سه شنبه, 14 شهریور 1396 14:13

برگزیده کتاب‌های نشر افکار

نوشته: ماني شهرير
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدتها بود که ناشری از جیره‌کتاب نخواسته بود که کتابهایش را اینجا معرفی کنیم (البته بجز کتابسرای تندیس که مرتب کتاب‌های جدیدش را بهمان می‌دهد و ما هم اینور و آنور و به بهانه‌های مختلف آنها را معرفی می‌کنیم!) تا یک ماه و اندی پیش که دوستی از نشر افکار تماس گرفتند و کمی صحبت کردیم و قرار گذاشتیم که کتاب‌هایشان را ذیل فهرستی اختصاصی به جیره‌کتابی‌ها عرضه کنیم. مجموعه‌ای منتخب از کتابها را برایمان فرستادند و قرار شد فهرست را تنظیم کنم ... که ماجرا به درازا کشید تا امروز که تابستان دارد تمام می‌شود و "بچه‌ها" یواش یواش آماده رفتن به مدرسه می‌شوند. شکر خدا که کتاب معمولا جنس "بیات‌شدنی" نیست، وگرنه با این "باز مدرسه‌ام دیر شد!"های من نمی‌دانم تکلیف کار ما به کجا می‌کشید.

به هر حال آنچه در ادامه می‌آید همانطور که گفتم برگزیده‌ای از کتابهای نشر افکار است. در این فهرست برای اولین‌بار و به درخواست ناشر پیوند هر کتاب را به نسخه الکترونیک آن هم گذاشته‌ام. راستش نمی‌دانم این اقدام چقدر "عقلانی" است! من اصولا خیلی دل خوشی از این "هجوم الکترونیک به کاغذ" ندارم و راستش معتقدم که در "اینور آب" ماجرا بیشتر از آنکه به ترویج کتابخوانی بیانجامد تبدیل به یک ژستی شده و ... خلاصه من که طرفدار (و فروشنده) کتاب کاغذی هستم. اما به هر حال ظهور این پدیده را هم نمی‌شود نادیده گرفت. بگذریم که در مملکت ما پدیده‌ها همینطور می‌آیند و می‌روند و ... ما هم صبرمان زیاد است.

کتاب‌ها را به ترتیب اولویت/توجه خودم بهشان چیده‌ام. امیدوارم درباره "کودکان و جهان افسانه" و "بهترین روش تدریسی که دیده‌ام" فرصت کنم و بصورت مستقل معرفی‌نامه‌ای بنویسم. اما فعلا در این فهرست آنها را ببینید تا بعد:

آنچه هر رهبری باید بداندwidth='120pxآنچه هر رهبری باید بداند
نویسنده: جان مکسول
ترجمه: علی یاراحمدی
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 5)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 335 صفحه
شابک: 978-964-8910-65-0
کتاب‌های "مجموعه 101 راهنمایی" در اصل هشت مجلد هستند که هر مجلد به یکی از موضوع‌هایی که مدیران و رهبران باید بر آن تسلط داشته باشند، می‌پردازد. این ترجمه فارسی از کتاب، 5 مجلد را که به ترتیب به موضوع‌های نگرش، اخلاق، آماده‌سازی، رابطه و رهبری می‌پردازد به خواننده فارسی‌زبان عرضه کرده است.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

آموزش و پرورش و بازتولید نابرابریwidth='120pxآموزش و پرورش و بازتولید نابرابری
نویسنده: منصور حقیقتیان
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 268 صفحه
شابک: 978-964-228-187-9
هدف اصلی کتاب ارائه دیدگاه‌های مختلف درباره نقش و وظایف آموزش و پرورش و بررسی این مساله است که آموزش و پرورش، در تجهیز و آماده‌سازی اعضای قشرهای متفاوت جامعه به چه میزان بی‌طرف است و آیا منابع و خدمات خود را منصفانه در اختیار آن‌ها می‌گذارد یا خیر.
همچنین بخشی از کتاب به ارائه نتایج طرح تحقیقاتی میدانی نویسنده اختصاص یافته که بر پایه یکی از دیدگاه‌های معرفی شده انجام گرفته است.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

زوجی رویایی و همیشگی؛ تاکتیک‌های نظامی در ازدواجی همراه با خوشبختیwidth='120pxزوجی رویایی و همیشگی؛ تاکتیک‌های نظامی در ازدواجی همراه با خوشبختی
نویسنده: شارین ولف
ترجمه: لیلا نیک‌فرجام
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 268 صفحه
شابک: 964-7858-12-4
این کتاب ... توضیح می‌دهد چطور می‌توان از دقایق اول ازدواج تا آخر عمر از روابطی صمیمانه و عاشقانه محظوظ گشت. تاکید من بیشتر روی هفت سال اول ازدواج است، زیرا که بیشتر مشکلات بین زن و شوهر در این مدت به وجود می‌آید و در سال‌های ابتدایی به کمک بیشتری نیاز است.
... با بکارگیری اصطلاح "تاکتیک‌های نظامی" قصد ندارم به شما توصیه کنم تا از روش جنگجویانه استفاده کنید ... منظور من از تاکتیک‌های نظامی بیشتر تمرکز و آگاهی و نظم در اجرای ماموریت مورد نظر است. شما اجازه ندارید در صورت قرار نگرفتن همسرتان در جبهه شما روحیه خود را از دست بدهید. بلکه باید توانایی لازم را برای به کارگیری قدرت خود در رسیدن به هدف به دست آورید.
… کسی که از این تاکتیک‌ها استفاده می‌کند، مهارت کافی را در انجام دادن کارهای غیرمترقبه پیدا می‌کند و در ساختن موقعیت‌های غیرمنتظره و مزایای ناشی از آن موفق است. البته چنین مزیت‌هایی حتما به پیشرفت‌های زیاد در زمینه تکنولوژی یا بودجه نمی‌انجامد، بلکه از قابلیت‌های انسان در ایجاد روابطی صمیمی استفاده می‌کند. روابطی که می‌تواند برایتان بسیار ارزشمند باد ... (برگرفته از مقدمه نویسنده کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

فضاهای امیدwidth='120pxفضاهای امید
نویسنده: دیوید هاروی
ترجمه: علیرضا جباری (آذرنگ)
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: صفحه
نویسنده، که انسان‌شناس است و از نظریه‌پردازان به‌نام معاصر محسوب می‌شود، در این اثر دو موضوع اصلی گفتمان اجتماعی معاصر، یعنی جهانی شدن و بدن را از زوایایی جالب مورد بررسی قرار می‌دهد.
او در مسیر کشف جغرافیای توسعه اقتصادی نابرابر در اواخر قرن بیستم و برقراری ارتباط این جغرافیای جدید با نیروی کار، آثار مارکس را مرور می‌کند و در نوشته‌های او تحلیل‌هایی مرتبط با وضعیت فعلی جهان می‌یابد.
... برای قرن‌ها، جنبش‌های آرمان‌گرایانه سعی در ایجاد یک جامعه عدالت‌محور داشته‌اند. نویسنده با بررسی تاریخ این جنبش‌ها تلاش می‌کند تا دریابد که چرا آنها پیروز نشدند و اینکه مبانی فکری بوجودآورنده آنها، امروز چه دستاوردی می‌تواند برای ما داشته باشد. او معتقد است که ما می‌توانیم و باید از تخیل آرمان‌گرایانه در برابر همه کسانی که می‌گویند برای سرمایه‌داری "جایگزینی وجود ندارد" استفاده کنیم ... (برگرفته از متن "درباره کتاب")

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

سینمای پساپاپ: جست‌وجوی معنا در سینمای جدید آمریکاwidth='120pxسینمای پساپاپ: جست‌وجوی معنا در سینمای جدید آمریکا
نویسنده: جسی فاکس میشارک
ترجمه: وحیداله موسوی
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 369 صفحه
شابک: 978-964-228-188-6
کتاب مجموعه نوشته‌هایی درباره‌ی ده کارگردان و یک فیلمنامه‌نویس است: ریچارد لینکلیتر؛ تاد هیگز؛ پال تامس اندرسن؛ دیوید ا. راسل؛ وس اندرسن؛ گروه چارلی کافمن؛ اسپایک جونز و میشل گوندری؛ سوفیا کاپولا؛ دیوید فینچر و ریچارد کلی. این افراد از دهه‌ی 1990 جریان مهمی را در سینمای ایالات متحده رقم زدند و با استفاده از امکاناتی که پیشرفت فناوری‌های سینمایی برایشان فراهم کرده و نیز فرهنگ در حال تغییر کشورشان آثاری ساخته‌اند که بازتاب دغدغه‌های متفاوتشان است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

میداسwidth='120pxمیداس
نویسنده: فردریش دورنمات
ترجمه: ناتالی چوبینه
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 9000 تومان
تعداد صفحات: 72 صفحه
شابک: 964-7558-90-5
متن کتاب یک فیلمنامه است. از نویسنده در ابتدای کتاب درباره این فیلمنامه نقل شده است:
"نه فیلم‌نامه‌ای برای فیلم‌ساختن، که فیلمی‌ست برای خواندن. مردی به نام ریچارد گرین سرانجام خود را بازگو می‌کند. محکوم به مرگ شده. و هیچ نمی‌فهمد چرا. مسئله سر ثروت اوست، و این‌که چه‌گونه این ثرت را به‌دست آورده است. کسی که او را به مرگ محکوم کرده در تاریکی‌ست. گرین یک پادشاه است. در گذشته پادشاهان صاحب قدرت بودند، اکنون قدرتی ندارند، قدرت در دست مردانی مانند گرین است. به‌همین‌دلیل، گرین یک پادشاه است. پادشاهان دشمن داشتند، پادشاهان شکسپیر به‌دست دشمنان‌شان سرنگون می‌شدند، گرین هم همین‌طور. تراژدی‌های پادشاهی شکسپیر امروزه فیلم‌نامه‌های دنیای اقتصاد و جنگ می‌شوند. میداس یک تراژدی پادشاهی‌ست، گرین ناگهان درمی‌یابد که دیگر قدرتی ندارد."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

سه فیلم‌نامه: دل‌تاریکی، نازنین، داستان دوستwidth='120pxسه فیلم‌نامه: دل‌تاریکی، نازنین، داستان دوست
نویسنده: سعید عقیقی
ناشر: افکار
سال نشر: 1396 (چاپ 2)
قیمت: 20000 تومان
تعداد صفحات: 255 صفحه
شابک: 978-964-228-023-0
کتاب متن سه فیلم‌نامه به قلم سعید عقیقی است. از شناخته‌شده‌ترین فیلم‌نامه‌های او می‌توان به "شب‌های روشن" اشاره کرد که از روی آن فیلمی به کارگردانی فرزاد موتمن ساخته شده است.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

کودکان و جهان افسانهwidth='120pxکودکان و جهان افسانه
نویسنده: علیرضا حسن‌زاده (پژوهش و تالیف)
ناشر: نشر افکار
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 60000 تومان
تعداد صفحات: 751 صفحه
شابک: 978-964-8910-57-5
کتاب حاوی نتایج پژوهشی است که با هدف تعیین موقعیت کودک ایرانی و تفسیر او از قصه‌های عامیانه، انجام گرفته است.
دست‌اندرکاران این طرح داستان‌هایی عامیانه را برای کودکان 6 تا 12 ساله در مناطق مختلف ایران (گیلان، تهران، سمنان و اصفهان) قصه‌خوانی کرده‌اند. "بزبز قندی"، "ماه پیشونی"، "قصه آه" و ... از جمله این داستان‌ها بوده‌اند. در پایان روایت هر قصه، مجریان طرح برای بچه‌های حاضر در جلسه سوالات مختلفی طرح کرده‌اند تا برداشت‌های معنایی، اخلاقی و معنوی آنها از هر قصه را دریابند. بخش اصلی کتاب به انعکاس پاسخ‌های دریافت شده از کودکان (پیاده شده از روی نوار) درباره هر قصه اختصاص دارد.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

کودکان به قصه نیاز دارند (کاربردهای افسون)width='120pxکودکان به قصه نیاز دارند (کاربردهای افسون)
نویسنده: برونو بتلهایم
ترجمه: کمال بهروزکیا
ناشر: افکار
سال نشر: 1393 (چاپ 3)
قیمت: 35000 تومان
تعداد صفحات: 568 صفحه
شابک: 964-7858-57-4
مطالب کتاب در دو بخش تنظیم شده. در بخش اول کتاب نویسنده به تشریح دلایل خود بر اهمیت افسانه‌ها و کارکرد آنها برای کودکان می‌پردازد. بخش دوم کتاب مرور روانکاوانه چند افسانه‌ی معروف از جمله "هنسل و گرتل"، "سفید برفی"، "زیبای خفته"، "سیندرلا" و ... است.
(ترجمه دیگری از این کتاب با عنوان "افسون افسانه‌ها" توسط نشر هرمس منتشر شده است)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

بهترین روش تدریسی که دیده‌ام: نمونه‌هایی از تدریس دبیران خوب ایرانیwidth='120pxبهترین روش تدریسی که دیده‌ام: نمونه‌هایی از تدریس دبیران خوب ایرانی
نویسنده: سیدحسین میرلوحی (گردآوری و تدوین)
ناشر: افکار
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 309 صفحه
شابک: 978-964-228-176-3
کتاب حاضر گزیده‌ای است از گزارش‌ها و روایت‌های دانشجویان رشته دبیری از بهترین روش تدریسی که آن‌ها در دوره تحصیلات متوسطه از معلمان خویش دیده‌اند. توصیف روش تدریس دبیران بصورت روایی صورت پذیرفته است و شرکت‌کنندگان در این تحقیق درباره روش تدریس 150 نفر از دبیران خوب ایرانی در 11 درس مختلف و شیوه عمل آنها در کلاس‌های درس مدارس سراسر کشور، در این کتاب توضیح داده‌اند.

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو تهیه فرمایید.
اولین روایت در فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"سال چهارم رشته‌ی ریاضی‌فیزیک (67-1366) درس می‌خواندم. به‌خاطر سنگینی مطالب در این رشته و عدم موفقیت و پذیرش دبیران خانم، برای چند درس جبر، ریاضیات جدید و هندسه‌ی تحلیلی از دبیران دبیرستان‌های پسرانه برای ما انتخاب شدند که به نسبت دبیران قبلی موفق‌تر بودند، مخصوصا دبیر هندسه‌ی تحلیلی (آقای هدایتی) که این درس مثل کوه برای همه‌ی ما سنگینی می‌کرد چرا که متن درس شامل قضایا و اثبات آنها و مسائل هم اثبات مطالبی بود که اغلب بدون ارتباط مستقیم متن کتاب حل می‌شد و ذهن خلاق و راه‌حل‌های ابتکاری می‌طلبید. ایشان از ابتدای سال خیلی با این مساله راحت برخورد کردند و ساده گرفتند و کم‌کم این باور در ما زنده شد که درس شیرین و قابل حلی است فقط کمی کار بیشتری می‌برد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

آشنایی با موسیقی کلاسیکwidth='120pxآشنایی با موسیقی کلاسیک
نویسنده: رابرت شرمن
ناشر: افکار
سال نشر: 1394 (چاپ 5)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 327 صفحه
شابک: 964-7858-85-X
این کتاب به قصد آشنا کردن شما با موسیقی کلاسیک نوشته شده است. با مطالعه این کتاب وارد دنیای موتسارت و بتهوون و باخ و دیگران خواهید شد و از شنیدن آثار بزرگان موسیقی لذت خواهید برد. خواهید توانست از مطالب فنی موسیقی سردرآورید، برنامه‌های کنسرت‌ها را متوجه شوید، در گفت‌وگوهای موسیقی سردرگم نمانید و …
... با مطالعه این کتاب خواهید توانست ظرافت رنگ و بافت و سازبندی را در موسیقی کلاسیک تشخیص دهید. سبک‌ها و دوره‌ها را خواهید شناخت. با زندگی و آثار آهنگ‌سازان بزرگ و تاریخچه موسیقی کلاسیک آشنا خواهید شد. با زندگی و آثار آهنگ‌سازان بزرگ و تاریخچه موسیقی کلاسیک آشنا خواهید شد. خواهید دانست که سمفونی چیست و سونات و کنسرتو و کانتات و اوراتوریو چیستند، و سیر تکامل موسیقی را در خواهید یافت. حتی آداب کنسرت رفتن را خواهید آموخت! (برگرفته از پیش‌گفتار کتاب)

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از طاقچه تهیه فرمایید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

عدد، نماد، اسطورهwidth='120pxعدد، نماد، اسطوره
نویسنده: آرش نورآقایی
ناشر: افکار
سال نشر: 1393 (چاپ 5)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 238 صفحه
شابک: 978-964-228-011-7
در مقدمه کتاب آمده:
"... در بیشتر سنت‌ها و فرهنگ‌ها اعداد و اشکال از تقدس و شومی و همچنین کارکردهای خاصی برخوردار بوده‌اند، تا جایی که امروزه هم از اهمیت آن‌ها کاسته نشده است.
... در تاریخ تفکر بشر، عددشناسی و حتی ستایش اعداد هم دیده می‌شود و می‌توان گفت که طالع‌بینی، ستاره‌شناسی، کیمیاگری و علومی از این قبیل، نیز هرکدام به نوعی احتیاج به عددشناسی داشته‌اند.
... از طرف دیگر، وقایع بسیاری که در ماورا درک بشر اولیه قرار داشته‌اند، او را بر آن داشتند تا برای بیان اندیشه‌ها و دریافت‌هایش نظامی از علائم گوناگون ابداع کند. این علائم که به "نماد" تبدیل شده‌اند در حقیقت گویای چیزی فراتر از معنای آشکار و مستقیم خود هستند.
... از این رو، این کتاب سعی داشته که اعداد و اشکال را از لحاظ اسطوره‌ای و تفسیرهای نمادینی که در رابطه با آن‌ها وجود دارد مورد بررسی قرار دهد ..."

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از طاقچه تهیه فرمایید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

داستان عکاسیwidth='120pxداستان عکاسی
نویسنده: مایکل لنگفورد
ترجمه: رضا نبوی
ناشر: افکار
سال نشر: 1395 (چاپ 5)
قیمت: 25000 تومان
تعداد صفحات: 270 صفحه
شابک: 964-7858-40-X
این کتاب یک راهنمای ابتدایی راجع به تاریخ عکاسی است که برای دانشجویان عکاسی، هنر یا رشته‌های انسانی نوشته شده. همچنین برای خواننده عام علاقه‌مند به ردگیری عکاسی از آغاز تا امروز مناسب است که به عنوان یک رسانه تصویری مورد استفاده همگان قرار دارد. دوره مورد بررسی کتاب از 1839 یعنی زمان اولین فرایند عملی شناخته‌شده تا حدود 1990 است.
قسمت اول به پیشرفت‌های فنی عکاسی می‌پردازد. چگونه وسایل برای کار ساخته می‌شد، شامل مواردی که تصویرسازی قادر به انجام آن بوده و کارهایی که توان انجامش را نداشته. قسمت دوم یعنی فصول 12-7 به موضوعات، سبک‌ها و روش‌های انتخاب شده توسط عکاسان همراه با گسترش امکانات می‌پردازد. تمرکز روزافزون بر عکاسی آن را به صورت رسانه‌ای هنری درآورده ... (برگرفته از درآمد کتاب)

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

همیشه شوهرwidth='120pxهمیشه شوهر
نویسنده: فیودور داستایوسکی
ناشر: افکار
سال نشر: 1394 (چاپ 2)
قیمت: 16500 تومان
تعداد صفحات: 224 صفحه
شابک: 978-964-228-123-7
"ناتالیا واسیلیونا از آن دسته زنانی است که گویی برای بی‌وفایی و خیانت زاده شده‌اند ..." ولچانینف نه تنها اعتقاد داشت که چنین تیپ زنانی وجود دارند بلکه برایش مسلم بود مردهایی هم هستند که مناسب این زنها باشند ... به نظر او سرشت این مردها به گونه‌ای است که می‌شود آنها را "همیشه شوهر" نامید ... این مردها به دنیا می‌آیند که زن بگیرند و پس از ازدواج بلافاصله به زیردستان زنانشان بدل شوند ... همان‌طور که خورشید در ذات خود نمی‌تواند ندرخشد آنها هم نمی‌توانند چون گاو پیشانی سفید نباشند و جلب توجه نکنند. اما خودشان هرگز چیزی از این موضوع نمی‌دانند و هرگز هم از اقتضای طبیعت خود آگاه نیستند …
و حالا یکی از همین همیشه شوهرها پس از مرگ همسرش به سراغ رقیبش ولچانینف می‌آید تا حسابش را با او تسویه کند ... (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نسخه‌ الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو و طاقچه تهیه بفرمایید.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"تابستان بود. اقامت ولچانینف در پترزبورگ بیش از آن‌چه انتظار داشت طولانی شده بود. سفرش به جنوب منتفی شده بود و پایانی برای کارش تصور نمی‌کرد. کارش یعنی همان دعوای ملک و املاک داشت به جاهای باریک می‌کشید. تا سه ماه پیش این کار ساده و نتیجه‌اش تاحدودی قطعی به نظر می‌رسید، اما ناگهان همه‌چیز تغییر کرده بود. بیشتر وقت‌ها با نگاهی خیره می‌اندیشید: "کلا همه‌چیز دارد خراب می‌شود." وکیل زبردست و شناخته‌شده‌ای را که دستمزدش خیلی زیاد بود به خدمت گرفته بود و از خرج کردن هم ابایی نداشت، اما بی‌صبری و وسواس فکری که دیگر بخشی از عادتش شده بود او را وامی‌داشت شخصا به کارها بپردازد؛ اوراقی را که وکیلش رد می‌کرد می‌خواند و بازنویسی می‌کرد، به ادارات مختلف سرک می‌کشید و پرس‌وجو می‌کرد اما ظاهرا با این کارها همه‌چیز را به هم می‌ریخت ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

خاطرات مثلث طلاییwidth='120pxخاطرات مثلث طلایی
نویسنده: آلن رب‌گریه
ترجمه: پرویز شهدی
ناشر: افکار
سال نشر: 1393 (چاپ 1)
قیمت: 11500 تومان
تعداد صفحات: 185 صفحه
شابک: 978-964-228-088-9
نویسنده کتاب یکی از چهره‌های شاخص جنبش "رمان نو" فرانسه است. نویسندگان این سبک ادبی که در میان انگلیسی‌زبانان بیشتر به ضد رمان شهرت دارد با انتقاد از عناصر سنتی روایت داستانی مانند شخصیت، حادثه و طرح بر آن هستند تا با تأکید بر لزوم تحول دائمی در ادبیات، گونه‌ای نو از روایت داستانی را ابداع و معرفی کند که با اوضاع اجتماعی و زندگی جدید انسان هم‌خوانی بیش‌تری داشته باشد. (برگرفته از توضیحات ارائه شده در ویکی‌پدیا)

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو تهیه فرمایید.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"در حال حاضر فرض بر این است که همه چیز محدود می‌شود. آدم نباید پرسشی از خودش بکند، به عقب برنگردد. نایستد. گام‌هایش را تند نکند. بی‌دلیل، بی‌دلیلی آشکار حالا باید سریع رفت. کشف قریب‌الوقوع "پرستشگاه" از سوی ماموران امنیتی ایجاب می‌کند در نقشه تغییر داده شود، به‌ویژه برای به مورد اجرا گذاشتن آن تسریع شود. البته بی‌آنکه چیزی از عوامل تشکیل‌دهنده‌اش، که از این پس پرهیزناپذیرند، تغییر کند، چون برای این کار خیلی دیر است.
درِ ورودی ساختمان از سمت کوچه هیچ حالت استثنایی ندارد: دری سیاه و براق، با اندازه‌ای معمولی، یعنی نه کوچک‌تر و نه بزرگ‌تر از در خانه‌های مجاور، با گچ‌بری‌های ظریف به سبک دوران دیرکتوار. ظاهرا مانند سایر درها چوبی است. تنها چیزی که آن را از دیگر درها متمایز می‌کند - اگرچه در نظر اول کسی متوجه آن نمی‌شود - نداشتن دستگیره، سوراخ قفل، چفت، کوبه، زنگ و غیره است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

طرحی برای انقلاب در نیویورکwidth='120pxطرحی برای انقلاب در نیویورک
نویسنده: آلن رب‌گریه
ترجمه: پرویز شهدی
ناشر: افکار
سال نشر: 1394 (چاپ 2)
قیمت: 15000 تومان
تعداد صفحات: 196 صفحه
شابک: 978-964-228-047-6
نویسنده کتاب یکی از چهره‌های شاخص جنبش "رمان نو" فرانسه است. نویسندگان این سبک ادبی که در میان انگلیسی‌زبانان بیشتر به ضد رمان شهرت دارد با انتقاد از عناصر سنتی روایت داستانی مانند شخصیت، حادثه و طرح بر آن هستند تا با تأکید بر لزوم تحول دائمی در ادبیات، گونه‌ای نو از روایت داستانی را ابداع و معرفی کند که با اوضاع اجتماعی و زندگی جدید انسان هم‌خوانی بیش‌تری داشته باشد. (برگرفته از توضیحات ارائه شده در ویکی‌پدیا)

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو و طاقچه تهیه فرمایید.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"صحنه‌ی اول خیلی سریع اجرا می‌شود. آدم احساس می‌کند قبلا چندین بار تمرین شده؛ هر کسی نقشش را از حفظ است. گفته‌ها و حرکت‌ها اکنون به صورتی نرم و مداوم پی هم می‌آیند، متصل به هم، بی‌وقفه، مانند اجزاء ضروری ماشین‌آلاتی که خوب روغن‌کاری شده باشد.
بعد یک مکث، یک خلا پیش می‌آید، زمان مرده‌ای با طولی نامشخص که طی آن هیچ اتفاقی نمی‌افتد، حتی انتظاری هم برای آنچه بعدا روی خواهد داد در میان نیست.
و ناگهان حرکت از سر گرفته می‌شود، بی‌آنکه خبر کند، و باز هم همان صحنه است که یک بار دیگر اجرا می‌شود ... ولی چه صحنه‌ای؟ من دارم در را پشتِ سرم می‌بندم. در چوبی کلفت سنگینی که دریچه‌ی تنگ مستطیل شکلی بالای آن کار گذاشته شده است، و نرده‌ی چدنی محکمی با طرحی درهم برهم حفاظ شیشه‌ی آن است ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

تعیین موقعیت شهری خیالیwidth='120pxتعیین موقعیت شهری خیالی
نویسنده: آلن رب‌گریه
ترجمه: پرویز شهدی
ناشر: افکار
سال نشر: 1394 (چاپ 2)
قیمت: 12000 تومان
تعداد صفحات: 149 صفحه
شابک: 978-964-228-081-0
نویسنده کتاب یکی از چهره‌های شاخص جنبش "رمان نو" فرانسه است. نویسندگان این سبک ادبی که در میان انگلیسی‌زبانان بیشتر به ضد رمان شهرت دارد با انتقاد از عناصر سنتی روایت داستانی مانند شخصیت، حادثه و طرح بر آن هستند تا با تأکید بر لزوم تحول دائمی در ادبیات، گونه‌ای نو از روایت داستانی را ابداع و معرفی کند که با اوضاع اجتماعی و زندگی جدید انسان هم‌خوانی بیش‌تری داشته باشد. (برگرفته از توضیحات ارائه شده در ویکی‌پدیا)

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو تهیه فرمایید.
داستان با این جملات آغاز می‌شود:
"پیش از اینکه بخوابم، بار دیگر، شهر.

ولی دیگر هیچ چیز نیست، نه فریادی، نه آمدوشدی، نه صدای همهمه‌ی دوردستی، نه پیکره‌ی قابل تشخیصی که تفاوت‌ها یا برجستگی‌هایی را میان طرح‌های پشت سرهمی نشان دهد که اینجا در گذشته، خانه‌ها، کاخ‌ها و خیابان‌ها را تشکیل می‌دادند. مهی که ساعت به ساعت گسترده‌تر می‌شود، همه چیز را در توده‌ی متراکم شیری‌رنگش غرق کرده، همه چیز بی‌حرکت مانده، خاموش شده.
پیش از اینکه بخوابم، شهر، اگرچه همچنان سخت، مرده …
خوب دیگر. من تنهایم. دیروقت است. گوش به‌زنگم. همچون آخرین نگهبان پس از باران، پس از آتش، پس از جنگ، از ورای ضخامت بی‌پایان یخ سفید، به صداهای نامحسوس و دوردست گوش می‌کنم؛ به آخرین صدای ترک‌خوردن دیوارهای سوخته، صدای ریختن خاکستر یا گردوغباری که به شکل رشته‌ی باریکی از شکافی فرو می‌ریزد، به صدای قطره‌های آبی که در انتهای زیرزمینی از طاق شکاف برداشته‌ای می‌چکد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

نوروز: سال جشن کهنwidth='120pxنوروز: سال جشن کهن
نویسنده: محمد میرشکرایی
ناشر: افکار
سال نشر: 1395 (چاپ 1)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 234 صفحه
شابک: 978-964-228-182-4
مجموعه مقالاتی که نویسنده درباره جنبه‌های مختلف نوروز به رشته تحریر درآورده است. عنوان بعضی از یادداشت‌ها و مقاله‌های کتاب به این شرح است: "نوروز در فرهنگ ایران"، "نوروز در گیلان"، "نوروز جشن فراملیتی"، "نوروز در بلخ مزار شریف" و …

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو تهیه فرمایید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

اصول کارگردانی سینما: فیلم خودتان را قبل از فیلم‌برداری ببینیدwidth='120pxاصول کارگردانی سینما: فیلم خودتان را قبل از فیلم‌برداری ببینید
نویسنده: نیکولاس تی. پرافیز
ناشر: افکار
سال نشر: 1395 (چاپ 4)
قیمت: 30000 تومان
تعداد صفحات: 349 صفحه
شابک: 978-964-7204-71-X
نویسنده کتاب معتقد به اصالت فیلمنامه است. بنابراین با مبنا قرار دادن متن و داستان به عنوان نقشه راه اصلی ساخت یک فیلم، تکنیک‌هایی را به خواننده می‌آموزد تا با کمک آن تمامی ظرفیت یک فیلمنامه خوب را به تصویر بکشد. کتاب هیچ پیش‌نیازی را برای مطالب خود فرض ندانسته و به همین خاطر مفاهیم پایه‌ای و اصلی را هر جا که لازم بوده، توضیح داده است.

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو تهیه فرمایید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

نظریه‌های هنری در قرن بیستمwidth='120pxنظریه‌های هنری در قرن بیستم
نویسنده: جیمز ماتسن تامسون
ترجمه: داود طبایی
ناشر: افکار
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 45000 تومان
تعداد صفحات: 713 صفحه
شابک: 978-964-228-058-2
کتاب ارائه‌کننده‌ی مقدمه‌ای عمومی بر هشت رویکرد عمده‌ی سده‌ی بیستم نسبت به نظریه و نقد هنری، از نظریه‌ی بیان تا پساساختارگرایی است. در ابتدای هر بخش پیش‌درآمدی مفصل و روشن آمده است که می‌تواند راهگشای خوانندگانی باشد که از دانش تخصصی در این زمینه کم بهره یا بی‌بهره‌اند. مطالب عرضه شده در هر عرصه از آثار بزرگان آن عرصه مانند زیگموند فروید، رولان بارت، مارتین هایدگر، و ژاک دریدا برگزیده شده‌اند. پیش درآمدهای هر بخش و پیشنهادهایی برای مطالعه بیشتر که در پایان هر بخش ارائه شده است، این کتاب را به مجموعه‌ای ارزشمند به ویژه برای دانشجویان تاریخ هنر، ادبیات و فلسفه تبدیل کرده است. (برگرفته از توضیحات پشت جلد کتاب)

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو و طاقچه تهیه فرمایید.

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

اوتیسم: یک معرفی بسیار کوتاهwidth='120pxاوتیسم: یک معرفی بسیار کوتاه
نویسنده: یوتا فریث
ترجمه: علیرضا آشوری
ناشر: افکار
سال نشر: 1394 (چاپ 1)
قیمت: 12500 تومان
تعداد صفحات: 152 صفحه
شابک: 978-964-228-106-0
کتاب معرفی کوتاهی است درباره بیماری اوتیسم و آنچه تاکنون درباره آن کشف شده است.

نسخه الکترونیک کتاب را می‌توانید از فیدیبو تهیه فرمایید.
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"یک مادر جوان و نوزادش را تصور کنید. مادر عاشق کودک است و کودک هم جذاب و شیرین. اما دیانی گهگاه ته دلش نگران می‌شود که آیا "می‌کی" مثل یک کودک شاد و طبیعی بزرگ خواهد شد. او از کجا می‌تواند بفهمد که کودکش مثلا اوتیسم دارد؟ در خبرها چندان درباره‌ی اوتیسم نمی‌شنوید. تقریبا از هر صد کودک یک نفر مبتلا به اوتیسم و این رقم در پسرها پنج برابر دخترها است. برای یک کودک مبتلا به اوتیسم سناریوهای متعددی ممکن است اتفاق بیفتد که بسیاری از آن‌ها غم‌انگیز است. اصلا نخستین نشانه‌ی اوتیسم چیست؟ آیا این که می‌کی زیاد گریه می‌کند، زیاد نمی‌خوابد و به‌سادگی آرام نمی‌گیرد معنی خاصی دارد؟ مادر دیانی می‌گوید بسیاری از نوزادان همین‌طور هستند. با وجود این او نگران است که وقتی می‌کی از آن طرف اتاق صداش می‌زند همیشه به طرفش برنمی‌گردد ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

کودک آرام، مادر آسوده: روش‌هایی برای آرامش شما و کودک شماwidth='120pxکودک آرام، مادر آسوده: روش‌هایی برای آرامش شما و کودک شما
نویسنده: پل ویلسون، تانیا ویلسون
ترجمه: آتوسا حمیدخانی
ناشر: افکار
سال نشر: 1385 (چاپ 1)
قیمت: 10500 تومان
تعداد صفحات: 215 صفحه
شابک: 964-7858-95-7
نویسنده کتاب معتقد است که مادرهای عصبی، بچه‌هایشان هم عصبی هستند. به همین خاطر او این راهنما را برای مادران جوان تدوین کرده تا به آنها روش‌های آرام بودن را بیاموزد و نشان‌شان دهد تا چگونه کودک خود را برای مراحلی همچون "خواب شب"، "برگشت مادر به سر کار" و ... آماده کنند.

نسخه گویای کتاب را می‌توانید از واوخوان تهیه فرمایید.
فصل اول کتاب با این جملات آغاز می‌شود:
"هدف "کودک آرام، مادر آسوده" نشر آرامش است. بنابراین از نتیجه نهایی شروع کنیم - از آرامش یا شرایطی که در نظر دارید ایجاد یا حفظ کنید.
فقط برای یک لحظه به آرامش جاودانه فکر کنید. به لحظه‌ای آرام و راضی‌کننده در گذشته یا لحظه‌ای که دوست دارید در آینده اتفاق بیفتد.
حالا به عقب برگردید ... آیا می‌توانید لحظه‌ای کاملا آرام را به خاطر آورید. لحظه‌ای که نوزادتان را در آغوش گرفته‌اید و از وجود او لذت می‌برید؟ احساسی همراه با امنیت، آرامش و رضایت. شاید هرگز به آن لحظه فکر نکرده‌اید، اما حتما لحظاتی بوده‌اند که در آنها احساس لذت، آرامش و رضایت کامل وجود داشته‌اند ..."

اگر این کتاب را می‌خواهید ...

مشاهده و انتخاب کتاب‌های فهرست در بخش مشترکین

کتاب‌هایی که در این فهرست معرفی شده‌اند عبارتند از: آشنایی با موسیقی کلاسیک (رابرت شرمن)، کودکان به قصه نیاز دارند (کاربردهای افسون) (برونو بتلهایم)، عدد، نماد، اسطوره (آرش نورآقایی)، کودکان و جهان افسانه (علیرضا حسن‌زاده (پژوهش و تالیف))، بهترین روش تدریسی که دیده‌ام: نمونه‌هایی از تدریس دبیران خوب ایرانی (سیدحسین میرلوحی (گردآوری و تدوین))، داستان عکاسی (مایکل لنگفورد)، همیشه شوهر (فیودور داستایوسکی)، تعیین موقعیت شهری خیالی (آلن رب‌گریه)، اوتیسم: یک معرفی بسیار کوتاه (یوتا فریث)، کودک آرام، مادر آسوده: روش‌هایی برای آرامش شما و کودک شما (پل ویلسون، تانیا ویلسون)، نوروز: سال جشن کهن (محمد میرشکرایی)، اصول کارگردانی سینما: فیلم خودتان را قبل از فیلم‌برداری ببینید (نیکولاس تی. پرافیز)، نظریه‌های هنری در قرن بیستم (جیمز ماتسن تامسون)، خاطرات مثلث طلایی (آلن رب‌گریه)، طرحی برای انقلاب در نیویورک (آلن رب‌گریه)
خواندن 557 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u