی درخشان دیده می‌شوند که نشان‌دهنده‌ زندگی روزمره‌ی مصرف‌کنندگان قرن بیست و یکمی انرژی است. در میان همه‌ی این‌ها، تقریبا سیاهی وسیعی است به بزرگی انگلستان. گیج‌کننده است که چه‌طور کشوری با 23 میلیون جمعیت به تاریکی اقیانوس‌ها در شب است. به زبان ساده، انگار کره‌ی شمالی تهی است.
کره‌ی شمالی در اوایل دهه‌ی 90 در تاریکی فرو رفت. با سقوط اتحاد جماهیر شوروی که متحد کمونیست قدیمی خود را با سوخت نفتی ارزان سرپا نگه داشته بود، اقتصاد سست‌بنیاد کره‌ی شمالی نیز در سراشیبی سقوط افتاد. نیروگاه‌ها به خرابه بدل شد. برق قطع شد. مردم گرسنه از تیرهای برق بالا رفتند تا سیم‌های مسی را با غذا معاوضه کنند. این روزها با غروب خورشید همه جا در پرده‌ی ظلمت فرو می‌رود و شب خانه‌های قوزکرده‌ی کوچک را می‌بلعد. روستاها در فلق شامگاهی کاملا محو می‌شوند. حتا ممکن است شب‌ها در بعضی از خیابان‌های پیونگ یانگ، پایتخت ویترین‌وار کره‌ی شمالی، قدم بزنی؛ اما ساختمان‌های دوسوی خیابان در تاریکی به چشم نیایند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'ایزدان
ایزدان هم
نویسنده: آیزاک آسیموف
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1397 (چاپ 3)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 344 صفحه
شابک: 978-600-182-114-1
... کتاب داستانی است شامل بر سه بخش پیوسته که به‌ترتیب بر روی سیاره زمین، ماه و سیاره‌ای رو به مرگ در جهانی موازی با جهان ما رخ می‌دهد.
در این داستان فضایی‌ها از جهانی موازی جهان ما با سیاره زمین تماس برقرار کرده‌اند. آنها می‌خواهند به لطف تفاوت قوانین بنیادی فیزیک در دو جهان، منبعی ارزان و بی‌پایان از انرژی به زمین پیشکش کنند. اما این لطف و پیشکش به هیچ عنوان بی‌دلیل و رایگان نیست.
تنها سه نفر از حقیقت هراس‌انگیز این هدیه‌ی سخاوتمندانه اطلاع دارند ... یک دانشمند زمینی مطرود، موجود بیگانه‌ای مطرود ساکن سیاره‌ی رو به مرگ در جهان موازی و انسانی شهودگرا که بر روی ماه متولد شده و نابودی قریب‌الوقوع خورشید را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها حقیقت را می‌دانند؛ اما چه کسی حرف‌شان را باور می‌کند؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"ماجرا مال سی سال پیش بود؛ فردریک هالام شیمی‌دان بود و جوهر مدرک دکترایش هنوز خشک نشده بود و هیچ‌چیزی در ناصیه‌اش نبود که نشان بدهد قرار است یک‌روزی دنیا را تکان بدهد.
چیزی که رفته‌رفته دنیا را تکان داد یک بطری گردوخاک گرفته از یک ماده‌ی شناساگر با برچسب "فلز تنگستن" بود که روی میزش جا خوش کرده بود. مال او نبود؛ هیچ‌وقت استفاده‌اش نکرده بود. ماترک روزگاری بود که کسی، احتمالا صاحب آن‌موقع دفتر، به یک دلیل نامعلوم به تنگستن نیاز داشت. حتی دیگر تنگستن هم نبود. گلوله‌گلوله شده بود و لایه‌ی ضخیمی اکسید سطحش را پوشانده بود - خاکستری و گردوغبار مانند. هیچ فایده‌ای برای هیچ‌کس نداشت.
بعد یک روز، هالام وارد آزمایشگاه شد (خوب، دقیق‌تر بگوییم، سوم اکتبر سال 2070)؛ کارش را شروع کرد و قبل از ساعت ده صبح کمی دست از کار کشید و مات‌ومبهوت به بطری نگاه کرد و تکانش داد. مثل همیشه غبارآلود بود و برچسبش هم هنوز رنگ‌ورورفته؛ اما فریاد کشید: "مرده‌شور برده! کدام الدنگی با این وررفته؟" ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'دنیای
دنیای نورا
نویسنده: یوستین گاردر
ترجمه: مهوش خرمی‌پور
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 197 صفحه
شابک: 978-600-182-131-8
نورا 12 دسامبر 2012، شانزده ساله می‌شود. او به عنوان هدیه سالروز تولدش انگشتری عمه‌اش را هدیه می‌گیرد. نورا دختر نوجوان مطلعی است. او همواره به نسل‌های قبل از خود و تاثیر مخرب انسان‌ها در طول تاریخ بر محیط‌زیست و گونه‌های مختلف جانوری فکر می‌کند. این فکر و خیال‌ها باعث شده تا او گهگاه رویاها و تصاویری ذهنی ببیند که احتمالا نه مربوط به عصر و زمانه او بلکه درباره دوره زمانی دیگری است. برای همین هم والدین نورا نگران او هستند و او را برای مشاوره نزد دکتر روانشناس می‌فرستند.
در دوره زمانی دیگری، دقیقا در تاریخ 12 دسامبر 2084، نووا از خواب برمی‌خیزد. او در اتاق خود ترمینالی در اختیار دارد که همه اطلاعات مورد نیازش را در اختیار قرار می‌دهد. او می‌تواند تصویر کره زمین را در هر دوره زمانی که دلش بخواهد در ترمینال ببیند. ترمینال همچنین می‌تواند اطلاعاتی درباره وضعیت سیاره پس از رخ دادن پدیده "گرم شدن زمین" در چند دهه قبل، در اختیار او قرار بدهد.
نووا با توجه به اطلاعاتی که در اختیارش قرار می‌گیرد، از بی‌فکری و بی‌مبالاتی انسان‌های نسل قبل که نتوانستند به موقع از تخریب کره زمین و صدمه‌های مختلف به محیط‌زیست این سیاره جلوگیری کنند، عصبانی است. در حالی که نووا به این مسائل فکر می‌کند درب اتاقش باز می‌شود و مادربزرگ پیرش نورا وارد اتاق می‌شود. نورا انگشتری به انگشت دارد. انگشتری که ویژگی‌هایی سحرآمیز دارد ...
داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"از وقتی نورا به یاد داشت شب‌های کریسمس را همراه خانواده‌اش در کلبه‌ی کوهستانی گذرانده بودند. آن‌ها همیشه از روستا با سورتمه به بالای کوه می‌رفتند. مردم روستا برای جشن سال نو اسب‌ها را قشو کرده و تزئین‌شان می‌کردند، به سورتمه‌ها نیز مشعل‌های روشن می‌بستند تا در تاریکی شب نورافشانی کنند. در بعضی از سال‌های پربرف پشت تراکتورها غلتک می‌بستند تا اسب‌ها در برف‌های سبک و پانخورده قدم نگذارند. از دیرباز در میان مردم رسم بود که شب‌های کریسمس به‌جای اسکی یا تراکتور با سورتمه بالای کوه بروند. کریسمس به خودی خود روز سحرانگیزی بود که سورتمه‌سواری نیز آن را به یک افسانه‌ی واقعی تبدیل می‌کرد.
در روزهای کریسمس نظم و آداب معمول میان بچه‌ها و بزرگسالان به هم می‌ریخت و تنها همین روز در همه‌ی سال بود که عادت‌های متداول خانوادگی نادیده گرفته می‌شد. شب سال کهنه با همه‌ی خوبی‌ها و بدی‌هایش عصازنان بیرون می‌رفت و انسان‌ها قدم در یک مرز نامرئی می‌گذاشتند و با سپاس از سال کهنه وارد سال نو پر از خوشبختی می‌شدند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'آخرین
آخرین جواب
نویسنده: آیزاک آسیموف
ترجمه: الهام حق‌پرست
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 40000 تومان
تعداد صفحات: 295 صفحه
شابک: 978-600-182-136-3
کتاب شامل 14 داستان کوتاه گردآوری شده از مجموعه داستان‌های مختلف آسیموف است که هریک جذابیت خاص خود را دارد.
داستان "رویا چیزی شخصی است" با این جملات آغاز می‌شود:
"جس ویل از پشت میزش نگاه کرد. در طول سال‌هایی که شرکت دریمز شهرت جهانی یافته بود، بدن نحیف و پیر، بینی بلند و باریک، چشمان گود و خرمن موهای سپیدش، تبدیل به علامتی تجاری شده بود.
گفت: "جو، پسره اینجاست؟"
جو دالی کوتاه‌قد و چاق بود. سیگاری که روی لب پایینش بود را برداشت و گفت: "با خانواده‌اش اومده. همه‌شون ترسیدن."
ویل به ساعتش نگاه کرد: "مطمئنی اشتباه نگرفتی، جو؟ زیاد وقت ندارم. ساعت دو با مامور دولت قرار ملاقات دارم."
دالی با چهره‌ای مشتاق و لب‌هایی که از هیجان می‌لرزید، گفت: "مطمئنم، آقای ویل. همون‌طور که گفتم وقتی توی حیاط مدرسه بسکتبال بازی می‌کرد، دیدمش. باید اون بچه رو می‌دیدید، عجیب بود. وقتی توپ به دستش می‌رسید همه‌ی تیمش جا می‌موند. خیلی سریع بود و دقیقا به همین دلیل همه‌ی خصوصیات یه ستاره رو داشت. منظورم رو می‌فهمید؟ این ویژگی‌هاش خیلی واضح بود ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'نیمه‌ی
نیمه‌ی نادیده
نویسنده: لیزا جنووا
ترجمه: آفاق زرگریان
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 455 صفحه
شابک: 978-600-182-089-2
سارا نیکرسون، مانند هر مادری، کارمند پرمشغله‌ای است که برای رسیدن به آرمان‌هایش با تمام توانش کار می‌کند. یک روز صبح که عجله دارد تا هر چه زودتر به سر کارش برسد، لحظه‌ای گیج پیدا کردن موبایلش شده و برای یک ثانیه از جاده غافل می‌شود. در همان یک چشم برهم زدن است که تمام زندگی پرتحرک برنامه‌ریزی شده‌ی او گرفتار توقف مطلق می‌شود. پس از این که آسیب مغزی، آگاهی‌اش را از هر چیزی در سمت چپ از او می‌گیرد، سارا باید دوباره به مغزش آموزش بدهد تا جهان را به شکل کامل ببیند. در این میان او می‌آموزد که چگونه به مردم و آن قسمت از زندگی‌اش که مهم‌ترین نقش را در گذشته‌اش داشته‌اند، توجه کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"فکر می‌کنم بخش کوچکی از وجودم، همان کودک درونم، می‌دانست که زندگی تحمل‌ناپذیری خواهم داشت. گاهی وقت‌ها صدای درونم زمزمه می‌کرد، "سارا خواهش می‌کنم کمی آروم‌تر. تو احتیاجی به همه‌ی این‌ها نداری. این‌طوری نمی‌تونی ادامه بدی." اما باقی وجودم، قوی، باهوش و مصمم برای رسیدن به موفقیت، موفقیت و باز هم موفقیت بیش‌تر، حتی یک کلمه هم از این حرف‌ها را نمی‌شنید. اگر هر از گاهی این فکرها می‌خواستند در ضمیر خودآگاهم خودی نشان دهند، ساکت، سرزنش و بعد بیرونشان می‌کردم تا برگردند سر جای خودشان. می‌گفتم: ساکت، کوچولو، مگه نمی‌بینی چقدر سرم شلوغه؟
حتی رویاهایم در خواب به من تلنگر می‌زدند تا توجهم را به خودشان جلب کنند. "اصلا خودت می‌دونی داری چیکار می‌کنی؟ بذار بهت نشون بدم." اما هر خوابی، مثل ماهی لزجی که با دست خالی گرفته بودم، تا می‌آمدم حسابی نگاهش کنم، از دستم لیز می‌خورد و می‌رفت تو آب و شناکنان دور می‌شد. با بیدار شدنم همه‌چیز از ذهنم فرار می‌کرد. عجیب این است که حالا همه‌ی آن خواب‌ها یادم می‌آید. چند شب پیش از تصادف، انگار آن رویاها می‌خواستند آگاهم کنند و به من هشدار می‌دادند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'جنگ
جنگ جهانی ز (تاریخ شفاهی جنگ زامبی‌ها)
نویسنده: مکس بروکس
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 3)
قیمت: 51000 تومان
تعداد صفحات: 432 صفحه
شابک: 978-600-182-121-9
ده سال است که بشر بر زامبی‌ها پیروز شده و سرانجام توانسته صلح را به دنیا برگرداند. نماینده‌ی سازمان ملل مشغول تهیه‌ی گزارشی است از علت شیوع بیماری زامبی‌ها، چرایی شکست دولت‌های دنیا از آن، و در نهایت چگونگی پیروزی انسان. در این سفر ابتدا به چین می‌رود (که "بیمار صفر" در آن پیدا شد) و بعد هم کم‌کم به همه‌ی دنیا؛ از کره‌ی شمالی گرفته که مردمانش غیب شده‌اند تا روسیه که اکنون به "امپراتوری مقدس روسیه" مبدل شده، از کوبا که به ابرقدرتی سرمایه‌دار تبدیل شده تا امریکا که به سوسیالیسم روی آورده. در این کتاب داستان مادرانی را خواهید خواند که فرزندانشان را از ترس زامبی‌ها می‌کشند و نیز داستان فضانوردانی که از مدار زمین حمله‌ی زامبی‌ها را زیر نظر دارند. کتاب جنگ جهانی ز صرفا داستانی هیجان‌انگیز و تلخ نیست؛ نقدی است بر حکومت‌های سراسر جهان و واکنش انسان‌ها در برابر فاجعه‌ای که نه نژاد می‌شناسد و نه تاریخ و ملیت و ایدئولوژی. همه در برابر زامبی‌ها برابرند! (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"این واقعه نام‌ها بسیاری دارد: "دوران بحران"، "سال‌های سیاه"، "طاعون متحرک" و نیز نام‌هایی تازه‌تر و "جوان‌پسند"تر مانند "جنگ جهانی ز" یا "جنگ اول ز". شخصا از این لقب آخری متنفرم، زیرا متضمن ناگزیری "جنگ دوم ز" است. از نظر من، نامش همیشه "جنگ زامبی‌ها" بوده. هرچند بسیاری ممکن است به میزان دقت علمی واژه‌ی انتخابی‌ام اعتراض کنند، دشوار بتوانند عبارت جهان‌شمول و همه‌گیر دیگری برای آن موجوداتی بیابند که چیزی نمانده بود ما را به ورطه‌ی نابودی بکشانند. زامبی واژه‌ای از سر درماندگی است و قدرتی بی‌رقیب در تداعی خاطرات و عواطف بسیار دارد؛ موضوع این کتاب همین خاطرات و همین عواطف است.
این سند ثبت بزرگ‌ترین معارضه در تاریخ بشر، تدوینش را به تعارضی بسیار کوچک‌تر و بسیار شخصی‌تر میان من و رئیس کمسیون گزارش مابعد جنگ سازمان ملل متحد مدیون است. کار اولیه‌ی من برای کمیسیون را نمی‌شد چیزی خواند مگر عرق‌ریزانی از سر عشق. مستمری سفرم، مجوزهای امنیتی‌ام، گروه مترجمانم (چه انسانی و چه الکترونیکی)، همین‌طور هم تبلت تبدیل گفتار به نوشتار کوچک اما ذی‌قیمتم (بزرگ‌ترین هدیه‌ی جهان به تایپییست‌های کندی مثل من)، همه می‌توانستند به میزان ایثار و ارزشی که برای کارم قایل شدم شهادت بدهند ..."

اطلاعات بیشتر درباره این کتاب را اینجا بیابید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'مترو
مترو 2033
نویسنده: دمیتری گلوخوفسکی
ترجمه: فربد آذسن
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 704 صفحه
شابک: 978-600-182-123-3
پس از وقوع یک جنگ اتمی بزرگ در سال 2013، زمین به ویرانی کشیده می‌شود و بازماندگان مجبور می‌شوند در پناهگاه‌های اتمی زیرزمینی پناه بگیرند. یکی از این پناهگاه‌ها متروی مسکو است.
20 سال بعد از وقوع این جنگ، جوانی به نام آرتیوم متوجه می‌شود در دوران کودکی اشتباهی مرتکب شده که اکنون می‌تواند امنیت کل مترو را به خطر بیندازد. با کمک و راهنمایی‌های فرد مرموزی به نام "شکارچی"، آرتیوم برای جبران اشتباه خود راهی سفری مرگبار در ایستگاه‌ها و راه‌آهن متروی مسکو می‌شود و ....
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"- کی اونجاست؟ آرتیوم، برو یه نگاه بنداز!
آرتیوم با بی‌میلی از روی صندلی‌اش در کنار آتش بلند شد و در حالی که اسلحه‌اش را از دوشش برمی‌داشت و آن را در دست می‌گرفت، به سمت تاریکی قدم برداشت. روی مرز بین روشنی آتش و تاریکی تونل ایستاد، تا جایی که می‌توانست بلند و تهدیدآمیز به اسلحه‌اش ضربه زد و با صدایی بلند و زمخت نعره کشید:
- ایست! رمز عبور!
صدای پای سریع و بریده بریده‌ای را از جایی که تا چند لحظه قبل از آن صدای زمزمه‌های توخالی به گوش می‌رسید شنید. یک نفر داشت به عمق تونل عقب‌نشینی می‌کرد. صدای خشن آرتیوم و لرزه‌ی اسلحه‌اش او را ترسانده بود. آرتیوم با عجله به سمت آتش برگشت و به پایوتر آندرویچ جواب داد:
- کسی جلو نیوند. جوابی هم داده نشد. فرار کردن.
- احمق! بهت دستور دقیق داده شده. اگه جواب ندن، فورا شلیک می‌کنی! از کجا می‌دونی کی بود؟ شاید موجودات تاریکی دارن بهمون نزدیک می‌شن! ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'فصل
فصل استخوان
نویسنده: سامانتا شنن
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1398 (چاپ 2)
قیمت: 80000 تومان
تعداد صفحات: 598 صفحه
شابک: 978-600-182-120-2
سال 2059، بسیاری از شهرهای بزرگ جهان تحت تسلط نیرویی امنیتی است به نام "قلعه". پیج ماهونی در دنیای زیرزمینی خلافکارهای "لندن قلعه" کار می‌کند و عضوی از دار و دستهدی "هفت مهر آخرالزمان" است. کارش اما حتا با معیار خلافکارها هم غریب است: گردآوری اطلاعات از طریق رخته در ذهن دیگران. پیج "رویانورد" است، یعنی رده‌ی کمیاب و خاصی از "روشن‌بینان": اما روشن‌بینان در دنیای تحت فرمان قلعه بزرگ‌ترین مجرمان هستند. چون هر نوع فعالیت مرتبط با روح و ماورا در دنیای قلعه قدعن است.
اما وقتی پیج را دستگیر می‌کنند، متوجه می‌شود قدرتی در پشت پرده وجود دارد بسیار پلیدتر و عظیم‌تر از قلعه. روشن‌بین‌ها را به زندانی می‌برند که خودش شهری مستقل است. شهر آکسفورد که دو قرن پیش از روی نقشه‌ها محو کردند و الان در اختیار نژادی قدرتمند و فراطبیعی است به نام "رفائیم". روشن‌بین‌ها ارزش زیادی برای رفائیم دارند: اما تنها در مقام سرباز و کارگر.
پیج را به یکی از رفائیم می‌سپرند به نام "سماک مشارتیم" یا "حارس" که مسئول آموزش و نگه‌داری از او باشد. حارس ارباب پیج است و در نتیجه دشمنش. اما اگر پیج بخواهد آزادی‌اش را به دست بیاورد، باید از ذهن حارس و انگیزه‌های مرموزش سر دربیاورد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"دوست دارم تصور کنم در ابتدا تعداد ما بیش‌تر بوده. البته گمان نکنم آن‌قدرها هم زیاد. با وجود این، بی‌شک بیش‌تر از تعداد الان‌مان بوده‌ایم.
ما اقلیتی هستیم که دنیا وجودمان را نمی‌پذیرد. نه چون ما چیزی از جنس تخیل هستیم؛ که حتا آن هم ممنوع است. ما شبیه بقیه هستیم. گاهی از خیلی جهات شبیه بقیه هم رفتار می‌کنیم. واقعا هم شبیه بقیه هستیم. همه‌جا هستیم، در همه‌ی خیابان‌ها. به شیوه‌ای زندگی می‌کنیم که احتمالا به چشم خیلی‌هایتان عادی است؛ مشروط بر آن‌که خیلی سفت و سخت کنجکاوی نکنید.
همه‌ی ما نمی‌دانیم چه هستیم و چه توانایی‌هایی داریم. بعضی‌هایمان ممکن است بمیریم و نفهمیم. بعضی‌هایمان می‌دانند و هرگز گیر نمی‌افتند. اما به‌هرحال در میان مردم هستیم ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'ساعت
ساعت آفتابی
نویسنده: شرلی جکسون
ترجمه: محمدرضا شکاری
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 13000 تومان
تعداد صفحات: 288 صفحه
شابک: 978-600-182-122-6
داستان در عصر روز خاکسپاری لایونل هالوران آغاز می‌شود. زمانی که همه فامیل در خانه بزرگ این خانواده گرد هم آمده‌اند و هرکدام نسبت به تغییری که مرگ لایونل در زندگی‌اش بوجود می‌آورد به فکر فرو رفته. بزرگ‌ترین تغییر، ارث بردن خانه و زمین‌های خاندان هالوران است که حالا به خانم هالوران، مادر لایونل، ارث رسیده است.
اما کشاکش بر سر ارث و میراث زیاد دیری نمی‌پاید. چون فنی، خواهر لایونل، شبح روح پدرش را در باغ می‌بیند و شبح به او خبر می‌دهد که پایان دنیا نزدیک است و از این آخرالزمان تنها اهالی خانه هالوران جان سالم بدر خواهند برد ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"آن‌ها پس از مراسم خاکسپاری به خانه برگشتند، خانه‌ای که حالا بی‌چون و چرا متعلق به خانم هالوران بود. با ناراحتی و بدون هیچ اطمینانی در راهروی بزرگ و زیبای ورودی ایستادند و خانم هالوران را نگاه کردند که به سمت راست خانه رفت تا به آقای هالوران خبر بدهد که مراسم تشییع جنازه لایونل بدون حادثه‌ی شورانگیزی برگزار شده است. خانم هالوران جوان در حالی که مادرشوهرش را می‌پایید، گفت: "ممکنه توی درگاهی بیفته و بمیره. فنسی، عزیزم، دلت می‌خواد ببینی مامان‌بزرگ توی درگاهی افتاده و مرده؟"
"بله، مادر." فنسی دامن بلند سیاهش را که مادربزرگش تنش کرده بود، مرتب کرد. خانم هالوران جوان حس می‌کرد که رنگ سیاه برای دختربچه ده ساله مناسب نیست و این‌که در هر صورت آن لباس، زیادی بلند است و مطمئنا برای خانواده‌ای باآبرو مانند هالوران بسیار ساده و بی‌ریخت است. آن روز صبح برای آن‌که مقصود خود را ثابت کند، خودش را به یک حمله نفس‌تنگی زده بود، ولی با این وجود آن لباس سیاه‌رنگ را تن فنسی کرده بودند. دامن بلند سیاه‌رنگ در مراسم خاکسپاری و همین‌طور توی ماشین او را سرگرم کرده بود و اگر به خاطر حضور مادربزرگ نبود، ممکن بود او کاملا از آن روز لذت ببرد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'دزده‌کشی
دزده‌کشی
نویسنده: فریبا منتظرظهور
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 166 صفحه
شابک: 978-600-182-080-9
کتاب داستان محیط‌بانی است که به هنگام درگیری با شکارچیان غیرقانونی شخصی را به قتل می‌رساند و به همین خاطر بازداشت می‌شود و پرونده‌ای قضایی برایش تشکیل می‌شود ...
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"سازدهنی‌اش گم شد. کنار رود قزل‌اوزن. وقتی تن به آب سرد زده بود و خودش را می‌شست، سازش را آب برد. آرسین تماشا می‌کرد، کار بیشتری از عهده‌اش برنمی‌آمد. می‌دانست جلوتر رفتن همانا و ... گذاشت تا برود.
راهی سازفروشی بابا حیدر می‌شود.
مغازه‌اش به‌هم‌ریخته و کوچک است، اما هر سازی که بخواهی این‌جا پیدا می‌شود. بابا حیدر سازدهنی‌های مختلف را روی پیشخوان می‌چیند.
"ببین کدوم یکی رو می‌خوای ..."
چشم آرسین که به سازدهنی‌های جورواجور می‌افتد، دلش غنج می‌زند. چه خوب که بابا حیدر و مغازه‌اش سر جای خود هستند. می‌پرسد:
"بابا حیدر! مغازه رو نفروختی؟"
"بفروشم! ... نه جوان! هر وقت بفروشم بدون که دیگه رفتنی‌ام. اون سنتور رو می‌بینی ... اوناها ... چهل ساله اون‌جاست. چهل سال! خودش این‌جا حق آب‌وگل داره ... این‌ها که می‌بینی جون دارن، زنده‌ان، با آدم حرف می‌زنن ... صداشون رو نمی‌شنوی؟ ..."
آرسین می‌خندد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'زبان
زبان اسرارآمیز کسب و کار
نویسنده: کوین هوگان
ترجمه: آفاق زرگریان
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابک: 978-600-182-124-0
ما همه فکر می‌کنیم که نوعی ارتباط کلامی فوق‌العاده وجود دارد که درست جلوی چشم‌مان است. ولی احساس می‌کنیم نتوانسته‌ایم رمزش را بازگشایی کنیم. اگر می‌خواهید مفهوم ارتباط واقعی تجارت را بفهمید (همان چیزی که زیر رنگ و لعاب شیرین گپ زدن وجود دارد) و سپس از آن به نفع خود بهره‌برداری کنید، این کتاب را کلمه به کلمه از اول تا آخر بخوانید. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

چاپ کتاب تمام شده!

'قدرت
قدرت انگیزه
نویسنده: میشل بولداک
ترجمه: نرگس جلالتی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 6000 تومان
تعداد صفحات: 120 صفحه
شابک: 978-600-182-125-7
این کتاب به منظور آموزش شما در جهت رسیدن به موفقیت نوشته نشده است. دلیل اصلی این بود که در رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب راه را هموار سازد. با استفاده از قدرت انگیزه اطلاعات را از تمام کتاب‌ها، نوارها و ماجراهایی که خوانده، شنیده یا دیده‌اید به کار خواهید گرفت.
در قدرت انگیزه خواهید آموخت که چطور تمام اصول موفقیت را که قبلا آموخته‌ایم به کار ببرید.
در آخر می‌بینید که "قدرت انگیزه" خیلی سریع فلسفه‌ی شخصی‌تان نسبت به موفقیت را تغییر می‌دهد و اگز ابزار انگیزه استفاده نکرده باشید دچار مشکل خواهید شد. با خریدن این کتاب به این نتیجه خواهید رسید که باید در درون‌تان به دنبال منبع اصلی باشید. شما سزاوار بهترین‌ها هستید - از چیزهایی که آموختید بهره ببرید و موفق شوید! (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'هنر
هنر فخرفروشی یا مشک آن است که عطار بگوید
نویسنده: پگی کلاوس
ترجمه: حسین شهرابی
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 10000 تومان
تعداد صفحات: 222 صفحه
شابک: 978-600-182-118-9
فخرفروشی عیب نیست! در دنیای بی‌رحم تجارت، به‌ویژه این روزها که امنیت شغلی عملا وجود ندارد، فخرفروشی ضرورت است - "یکی از روش‌ها" نیست! سکوت درباره‌ی موفقیت‌هایتان تنها به این منجر می‌شود که ارج و قرب کافی نبینید و فرصت‌ها را یکی پس از دیگری از دست بدهید. پگی کلاوس، یکی از مشهورترین مربیان ارتباطات تجاری در جهان که تا الان به هزاران کارمند و مدیر از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان کمک کرده، به شما یاد می‌دهد چطور اعلام کنید که مشک عطاری‌تان خوش‌بو است! آن هم به شیوه‌ای که صادقانه باشد و با آسودگی این کار را بکنید و از آن مهم‌تر: مخاطب‌تان بخواهد باز هم بشنود! کتاب هنر فخرفروشی پر است از راه‌حل‌هایی برای خودستایی زیبا و دلنشین، چه برای زندگی حرفه‌ایتان و چه در زندگی شخصی‌تان. با این کتاب می‌توانید با ارزش‌ترین دارایی‌تان را در کانون توجه قرار دهید و هنرمندانه به دیگران نمایش بدهید. این دارایی چیست؟ خود شما و زندگی شما؟ (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'خوب
خوب بهتر از کامل
نویسنده: دوریس مارتین
ترجمه: ابوذر آهنگر
ناشر: کتابسرای تندیس
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 11000 تومان
تعداد صفحات: 240 صفحه
شابک: 978-600-182-127-1
یارانه‌ی شخصی، تلفن همراه، حافظه‌های جانبی، لوح‌های فشرده، ساعت‌های دیجیتالی، تبلت، تلویزیون‌های حافظه‌دار و هوشمند امروزی، آری، همه و همه‌ی این ابزارهای مدرن و در دسترس ما سرشار از اطلاعات، متون، تصاویر و فیلم‌های ذخیره شده و حافظه‌ی هرکدام از آن‌ها نیز در شرف انفجارند، ولی با این وجود ما نه از دانلود کردن موارد جدید سر باز می‌زنیم و نه از انباشتن بیهوده حافظه‌های کامپیوتری‌مان دست می‌کشیم. و هیچ از خودمان نمی‌پرسیم چه زمان و چه مکانی ممکن است از آن‌ها استفاده نماییم.
این کتاب می‌گوید بهتر آن است که خود را از تمامی این اطلاعات رها کنیم.
در زندگی پرهیاهوی این روزهای ما که هجوم تصاویر، رنگ‌ها، اغواها و اطلاعات بی‌مرز از همه سو و در تمام جنبه‌های زندگی احاطه‌مان کرده‌اند، خواندن این کتاب و نیز پیروی از پیشنهاداتی مانند خلوت کردن پیرامون و پرداختن به اعمالی نشات گرفته از طبیعت ژرف انسانی مانند راهی شدن به سمت طبیعت، گاهی رها کردن این زندگی شلوغ و پرداختن به مراقبه و تمرین تنهایی و آشنا شدن با ژرفای پر قدرت درون خالی از فایده نیستند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

مشاهده و انتخاب کتاب‌های فهرست در بخش مشترکین

 

در این فهرست کتاب‌های زیر معرفی شده است: فصل استخوان (سامانتا شنن)، خوب بهتر از کامل (دوریس مارتین)، هنر فخرفروشی یا مشک آن است که عطار بگوید (پگی کلاوس)، قدرت انگیزه (میشل بولداک)، ساعت آفتابی (شرلی جکسون)، مترو 2033 (دمیتری گلوخوفسکی)، جنگ جهانی ز (تاریخ شفاهی جنگ زامبی‌ها) (مکس بروکس)، دزده‌کشی (فریبا منتظرظهور)، زبان اسرارآمیز کسب و کار (کوین هوگان)، نیمه‌ی نادیده (لیزا جنووا)، آخرین جواب (آیزاک آسیموف)، دنیای نورا (یوستین گاردر)، انتقام فیثاغورث: رازی از تاریخ ریاضیات (آرتورو سانگالی)، افسوس نمی‌خوریم: زندگی مردم عادی در کره‌ی شمالی (باربارا دمیک)، همسر مسافر زمان (آدری نیفنگر)، بام تا شام مشاهیر (میسون کوری)، جهان زندگان (محمد محمدعلی)، 2666 (روبرتو بولانیو)، مریخی (اندی وییر)، اکو در آتش (از سری کتاب‌های جک ریچر) (لی چایلد)، ابدی‌ها (فیلیپ کی.دیک)، موج پنجم (ریک ینسی)، باقی‌مانده‌ی من (کت ژانگ)، برو دیدبانی بگمار (هارپر لی)، خانه‌ی پله‌ها (ویلیام اسلیتر)، جاناتان استرنج و آقای نورل (سوزانا کلارک)
خواندن 9211 دفعه

1 نظر

  • پیوند نظر سونیا سه شنبه, 18 خرداد 1395 04:33 ارسال شده توسط سونیا

    به نظر شما ترجمه کتاب جانتان استرنج و اقای نورل چطور هست؟ کیفیت ترجمه برای من بسیار مهم هست به علاوه اینکه قیمت این کتاب بسیار بالا هست . تو خلاصه داستان از پشت جلد کتاب و جملات اغازین کتاب از چندین کلمه خارجی و ترجمه نشده استفاده شده مثل سلبرتی و جنتلمن! به همین دلیل در کیفیت ترجمه شک دارم هر چند اگر ترجمه هم عالی باشه بعید میدونم بتونم کتابی با این قیمت تهیه کنم! :(

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u