یکشنبه, 18 مرداد 1394 23:43

برگزیده کتاب‌های نشر شورآفرین

نوشته: ماني شهرير
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

ماه گذشته یکروز صبح در را زدند و یک بغل کتاب از نشر شورآفرین برایمان آوردند (فکر کردید فقط خودتان از اینکه در را باز کنید و پشت در بسته‌ای کتاب منتظرتان باشد، ذوق می‌کنید؟!) پیشتر البته تلفنی با ناشر صحبت کرده بودم و ظاهر شدن این کتاب‌ها چندان هم "غیرمترقبه" نبود. با هم قرار گذاشته بودیم که به مرور در صفحه‌ای اینچنینی جیره‌کتابی‌ها را با کتاب‌های این ناشر آشنا کنیم و خلاصه ارتباط مستمری بین‌مان وجود داشته باشد (انشاالله!)

اینطوری شد که دوباره این گزینه‌ی "کارنامه ناشران" را در اینجا راه انداختیم. خاطرتان باشد در وب سایت قدیمی‌مان هم چنین بخشی داشتیم و در آنجا هم کتاب‌های چند ناشر آشنا را معرفی کرده بودیم. امیدوارم افتتاح مجدد این بخش هم باعث ارتباط جیره‌کتاب با ناشران دیگر (و بیشتری) بشود و هم دو طرف (یعنی ما و ناشران) بتوانیم این ارتباط را بصورت مستمر حفظ کنیم.

اما درباره این پارتی اول از کتاب‌های نشر شورآفرین باید چند نکته را خدمتتان عرض کنم. "شورآفرین" برای جیره‌کتاب و جیره‌کتابی‌ها ناشر ناآشنایی نبوده و نیست. تعدادی از کتاب‌های فهرست زیر را قبلا خود جیره‌کتاب مستقلا در جاهای مختلف معرفی کرده بود. کتاب "سوشیانس" هم جزو کتاب‌های محبوب جیره‌کتابی‌ها است که معمولا هرکس آن را خوانده پسندیده و امتیاز بالایی را به کتاب داده ("سوشیانس" را در این فهرست نیاوردم چون جزو کتاب‌های منتخب خود ناشر که برایمان ارسال کرده بود، نبود!)

نکته بعد هم اینکه کتاب‌ها را "فعلا" به ترتیب موضوع مرتب کرده‌ام. نمی‌دانم اگر این ارتباط ادامه پیدا کند و پارتی‌های جدیدتری از کتاب‌ها بدستمان برسد، آیا این ترتیب را بهم خواهم زد یا نه. اما فعلا به نظرم تنظیم فهرست به این روش مناسب‌تر آمد. و بالاخره نکته آخر اینکه در این فهرست "قدرت کلام" به نظرم کتاب جالبی آمد و موضوع قلقلک‌آوری داشت که کنجکاوی‌ام را برانگیخت. در هنگام تورق "یکشنبه ابدی" هم متوجه شدم که من "شعرنابلد" از خیلی از قطعات آمده در کتاب خوشم می‌آید (بعدتر اصلا یادم آمد که خودمان هم یک کتاب دیگر از خانم ضحاکی را در جیره‌کتاب معرفی کرده بودیم). امیدوارم دوستان "شعربلد" بیشتر از من توجه‌شان به مجموعه شعرهای این شاعر جلب شود.

الباقی کتاب‌ها را هم خودتان مرور کنید و ببینید کدام عنوان‌ها نظر شما را به خود جلب می‌کند:

داستان و رمان

'پرندگان
پرندگان زرد
نویسنده: کوین پاورز
ترجمه: انیسا دهقانی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 208 صفحه
شابک: 978-600-6955-71-1
"جنگ می‌خواست ما را در بهار بکشد ..." این جمله‌ی آغازین رمان است: شروعی قدرتمند برای روایت مرگ و دوستی. "پرندگان زرد"، روایت زندگی سرباز جان بارتر بیست و یک ساله و دنیل مورفی هجده ساله است که همان‌گونه که جوخه‌شان درگیر نبردی خونین در شهر الطفار است، به زندگی ادامه می‌دهند. "پرندگان زرد" با توجه به تصاویر زنده و تمثیلات متافیزیکی درباره‌ی معصومیت از دست رفته و کارکرد حافظه، از یک‌سو به نقل از نیویورک تایمز در کنار شاهکار تیم ابراین - "چیزهایی که به دوش می‌کشیدند" - در مورد جنگ ویتنام قرار می‌گیرد، و از سوی دیگر به روایت گاردین، در کنار رمان‌های "در جبهه‌ی غرب خبری نیست" نوشته‌ی اریش ماریا رمارک و "نشان سرخ دلیری" از استیون کرین قدرت‌نمایی می‌کند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"جنگ می‌خواست در بهار ما را بکشد. وقتی علف‌ها، دشت‌های نینوا را سبز کرد و هوا گرم شد، ما بر فراز تپه‌های کم‌شیب آن‌سوی شهرها و شهرک‌ها گشت می‌زدیم. بالای تپه‌ها و میان علفزارهای بلندی که باد آن‌ها را در گذرگاه‌ها خوابانده بود، مثل پیش قراولان با اطمینان حرکت می‌کردیم. وقتی خواب بودیم، جنگ، هزاران دنده‌ی خود را به دعا بر زمین می‌سایید. خسته و کوفته پیش می‌رفتیم و، چشم‌هاش در تاریکی باز بود و سفید. وقتی چیزی می‌خوردیم، جنگ روزه می‌گرفت و محرومیت‌هاش سیرش می‌کرد؛ عشق‌بازی می‌کرد، و با آتش و بمباران مدام می‌زایید و تکثیر می‌شد ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'آنت‌ورپ
آنت‌ورپ
نویسنده: روبرتو بولانیو
ترجمه: محمد حیاتی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 120 صفحه
شابک: 978-600-6955-56-8
"آنت‌ورپ" آن‌طور که بولانیو خود بارها گفته، تنها رمانی است که از نوشتنش شرمنده نیست، چنان‌که ایگناسیو اچه‌ریا آن را "بیگ‌بنگ جهان داستانی" وی برمی‌شمارد، و جاناتان گیبز نیز در تلگراف می‌نویسد، بولانیو در "آنت‌ورپ" هم‌چون رمان‌های دیگرش، قواعد رمان را در هم می‌شکند، اما این‌بار به‌شدت ویرانگر و لجبازانه. "آنت‌ورپ" رمانی است کوتاه و قطعه‌قطعه، با نثری شاعرانه، که موضوعات متعددی مثل قتل، جنایت، شعر و عشق را در هم می‌آمیزد: قتلی در بیرون اردوگاه اتفاق افتاده، نگهبان شب که احتمالا راوی یا خود بولانیو است، مظنون به قتل است، و در گریز از فصلی به فصل دیگر، مدام خواننده را دنبال خود می‌کشاند و سپس بی‌سرانجام رهایش می‌کند. داستان شبیه تکه‌تکه‌های خاطرات یا تصاویر سینمایی است که فریم به فریم از جلوی چشم خواننده عبور می‌کند با زنانی بی‌دهان در دالانی بی‌پایان، شاعرانی شکست‌خورده، و پلیس‌هایی که عفت زنان جوان را لکه‌دار می‌کنند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در سال 1976 در مکزیکو سیتی، جوانی بیست و سه ساله با موهای ژولیده و عینک خلبانی، در لیبریا گاندی، یکی از کتاب‌خانه‌هایی که ندانسته و نشناخته کتاب‌های مجانی برای او فراهم می‌کرد، از جایش بلند شد و مانیفستی را خواند که در آن از دوستان شاعرش مصرانه می‌خواست همه چیز را به خاطر ادبیات کنار بگذارند، از آرتور رمبو الگو بگیرند و بزنند به جاده. می‌گفت که شاعر حقیقی باید کافه‌ها را ترک کند و نقش "تک‌تیراندازها، کابوی‌های تنها... و مغازه‌دارهای فحش خورده را با تمام جنبه‌های جمعی، فردی، متصل و منفصل‌شان" ایفا کند، نقش آدم‌های حقه‌باز، آدم‌های تنهامانده، آدم‌های بی‌نام و نشان و آدم‌های تحقیرشده ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'انجمن
انجمن اخوت ناقص‌العضوها
نویسنده: برایان اونسن
ترجمه: وحیدآله موسوی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1394 (چاپ 3)
قیمت: 16000 تومان
تعداد صفحات: 236 صفحه
شابک: 978-600-6955-42-1
"انجمن اخوت ناقص‌العضوها" رمانی است متشکل از دو رمانک به‌هم پیوسته: "انجمن اخوت ناقص‌العضوها" و "آخرین روزها"؛ هر دو داستان یک خط مشترک دارد: با تمام شدن اولی، دیگری آغاز می‌شود، و ما درون نوعی کالبد داستانی جدید قرار می‌گیریم؛ کالبدی که تمام و کمال آدم را به یاد همان کتابی می‌اندازد که تازه تمام کرده‌ایم و از آن بیرون آمده‌ایم.
در داستان اول، آقای کلاین کارگاه مخفی پلیس با فرقه‌ای به نام "ناقص‌العضوها" مواجه می‌شود: این انجمن شبه مذهبی معتقد است که دست خطاکار بشر باید قطع شود تا بدین‌گونه انسان بتواند به معنویت برسد. اعضای این انجمن معتقدند که با قطع کردن اعضای بیش‌تر بدن می‌توان به مقام بالاتر رسید. در داستان دوم، آقای کلاین از سوی رییس فرقه‌ی دیگری که منشعب از فرقه‌ی اول است و "پال‌ها" نام دارد، دستور می‌گیرد که رییس فرقه‌ی اول را بکشد. "پال‌ها" در واقع شبیه به هم لباس می‌پوشند و موهای‌شان را زرد می‌کنند و همگی‌شان خود را پال می‌نامند. آن‌ها یک دست بیش‌تر ندارند و خود را منشعب از فرقه‌ی اول می‌دانند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"بعدها فهمید به چه دلیل به او تلفن کرده بودند، اما دیگر آن‌قدر دیر شده بود که کاری نمی‌توانست انجام بدهد. آن لحظه، کل حرف‌های آن دو مرد پشت تلفن در این خلاصه می‌شد که عکس‌اش را در روزنامه دیده‌اند، درباره‌ی عملیات نفوذی او و به اصطلاح رشادت‌اش خوانده‌اند، و این که چه‌طور در برابر با آن مرد ساطور به‌دست - یا آن‌گونه که آن‌ها خوش داشتند بگویند "آن جنتلمن ساطور به‌دست" - خم به ابرو نیاورده و چیزی را لو نداده بود. می‌خواستند بدانند حقیقت داشت که خم به ابرو نیاورده؟ که فقط به او که ساطور قصابی‌اش را بالا و پایین آورده نگاه می‌کرده، که دست‌اش ناگهان داشته به چیزی جداشده و روبه‌موت تبدیل می‌شده؟
زحمت جواب‌دادن به آن‌ها را به خودش نداد. فقط نشست و با دستی که برایش مانده بود گوشی تلفن را مقابل صورت‌اش گرفت و به ته‌بازوی قطع‌شده‌اش نگاه کرد. به همان بخش انتهایی براق و نسبتا چین‌خورده‌ی گوشت که در کناره‌ها پوسته‌پوسته و ملتهب شده بود ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'طوطی
طوطی و الیور در آمریکا
نویسنده: پیتر کری
ترجمه: ملیحه قدرتی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 33000 تومان
تعداد صفحات: 506 صفحه
شابک: 978-964-2995-70-7
هنگامی که الیور سفر دریایی خود را به سمت ایالات متحده آغاز می‌کند - سفری که به ظاهر با هدف مطالعه در نظام جزا صورت می‌گیرد، اما صراحتا برای این است که از انقلاب دوباره رهایی یابد، طوطی هم آن‌جا خواهد بود: آن هم در مقام جاسوسی برای مارکوس، و نیز به‌عنوان محافظ، و درعین حال، دشمن و مانعی برای الیور. آن‌جا که روایت‌ها میان دو شخصیت داستانی طوطی و الیور، میان ماجراهای اوباشانه‌ی انفرادی و دو نفره‌ی آن‌ها - در عشق و سیاست، زندان‌ها و مسایل مالی، زادگاه‌ها و سرزمین‌های نوپای شجاع‌پرور - به تناوب صورت می‌پذیرد، رفته رفته یک رابطه‌ی دور از دسترس دوستی رخ می‌دهد. پیتر کری، با داستان آن‌ها، و نیز با شخصیت‌پردازی‌ها، تصویرپردازی‌هایی پرمایه و شگفت، تجربه‌ی دموکراسی آمریکا را با ابتکار شگرفی مورد کاوش قرار می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"تردیدی نداشتم که پیش از به‌دنیا آمدنم، رخدادی تلخ و فجیع به‌وقوع پیوسته بود، اما والدینم - کنت و کنتس - چیزی از آن موضوع به من نگفته بودند. این‌چنین بود که حس کنجکاوی‌ام به‌شدت تحریک شد و تبدیل به بی‌قرارترین و ناخوشایندترین جاندار قابل تصور شدم: نحیف، رنگ‌پریده؛ موجودی که همیشه در حال بالارفتن از در و دیوار دژ دی بارفلور و سرک کشیدن به تمام سوراخ و سنبه‌های اتاق زیر شیروانی‌اش بود. اما این را در نظر بگیرید: با احتساب ددمنشی کنجکاوانه‌ی من، آیا تا حدودی عجیب نیست که با دوچرخه‌ی عصر حجری عمویم مواجه نشوم؟
شاید چنین دوچرخه‌ در خانواده شما سوژه‌یی پیش‌پاافتاده باشد و چندان نکته‌ی قابل‌توجهی به نظر نیاید، اما در خانواده‌ی من، این دوچرخه نیز مانند هر چیز دیگری یک مساله‌ی مرموز بود ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'مرگ
مرگ سراغ اسقف اعظم می‌آید
نویسنده: ویلا کاتر
ترجمه: سلما رضوان‌جو
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 17000 تومان
تعداد صفحات: 275 صفحه
شابک: 978-600-6955-59-9
کتاب داستان نخستین اسقف نیومکزیکو، ژان ماریه لاتور و دستیارش ژوزف ویان در دهه‌ی 1850 میلادی است، که با دو قاطرشان، آنجلیکا و کانتنو، سراسر سرزمین‌های غربی آمریکا-نیومکزیکو را برای تبلیغ و گسترش آیین مسیحیت جست‌وجو می‌کنند. نویسنده این رمان را براساس زندگی واقعی دو مبلغ مذهبی کاتولیک، اسقف لامی و دستیارش نوشته. رمان متشکل از نه بخش، و به صورت اپیزودیک نوشته شده، که هر کدام بخشی از زندگی پدر لاتور را نشان می‌دهد. این شکل اپیزودیک مجالی به ارایه‌ی دراماتیک نمی‌دهد، اما در عوض پر است از توصیفاتی، که به خوبی، دوره‌ی تاریخی، شخصیت این دو مرد، و نوع زندگی‌شان را نشان می‌دهد. توصیحات کتاب از شهرها و کوهستان‌های سرخپوستی، درست مانند توصیفات آن از کلیسای جامع اسقف، بی‌طرفانه و شفاف است؛ نوعی هنر تصویرسازی شفاف از اشیای جداگانه که به شکلی بطئی و اسرارآمیز در خواننده اثر می‌کند و نمی‌توان خلاصه‌اش کرد ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در بعدازظهر پاییزی 1851، مردی سوار اسب و با قاطر باربری دنبالش، در میان پهنه‌ی خشک دشت‌های مرکز نیومکزیکو در حرکت بود. مرد راه گم کرده بود و با کمک قطب‌نما و حدس و گمان، دنبال مسیر می‌گشت. مشکل این بود که منظره‌ی دشت را از هر سو که نگاه می‌کرد، نشانه‌ی خاصی نمی‌یافت یا درواقع آن‌قدر پر از مناظر و نشانه‌های یکسان و شبیه هم بود که چندان کمکی به یافتن مسیر نمی‌کرد. تا جایی که چشم کار می‌کرد در هر دو سویش، دشت سرتاسر پر بود از تپه‌های شنی سرخ‌رنگ، که خیلی شبیه کومه‌های کاه و علف می‌زد. چه کسی باور می‌کرد که این‌همه تپه‌های یک‌شکل و یک‌اندازه در دنیا وجود داشته باشد. از اول صبح در میان چنین مناظری سواری کرده بود و هیچ تغییری در اطرافش نمی‌دید. گویی که هم‌چنان سرجای خودش ایستاده باشد ..."

چاپ کتاب تمام شده!

مجموعه داستان

'اگر
اگر یک مرد را بکشم، دو مرد را کشته‌ام
نویسنده: آلبرکامو، ولادیمیر ناباکوف، ویرجینیا وولف، ...
ترجمه: سیروس نورآبادی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1395 (چاپ 4)
قیمت: 24000 تومان
تعداد صفحات: 332 صفحه
شابک: 978-600-6955-50-6
محور تمام داستان‌های کتاب، عشق و ازدواج است؛ تنوع داستان‌ها از منظر کیفی این امکان را به خواننده می‌دهد که با صداهای متنوع و مختلفی مواجه شود و فقط شنونده‌ی یک صدا نباشد. در این مجموعه، با طیف وسیعی از نویسندگان کلاسیک و مدرنیست مواجه هستیم، که هرکدام عرصه‌هایی را در بر می‌گیرد که برای داستان اصلی، "جنبه‌ی دیگر" زندگی تلقی می‌شود؛ آن‌طور که این امکان را نیز به خواننده می‌دهد تا طبق دانش، اطلاعات و تجربه‌ی زیسته‌ی خود، نگاه دیگری داشته باشد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
در این مجموعه، داستان‌هایی از جومپا لاهیری، سیلویا پلات، آلیس مونرو، دوروتی پارکر، اسکات فیتز جرالد، گابریل گارسیا مارکز، ایتالو کالوینو، آلبرتو موراویا، کاترین منسفیلد، ویلیام ترور، کنراد ایکن، جی.دی. سلینجر و ... ترجمه و گردآوری شده است.
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"چند دقیقه‌ای بود که مگسی آرام و بی‌صدا در اتوبوس می‌چرخید، و از اول تا آخر اتوبوس را با بال‌های خسته‌اش، می‌رفت و برمی‌گشت. ژانی برای چند لحظه ندیدش، بعد دید که روی دست بی‌حرکت شوهرش نشسته. هوا سرد بود، مگس می‌لرزید و ضربه‌های شن که با هجوم باد به پنجره‌های اتوبوس می‌خورد، به گوش می‌رسید. اتوبوس در نور اندک صبح زمستان با سرو صدای آهن‌پاره‌ها و چرخ‌هایش به سختی پیش می‌رفت. ژانی به شوهرش نگاه کرد. مارسل با حلقه‌ی موهای خاکستری که روی پیشانی باریک‌اش طره شده بود و آن بینی پهن و دهان آویخته شبیه به فان، عبوس به نظر می‌رسید. وقتی اتوبوس در چاله‌ای می‌افتاد مرد به سمت ژانی تکان می‌خورد، بعد هیکل سنگین‌اش دوباره روی پاهای پهن‌اش می‌افتاد و مست و بی‌حال می‌شد، انگار نگاه خیره‌اش جایی را نمی‌بیند. تمام اعضای بدن‌اش غیرفعال به نظر می‌رسید، به جز دست‌های زمخت‌ و بی‌مویش که کوتاه‌تر دیده می‌شد؛ چون آستین زیرپوش‌اش از سر آستین لباس رویی‌اش بیرون زده و روی دست‌اش را پوشانده بود. با دست‌هایش ساک پارچه‌ای کوچکی را محکم بین زانوهایش نگه داشته بود. به نظر می‌رسید حضور مگس را حس نمی‌کند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'فراموش
فراموش نکن که خواهی مرد
نویسنده: جاناتان نولان، جات بارت....
ترجمه: محمد حیاتی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 136 صفحه
شابک: 978-600-6955-57-5
کتاب متشکل از هفت داستان کوتاه پست‌مدرن از شش نویسنده‌ی تراز اول امریکا: جاناتان نولان، شرمن الکسی، جان بارت، تیم ابراین، لین تیلمن، و دیوید فاستر والاس است، به همراه "چند توصیه درباره‌ی هنر نگارش داستان کوتاه" نوشته‌ی روبرتو بولانیو.
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"زنت همیشه می‌گفت که سر تشییع جنازه‌ی خودت دیر خواهی رسید. این را یادت می‌آید؟ به خاطر شلخته بودنت دستت می‌انداخت. همیشه دیر می‌رسیدی، همیشه چیزی را فراموش می‌کردی، حتا قبل از آن حادثه.
لابد همین الان داری از خودت می‌پرسی نکند سر تشییع جنازه‌ی او هم دیر کردی.
تو آن‌جا بودی، شک به دلت راه نده! این عکس به خاطر همین است: آن یکی که به دیوار کنار در آویزان است. مرسوم نیست در شییع جنازه عکس بیاندازند، ولی کسی، به گمانم دکترهایت، می‌دانستند که یادت نمی‌ماند. دادند عکس را تمیز و بزرگ چاپ کردند و چسباندندش آن‌جا، جفت در، تا هر دفعه که بلند می‌شوی دنبال او بگردی، چاره‌ای جز دیدن عکس نداشته باشی ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'رژه‌ی
رژه‌ی پیروزی در بندر آرتور
نویسنده: کوبو آبه، یوکیو میشیما، یاسوناری کاواباتا و ...
ترجمه: اشکان کاظمیان مقیمی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1395 (چاپ 2)
قیمت: 19000 تومان
تعداد صفحات: 282 صفحه
شابک: 978-600-6955-61-2
کتاب برگزیده‌یی است از همه‌ی دوره‌های داستان‌نویسی ژاپن از آغاز تا امروز. در این کتاب، سعی شده تا از هر دوره داستان‌هایی ترجمه شود تا خواننده بتواند سیر تحول داستان‌نویسی ژاپن و بالاخص داستان کوتاه ژاپنی را دنبال کند، با ذکر این نکته که هر داستان نمایانگر دوره‌ی خاص خودش است ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
اولین داستان کتاب به نام "اقبال دریا و اقبال کوه" با این جملات آغاز می‌شود:
"گرم‌آتش شاهزاده‌یی بود که اقبالش در دریا بود و چیزهایی پهن‌باله و باریک‌باله می‌گرفت. سردآتش شاهزاده‌یی بود که اقبالش در کوهستان بود و چیزهایی زبرمو و نرم‌مو می‌گرفت. روزی سردآتش به برادر بزرگ‌ترش گرم‌آتش گفت: "بیا اقبال‌مان را با هم عوض کنیم و هریک از اقبال دیگری استفاده کند." با این که سه‌بار این درخواست را کرد، برادرش موافقت نکرد و بالاخره سردآتش به سختی توانست برادرش را متقاعد کند تا اقبال‌شان را با هم عوض کنند. سپس سردآتش با اقبال دریایی‌اش به ماهی‌گیری رفت، ولی حتا یک ماهی هم نگرفت و بدتر این که قلاب ماهی‌گیری برادرش را نیز گم کرد. برادر بزرگش از وی خواست که قلاب ماهی‌گیری را برگرداند و گفت: "اقبال کوهستان، اقبالی برای خود است و اقبال دریا هم اقبالی برای خود. بیا اقبال یکدیگر را به‌هم برگردانیم."
برادر کوچک‌تر در جواب گفت: "در ماهی‌گیری با قلات تو حتا یک ماهی هم نگرفت و قلاب را در دریا گم کردم." ولی برادر بزرگ‌تر به‌طور مرتب اصرار می‌کرد که قلاب را به وی برگرداند ..."

چاپ کتاب تمام شده!

'زندگی
زندگی سگی یک مرد دقیق
نویسنده: حسین کربلایی طاهر (شاهین)
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 7000 تومان
تعداد صفحات: 102 صفحه
شابک: 978-600-93568-4-3
نویسنده این مجموعه داستان دانش‌آموخته‌ی سینما از کانادا است و در حال حاضر نیز در دانشگاه یورک مشغول تدریس می‌باشد. کتاب مجموعه‌ای است از یازده داستان کوتاه به قلم او.
اولین داستان کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"آقا مراد جلوی در خونه‌ی ما بساط داره. تو به جعبه‌ی مقوائی خالی شیرینی، از او محکم‌هاش، سیگارهاشو گذاشته. دور جعبه هم با کش محکم کرده تا در نره. جنساش. رو یه پیت حلبی می‌شینه و سیگار می‌کشه و می‌فروشه. یکی دو بسته آدامس و شکلات که از گرد و خاک‌هایی که روشون نشسته، نمی‌شه فهمید کدوم شکلاته، کدوم آدامس هم کنار سیگاراش داره. یه شلوار گشاد زوار دررفته که زمانی سورمه‌ای رنگ بوده با دقیقا بیست و هشت وصله پاشه. اینو با بچه‌ها شمردیم شد بیست و هشت تا. اورکت قهوه‌ای از شلوار بدترش و کلاه بافتنی کثیف و کهنه‌اش، تابستون و زمستون تنشه. نزدیک شصت سالش باید باشه. البته اینو هیچ‌کس نمی‌تونه با اطمینان بگه چون هیچ‌کس شناسنامه‌اش رو ندیده. ولی با بچه‌ها بالا و پائین کردیم دیدیم شصت رو باید داشته باشه. نه زن داره و نه بچه. نه برادر و خواهر و فامیل. یعنی ما که ندیدیم. هیچ‌کس هم ندیده کسی رو داشته باشه. تنها چیزی که همه می‌دونن اینه که صبح ساعت هشت جلوی خونه‌ی ما رو پیت حلبی‌اش، کنار بساط سیگارش می‌شینه تا شب ساعت ده. هر روز، پنج‌شنبه و جمعه و تعطیلی و تاسوعا و عاشورا و سیزده بدر هم حالیش نیست. یک نون بربری صبح، یکی غروب و مابینش ده گالن چای خوراکشه. به‌علاوه‌ی سیگارهایی که آتیش به آتیش فرت و فرت دود می‌کنه ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

سینما

'گفت
گفت و گو با آنجلوپلوس
نویسنده: دان فینارو
ترجمه: آرمان صالحی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1396 (چاپ 3)
قیمت: 16000 تومان
تعداد صفحات: 220 صفحه
شابک: 978-600-6955-17-9
سری کتاب‌های گفت و گو با کارگردانان جهان، مجموعه‌ای است بی‌نظیر برای درک و بینش بهتر در ارتباطی دوسویه با کارگردان‌هایی که دوست‌شان داریم: فیلمسازانی که واجد بینش خاصی درباره‌ی دنیا و نحوه‌ی به فیلم درآوردن آن هستند. مجموعه‌ی گفت و گو با کارگردانان نشر "شورآفرین"، رهنمونی است به دنیای شخصی و هنری این آدم‌های خاص، به‌ویژه برای خواننده-بیننده‌ای که می‌خواهد از مولفه‌های گوناگون تشکیل‌دهنده‌ی یک فیلم و کلیتی که این عناصر را شکل می‌دهد، به دریافتی روشنگر و هنرورانه نایل آید. همین شناخت است که موجب می‌شود خواننده-بیننده راه‌های ورود به دنیای فیلمساز و ادراک فیلم را کشف کند تا بتواند به داستان و کاراکترهای فیلم نزدیک شود: دست‌یافتنی به مدد کلمه و کلام و تصویر فیلم‌ساز، در یک سفر مکاشفه‌آمیز برای لذت آگاهی از آفریده‌هایشان در مدیوم سینما. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب متن گفتگوهای مختلفی است که توسط خبرنگاران و افراد مختلف با آنجلوپلوس انجام شده.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'گفت
گفت و گو با برگمان
نویسنده: رافائل شارگل
ترجمه: آرمان صالحی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 21000 تومان
تعداد صفحات: 316 صفحه
شابک: 978-600-6955-52-0
سری کتاب‌های گفت و گو با کارگردانان جهان، مجموعه‌ای است بی‌نظیر برای درک و بینش بهتر در ارتباطی دوسویه با کارگردان‌هایی که دوست‌شان داریم: فیلمسازانی که واجد بینش خاصی درباره‌ی دنیا و نحوه‌ی به فیلم درآوردن آن هستند. مجموعه‌ی گفت و گو با کارگردانان نشر "شورآفرین"، رهنمونی است به دنیای شخصی و هنری این آدم‌های خاص، به‌ویژه برای خواننده-بیننده‌ای که می‌خواهد از مولفه‌های گوناگون تشکیل‌دهنده‌ی یک فیلم و کلیتی که این عناصر را شکل می‌دهد، به دریافتی روشنگر و هنرورانه نایل آید. همین شناخت است که موجب می‌شود خواننده-بیننده راه‌های ورود به دنیای فیلمساز و ادراک فیلم را کشف کند تا بتواند به داستان و کاراکترهای فیلم نزدیک شود: دست‌یافتنی به مدد کلمه و کلام و تصویر فیلم‌ساز، در یک سفر مکاشفه‌آمیز برای لذت آگاهی از آفریده‌هایشان در مدیوم سینما. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب متن گفتگوهای مختلفی است که توسط خبرنگاران و افراد مختلف با برگمان انجام شده.

چاپ کتاب تمام شده!

'گفت
گفت و گو با تارکوفسکی
نویسنده: جان جیانویتو
ترجمه: آرمان صالحی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 2)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 256 صفحه
شابک: 978-600-6955-16-2
سری کتاب‌های گفت و گو با کارگردانان جهان، مجموعه‌ای است بی‌نظیر برای درک و بینش بهتر در ارتباطی دوسویه با کارگردان‌هایی که دوست‌شان داریم: فیلمسازانی که واجد بینش خاصی درباره‌ی دنیا و نحوه‌ی به فیلم درآوردن آن هستند. مجموعه‌ی گفت و گو با کارگردانان نشر "شورآفرین"، رهنمونی است به دنیای شخصی و هنری این آدم‌های خاص، به‌ویژه برای خواننده-بیننده‌ای که می‌خواهد از مولفه‌های گوناگون تشکیل‌دهنده‌ی یک فیلم و کلیتی که این عناصر را شکل می‌دهد، به دریافتی روشنگر و هنرورانه نایل آید. همین شناخت است که موجب می‌شود خواننده-بیننده راه‌های ورود به دنیای فیلمساز و ادراک فیلم را کشف کند تا بتواند به داستان و کاراکترهای فیلم نزدیک شود: دست‌یافتنی به مدد کلمه و کلام و تصویر فیلم‌ساز، در یک سفر مکاشفه‌آمیز برای لذت آگاهی از آفریده‌هایشان در مدیوم سینما. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب متن گفتگوهای مختلفی است که توسط خبرنگاران و افراد مختلف با تارکوفسکی انجام شده.

چاپ کتاب تمام شده!

'گفتگو
گفتگو با وودی آلن
نویسنده: اریک لاکس
ترجمه: مازیار عطاریه
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1392 (چاپ 2)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 628 صفحه
شابک: 978-964-2995-72-1
کتاب‌های گفتگو معمولا در طول چند هفته یا چند ماه آماده می‌شوند و صرف‌نظر از زمانی که برده‌اند، نتیجه مانند عکسی فوری است که عقاید و احساسات فرد مورد نظر را در دوره خاصی از زندگی‌اش منعکس می‌کند. اما این کتاب، آلبوم عکسی است که بیش از نیمی از زندگی وودی آلن، از سال 1971 را دربرمی‌گیرد و گذر او از یک کارگردان بی‌تجربه به یکی از مطرح‌ترین فیلم‌سازان دنیا و چیزهایی که در این مدت فراگرفته را به خوبی نشان می‌دهد. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
مصاحبه‌کننده کتاب در طول 36 سال دوستی و ارتباطش با وودی آلن این گفتگو‌ها را انجام داده. برخلاف تصور معمول که آلن را شخصیتی عجیب‌غریب و "نجوش" معرفی می‌کند، خواننده در این کتاب با وودی آلنی دوست‌داشتنی، معاشرتی و حتی فروتن مواجه می‌شود!

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'گفت
گفت و گو با تروفو
نویسنده: رونالد برگن
ترجمه: آرمان صالحی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 17500 تومان
تعداد صفحات: 258 صفحه
شابک: 978-600-6955-38-4
سری کتاب‌های گفت و گو با کارگردانان جهان، مجموعه‌ای است بی‌نظیر برای درک و بینش بهتر در ارتباطی دوسویه با کارگردان‌هایی که دوست‌شان داریم: فیلمسازانی که واجد بینش خاصی درباره‌ی دنیا و نحوه‌ی به فیلم درآوردن آن هستند. مجموعه‌ی گفت و گو با کارگردانان نشر "شورآفرین"، رهنمونی است به دنیای شخصی و هنری این آدم‌های خاص، به‌ویژه برای خواننده-بیننده‌ای که می‌خواهد از مولفه‌های گوناگون تشکیل‌دهنده‌ی یک فیلم و کلیتی که این عناصر را شکل می‌دهد، به دریافتی روشنگر و هنرورانه نایل آید. همین شناخت است که موجب می‌شود خواننده-بیننده راه‌های ورود به دنیای فیلمساز و ادراک فیلم را کشف کند تا بتواند به داستان و کاراکترهای فیلم نزدیک شود: دست‌یافتنی به مدد کلمه و کلام و تصویر فیلم‌ساز، در یک سفر مکاشفه‌آمیز برای لذت آگاهی از آفریده‌هایشان در مدیوم سینما. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب متن گفتگوهای مختلفی است که توسط خبرنگاران و افراد مختلف با تروفو انجام شده.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

عکاسی

'درآمدی
درآمدی بر نظریه‌های عکاسی
نویسنده: اشلی لاگرینج
ترجمه: حسن خوبدل
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1397 (چاپ 5)
قیمت: 32000 تومان
تعداد صفحات: 488 صفحه
شابک: 978-964-2995-46-2
در این کتاب بخشی از مهم‌ترین آرا انتقادی در باب عکاسی (از طیف‌های مختلف) به زبانی ساده بیان شده و به بحث گذاشته می‌شود. نویسنده کتاب، که از مدرسین برجسته عکاسی دانشگاه‌های بریتانیا است، نتایج تجربیات خود را در تدریس این متون در اختیار علاقمندان عکاسی قرار می‌دهد.
مخاطبین این کتاب تمامی هنرجویان علاقمند به مباحث نظری هنر و به ویژه دانشجویان و دوست‌داران عکاسی هستند. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
کتاب در 14 فصل به بررسی و توضیح تئوری‌های مطرح شده در چهارده اثر مهم و معروف درباره عکاسی می‌پردازد. از میان کتاب‌هایی که به آنها پرداخته شده "اتاق روشن" (رولان بارت)، "درباره عکاسی" (سوزان سونتاگ)، "سرگذشت یک عکاس" (ایتالو کالوینو)، "شیوه‌های دیدن" (جان برجر) و … برای خواننده ایرانی شناخته‌شده‌تر هستند.
نویسنده هریک از کتاب‌های موضوع بررسی خود را فصل به فصل و بخش به بخش مرور می‌کند و نکات اصلی مطرح شده در هر اثر را برای خواننده توضیح می‌دهد.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'عکس
عکس
نویسنده: گراهام کلارک
ترجمه: حسن خوبدل، زیبا مغربی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1395 (چاپ 2)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 380 صفحه
شابک: 978-600-6955-26-1
نویسنده کتاب در چهارده فصل مروری بر تاریخچه‌ی ظهور و پیشرفت فن/هنر عکاسی می‌نماید، انواع و سبک‌های مختلف عکاسی را بررسی می‌کند (منظره‌نگاری، پرتره، عکاسی مستند، ...)، نظریه‌های اندیشمندانی چون رولان بارت و سوزان سونتاگ را درباره عکاسی تشریح می‌کند و ... تلاش می‌کند با بررسی موضوع از زاویه‌های گوناگون خواننده را یاری کند تا در جهانی که "تصاویر آن را احاطه کرده" به سطحی از سواد بصری برای مشاهده عکس و همچنین درک تاثیر آن بر روی خود و اطرافش، دست یابد.
کتاب با این جملات غاز می‌شود:
"در جهانی که تصاویر آن را احاطه کرده‌اند، عکس، تقریبا چیزی نامرئی گشته که دیگر به چشم نمی‌آید. ما عکس می‌گیریم، به‌طور سیری‌ناپذیری تماشایش می‌کنیم و آن را همه جا با خود به همراه می‌بریم، برای این‌که «مقبولیت» آن (به قول جان تگ) فراگیر است. آن‌ها یکی از رایج‌ترین اشیائی هستند که همه روزه دست به دست می‌شوند؛ با این حال چنین موقعیت متعارفی، دشواری و پیچیدگی نهفته و ریشه‌ای‌شان را پنهان می‌سازد؛ از آن رو که همواره این پرسش ابتدایی و متغیر بر جا می‌ماند که: حقیقتا عکس چیست؟ ما ساختار یکپارچه‌ای از رمزها و قواعد را به ارث برده‌ایم که نه تنها جایگاهی به عکس (به عنوان ابزاری برای بازنمایی) می‌بخشد، بلکه این کار را به خاطر در دسترس و قابل استفاده بودنش انجام می‌دهد..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'عکاسی
عکاسی مستند: آموزش، تحلیل و نقد عکاسی مستند ایران و جهان
نویسنده: علی‌اکبر شیرژیان
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1396 (چاپ 5)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابک: 978-600-6955-14-8
این کتاب در تلاش برای ارائه روش می‌باشد، روندی که نقطه آغاز تا پایان مرحله عکاسی را به شکل جریان بهم پیوسته ترسیم می‌نماید و این امکان را در اختیار خواننده قرار می‌دهد تا مقولات ذهن را در روند آن مورد ارزیابی مجدد قرار داده و ضمن مشارکت از "کجابودگی" نقاط ضعف و قوت اطمینان حاصل نماید.
… آموزش در این کتاب از طریق مطالعه عکاسی مستند و تحلیل و آنالیز آنچه "هست" به سوی آنچه "باید" متمرکز است و در آن تلاش می‌شود فرد از طریق روند و محتویات وابسته به آن واقعیت موجود عکاسی مستند را صحیح درک نماید و به اندازه مشارکت و پرسش از آن، صاحب معنا و جهان‌بینی شخصی شود.
... نگارنده مدعی نیست روند پیشنهادی این کتاب شکل کامل و ایده‌آل آموزش عکاسی مستند می‌باشد اما از آنجا که این روند و محتویات وابسته در کارگاه‌های عکاسی مستند برای عکاسان حرفه‌ای و در طول سه سال در نقاط مختلف ایران ارائه گردید و نتایج آن در نحوه عملکرد و اندیشه عکاسان مثبت ارزیابی شد می‌توان آن را بعنوان اولین قدم در این را قلمداد نمود. (برگرفته از مقدمه کتاب)
کتاب یک لوح فشرده حاوی عکس‌ها و محتوای مرتبط با مطالب نیز به همراه دارد.

چاپ کتاب تمام شده!

شعر

'یکشنبه
یکشنبه ابدی
نویسنده: مژگان ضحاکی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 8000 تومان
تعداد صفحات: 132 صفحه
شابک: 978-600-6955-29-2
این مجموعه حاوی 114 قطعه شعر از شاعر است.
در قطعه بیست و ششم کتاب می‌خوانیم:
"دیگر لبخندهایت را دوست ندارم!
تو وقتی که حواست نبود
عاشق‌تر بودی!

من به قیمت از دست دادن تو
دوستت دارم را گفتم
و تو را از دست دادم!"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'هجده
هجده شاخه گل سرخ
نویسنده: مژگان ضحاکی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1392 (چاپ 1)
قیمت: 14000 تومان
تعداد صفحات: 200 صفحه
شابک: 978-964-96372-0-4
کتاب ترکیبی از شعر و عکس (فتوشعر) است. 129 قطعه شعر از شاعر به همراه عکس‌هایی که خود او گرفته است.
در قطعه سی و هشت این مجموعه می‌خوانیم:
"کاش برمی‌گشتی
اما نه برنگرد
حوصله‌ات را سر می‌برم
از این لجاجت چندین ساله
آویزان شدن از لحظه‌های مشترک
هی بالا رفتن و پایین رفتن از عکس‌های قدیمی
چسباندن ماه به پنجره
اصلا تو فرض کن خیال هم زندگی است
اما معجزه هرگز دو بار اتفاق نمی‌افتد"

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

و غیره ...

'دفاع
دفاع از دیوانگی
نویسنده: وودی آلن
ترجمه: مازیار عطاریه
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1394 (چاپ 5)
قیمت: 24000 تومان
تعداد صفحات: 245 صفحه
شابک: 978-964-2995-71-4
کتاب مجموعه 24 مطلب طنزآمیز به قلم کارگردان مطرح آمریکایی است.
مطلب "نگاهی به جرایم سازمان‌یافته" با این جملات آغاز می‌شود:
"بر کسی پوشیده نیست که جرایم سازمان‌یافته در امریکا سالانه چهل میلیارد دلار درآمد دارد. این مبلغ خیلی زیاد است به‌خصوص با توجه به این نکته که مافیا هزینه‌ی بسیار کمی برای منابع دفتری می‌پردازد. منابع قابل اطمینان می‌گویند کازا نوسترا سال گذشته فقط شش‌هزار دلار صرف لوازم‌تحریر شخصی و مبلغی کمتر صرف منگنه کرده است. ضمنا مافیا فقط یک منشی دارد که همه‌ی کارهای تایپ را انجام می‌دهد و همین‌طور سه اتاق کوچک برای روسا که آن را با استودیو رقص فرد پرسکی شریک هستند.
سال گذشته گروه‌های منسوب به جرایم سازمان‌یافته در بیش از صد قتل به‌طور مستقیم دخیل بوده‌اند و اعضای مافیا در صدها قتل دیگر به‌طور غیرمستقیم یا با قرض دادن پول به آن‌ها برای کرایه ماشین یا با نگه داشتن کت قاتل‌ها دخالت داشته‌اند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

'مارتا
مارتا فروید
نویسنده: نیکول روزن
ترجمه: شهرزاد همامی
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1397 (چاپ 2)
قیمت: 23000 تومان
تعداد صفحات: 296 صفحه
شابک: 978-600-6955-05-6
بیوه‌ی 85 ساله‌ی زیگموند فروید در سال 1946 درخواست یک زن روزنامه‌نگار آمریکایی را برای نگارش و انتشار زندگی‌نامه‌اش رد می‌کند. ولی نامه‌هایی که دوستانه بین آنها رد و بدل می‌شود، بانوی سالخورده را به گذشته‌های دور می‌برد. او از نوجوانی‌اش در وین، ازدواجش با یک پزشک نابغه و شیفته‌ی تحقیق، نیز زندگی در بطن وقایع و تحولات سیاسی و اجتماعی آن روز سخن می‌گوید. او بیش از نیم قرن زیستن در سایه‌ی یک مرد مشهور را مرور می‌کند. اما آیا در خدمت یک نابغه بودن ارزش این را داشته که تمام عمرش را صرف آن کند؟ آیا این تنها مطلوب در زندگی‌اش بوده است؟ ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)
متن کتاب نامه‌هایی است که مارتا فروید برای روزنامه‌نگار آمریکایی نوشته و در آن زندگی خود را مرور کرده است.

چاپ کتاب تمام شده!

'قدرت
قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ
نویسنده: سیمون میر، جرمی کوردی
ترجمه: نادر هوشمندیار
ناشر: شورآفرین
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 488 صفحه
شابک: 978-600-6955-41-4
مشاهده یک سخنران قهار و شنیدن سخنانش یک تجربه دلگرم‌کننده و الهام‌بخش است و می‌تواند به باور درک مسائل بسیاری کمک کند. می‌تواند مواقعی که دوروبرمان نومیدی موج می‌زند، به ما دلداری دهد و شجاعت بخشد. می‌تواند یک تئاتر عالی باشد یا تفاوتی ایجاد کند. پس از ترک محل و ورود به دنیای واقعی، احساس می‌کنیم آن‌چه شاهدش بودیم "دنیای واقعی" بوده است، بنابراین دو چندان سرزنده و شاداب می‌شویم. چه چیز موجب اثربخش شدن یک سخنرانی است؟ آیا اثربخشی اهمیتی دارد؟
پاسخ به پرسش‌هایی از این دست و راهکار تبدیل شدن به یک سخنران چیره‌دست را از لابه‌لای سخنرانی‌های مهم تاریخ بیرون آورده‌ایم و در این کتاب در اختیار شما قرار داده‌ایم. (برگرفته از توضیحات پشت جلد)
کتاب در هر فصل به بررسی ویژگی‌های سخنوری یکی از شخصیت‌های بزرگ تاریخ و جهان می‌پردازد. نام‌هایی چون ناپلئون بناپارت، وینستون چرچیل، چارلز دیکنز، آدولف هیتلر، مارگارت تاچر، آبراهام لینکلن و ... در هر فصل معرفی کوتاهی از شخصیت صورت گرفته و سپس ذیل عنوان "درس‌هایی از ..." ویژگی‌های اصلی سخنرانی‌های آن شخصیت طرح می‌شود. هر فصل با بخشی با عنوان "میراث ..." پایان می‌یابد. در این بخش نویسندگان به معرفی مهم‌ترین اصول و اعتقادات شخصیت مورد بررسی پرداخته‌اند.
در فصل مربوط به استیو جابز، ذیل عنوان "درس‌هایی از استیو جابز" می‌خوانیم:
"... خودتان بایشد. سخنرانی جابز در دانشگاه استنفورد در 2005 ساده، صریح و آشکار بود و در آن نظراتی درباره کارآفرینی،شغل و زندگی بیان شد. او در مورد قوای محرکه خود طی دورانی پر چالش سخن گفت. می‌دانست مردم مایلند راز قدرت او را بدانند. قصه موفقیت مردم را مسحور می‌کند. مردم مایلند بدانند چرا و چطور آن بالا می‌روید و آن‌ها را خطاب می‌کنید. پس به آن‌ها بگویید.
استیو جابز که جین و صندل زیر ردای مشکی دانشگاه به تن داشت نطقی کرد که از زمان فرزند خوانده شدن تا نگرش او در باب میراث را در بر میگرفت. سخن او توازنی میان موانعی برقرار می‌کرد که طی زندگی کاری خود با آنها مواجه شده بود با درس‌هایی که در این مدت آموخته بود.
صادق باشید. مردم صداقت را دوست دارند حتی اگر برای شما یا آن‌ها دردناک باشد و بدین‌ترتیب جلب می‌شوند. جابز گفت: "عمرتان محدود است بنابراین آن را با زیستن جای دیگران هدر ندهید ... نگذارید هیاهوی نظرات دیگران ندای درون شما را خاموش کند و مهم‌تر این که جرئت پیروی از خواهش دل و الهام خویش را داشته باشید.
آنها می‌دانند شما در حقیقت چه می‌خواهید بشوید. بقیه، فرعیات است. در دام تعصب که نیفتید خود به معنی زندگی براساس نتایج تفکر دیگران است." ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

مشاهده و انتخاب کتاب‌های فهرست در بخش مشترکین

کتاب‌هایی که در این فهرست معرفی شده‌اند عبارتند از: مرگ سراغ اسقف اعظم می‌آید (ویلا کاتر)، گفت و گو با تروفو (رونالد برگن)، گفت و گو با آنجلوپلوس (دان فینارو)، گفت و گو با تارکوفسکی (جان جیانویتو)، قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ (سیمون میر، جرمی کوردی)، اگر یک مرد را بکشم، دو مرد را کشته‌ام (آلبرکامو، ولادیمیر ناباکوف، ویرجینیا وولف، ...)، یکشنبه ابدی (مژگان ضحاکی)، هجده شاخه گل سرخ (مژگان ضحاکی)، طوطی و الیور در آمریکا (پیتر کری)، مارتا فروید (نیکول روزن)، فراموش نکن که خواهی مرد (جاناتان نولان، جات بارت....)، انجمن اخوت ناقص‌العضوها (برایان اونسن)، زندگی سگی یک مرد دقیق (حسین کربلایی طاهر (شاهین))، پرندگان زرد (کوین پاورز)، آنت‌ورپ (روبرتو بولانیو)، رژه‌ی پیروزی در بندر آرتور (کوبو آبه، یوکیو میشیما، یاسوناری کاواباتا و ...)، عکاسی مستند: آموزش، تحلیل و نقد عکاسی مستند ایران و جهان (علی‌اکبر شیرژیان)، گفتگو با وودی آلن (اریک لاکس)، عکس (گراهام کلارک)، درآمدی بر نظریه‌های عکاسی (اشلی لاگرینج)، دفاع از دیوانگی (وودی آلن)
خواندن 6828 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u