جیره‌کتاب چیست؟

در یک ماه چند بار فرصت می‌کنید که به کتابفروشی بروید؟ در یکسال چطور؟ چند بار به کتابفروشی می‌روید و چقدر کتاب می‌خرید؟

واقعیت این است که ما ایرانی‌ها خیلی به کتابفروشی نمی‌رویم. بنابراین کتاب چندانی هم نمی‌خریم. به همین خاطر هم معروف شده که می‌گویند "جماعت کتابخوانی نیستیم!" و با کتاب میانه‌ای نداریم. اما آیا واقعا اینطور است؟

تجربه شخصی من در بسیاری موارد حاکی از این بوده که "جماعت کتاب‌نخوان" اگر کتاب در دسترس‌شان قرار بگیرد، کتاب باب طبعشان و کتابی که با علائق و سلیقه‌شان همخوانی داشته باشد، اتفاقا خیلی هم کتاب می‌خوانند و بسیار هم از این تجربه لذت می‌برند.

مشکل فقط اینجاست که این جماعت اغلب به کتابفروشی سر نمی‌زنند، پس کتاب نمی‌خرند، پس کتابی در دسترس‌شان قرار نمی‌گیرد و ... پس کتاب نمی‌خوانند. "جیره کتاب" سعی دارد تا این حلقه بسته را بشکند.

"جیره کتاب" چیست؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که سال تا سال فرصت نمی‌کنید سری به یک کتابفروشی بزنید یا اصلا با "کتابفروشی رفتن" مشکل دارید و در آن محیط احساس راحتی نمی‌کنید، شاید "جیره کتاب" بتواند مشکل‌تان را حل کند.
عضویت در "جیره کتاب" مثل آبونه شدن یک مجله است. شما با پرداخت حق عضویت این طرح به صورت ماهیانه یک کتاب از طریق پست دریافت خواهید کرد و به این ترتیب امکان می‌یابید تا "لذت خواندن" را تجربه کنید.

جیره هر ماه چگونه انتخاب می‌شود؟

جیره کتاب هر ماه براساس موضوعات مورد علاقه و سلیقه شما برایتان انتخاب و ارسال می‌شود و شما تا قبل از آنکه پستچی جیره‌تان را تحویل دهد از محتوای آن اطلاعی نخواهید داشت (البته اگر طاقت نیاوردید بالاخره راه‌هایی وجود دارد که بتوانید بفهمید جیره ارسال شده برایتان چه کتابی‌ست!) برای همین است که ما باید تا حد امکان از ذائقه مطالعه شما اطلاعات در اختیار داشته باشیم. شما پس از عضویت در وب‌سایت جیره‌کتاب می‌توانید با ثبت اطلاعات مختلف (مثل امتیاز دادن و نظر دادن درباره کتاب‌های مختلفی که مطالعه کرده‌اید) ما را در این زمینه راهنمایی کنید.

شما همچنین پس از خواندن کتاب دریافتی در هر ماه می‌توانید نظر خودتان را درباره آن به روش‌های مختلف (مثل مراجعه به وب‌سایت جیره‌کتاب، ارسال پیام کوتاه و ...) به ما اعلام کنید. "جیره کتاب" امیدوار است با دریافت و پردازش این نظرات خیلی زود سلیقه شما را شناخته و هر ماه کتاب مناسب‌تری برایتان ارسال نماید.

محدوده کار کجاست؟

"جیره کتاب" با هدف فراهم کردن امکان مطالعه برای سرگرمی طراحی شده. برای همین هم محدوده کاری خود را ادبیات داستانی (اعم از رمان، داستان کوتاه و یا بلند) انتخاب کرده است. بسته به سلیقه شما و کتابهای موجود در بازار گاهی ممکن است به ادبیات نمایشی (فیلم‌نامه و نمایشنامه) هم گریزی زده شود. در موارد خاص ممکن است جیره ماهانه از میان موضوعات دیگر نیز (باز با در نظر گرفتن مجموعه سلیقه و علاقه اعلام شده از سوی شخص عضو) انتخاب شود. اما به هر حال حیطه اصلی فعالیت "جیره کتاب" و کتابهای ارسالی ادبیات داستانی خواهد بود.

آبونمان "جیره کتاب" چقدر است؟

عضویت در جیره کتاب انواع و روش‌های گوناگونی دارد! اما شیوه حساب و کتاب در همه روش‌ها یکی است.

شما برای دریافت کتاب از جیره‌کتاب باید نزد ما اعتبار داشته باشید. بنابراین پس از عضویت در وب‌سایت جیره‌کتاب ارسال کتاب از زمانی برایتان آغاز خواهد شد که برای اولین‌بار اقدام به پرداخت مبلغ سپرده یا عضویت بنمایید. با مثبت شدن مبلغ سپرده شما نزد جیره‌کتاب، ارسال ماهیانه کتاب برای شما آغاز خواهد شد. در هر ماه پس از ارسال کتاب (یا کتاب‌هایی) برای شما، قیمت کتاب (براساس قیمت پشت جلد آن) و هزینه بسته‌بندی و پست کتاب از سپرده شما کسر می‌شود. ارسال جیره‌های ماهانه به این روش آنقدر ادامه می‌یابد تا میزان باقیمانده سپرده شما نزد جیره‌کتاب صفر یا نزدیک آن شود.

در نظر داشته باشید که در حال حاضر جیره‌کتاب برای گیرندگان داخل ایران به ازای ارسال هر بسته پستی مبلغ 21000 ریال (دو هزار و صد تومان) بابت هزینه‌های بسته‌بندی و پست از حساب مشترک کسر می‌نماید (اگر هزینه واقعی پست بسته بیش از 3000 تومان باشد، همان هزینه‌ی اصلی پست با مشترک حساب خواهد شد). برای مشترکین خارج از کشور عینا هزینه پرداخت شده برای پست بسته‌هایشان از محل سپرده‌ای که نزد جیره‌کتاب دارند کسر می‌شود (برای همین است که مشترکین خارج از کشور معمولا مبلغ بیشتری را به عنوان سپرده هر دوره پرداخت می‌کنند!) مشترکین خارج از کشور برای اطلاع از تعرفه پست هوایی مطبوعات (از جمله کتاب) به خارج از کشور می‌توانند به وب‌سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند (توجه داشته باشید که به کلیه‌ی مبالغ ذکر شده در جدول تعرفه پست، درصدی به عنوان مالیات ارزش افزوده مطابق قانون اضافه می‌شود).

برای مشترکین مستقر در جزیره کیش نیز، چون تنها راه رساندن بسته به دستشان ارسال با پست پیشتاز است، مشابه مشترکین جیره‌خارجه مبلغ پست هر بسته از آبونمانی که پرداخت کرده‌اند کسر خواهد شد.

 

با ما در تماس باشيد

تلفن: 88718488 - 021 و 88105248 - 021

نشاني پست الكترونيك: info@jireyeketab.com

دريافت پيام كوتاه (SMS): 02188718488

نشاني پستي: تهران، صندوق پستي 1886-15875

ما را دنبال كنيد

در تلگرام:
https://telegram.me/jireyeketab

در فيس‌بوك:
https://www.facebook.com/jireyeketab

در گوگل‌پلاس:
http://google.com/+Jireyeketab4u