خانه | بخش كودك و نوجوان | جستجو:

 

كتاب‌هايي كه در ارديبهشت 1386 خريدم!

دو كتاب جديد از گوردر (يا گاردر!)!
اگر شما هم از شيفتگان نويسنده "دنياي سوفي" هستيد و بعد از خواندن آن كتاب با خودتان عهد كرده‌ايد كه هر كتاب ديگري كه از يوستين گردر منتشر شد را بخريد و بخوانيد، بايد به اطلاع‌تان برسانم كه دو كتاب جديد از اين نويسنده به بازار آمده. مشخصات كتابها به شرح زير است:

كتاب با اين جملات شروع مي‌شوند:
"سرم ورم كرده، از بس كه صدها طرح بزرگ در آن مي‌پرورانم و باز هم طرح‌هاي جديدي به ذهن‌ام هجوم مي‌آورد.
شايد بتوانم با تلاش زياد افكارم را كنترل كنم، اما - اصلا - فكر نكردن امري است محال - در درونم گفته‌ها و جمله‌هاي كوتاه مي‌جوشد اما پيش از آني كه بتوانم آن‌ها را تشخيص بدهم و بررسي‌شان كنم، چيزهاي جديد ديگري به ذهنم هجوم مي‌آورد و من موفق نمي‌شوم كه يك فكر را به پايان برسانم و به ديگري بپردازم."
مرد داستان‌فروش
نوشته: يوستين گاردر
مترجم: مهوش خرمي‌پور
ناشر: كتابسراي تنديس
سال نشر: 1386 (چاپ اول)
قيمت: 2500 تومان
تعداد صفحات: 240 صفحه
شابك: 964-5757-89-0كتاب با اين جملات شروع مي‌شوند:
"پدرم يازده سال پيش از دنيا رفت. در آن زمان من چهار سال بيش‌تر نداشتم و در خواب هم نمي‌ديدم كه روزي بتوانم دوباره با او ارتباط برقرار كنم. اما حالا قرار است هر دو با هم كتابي بنويسيم. اين‌ها اولين سطرهاي اين كتابند كه من به تنهايي به روي كاغذ مي‌آورم اما به زودي پدرم نيز مرا همراهي مي‌كند. زيرا او حرف‌هاي بيشتري براي گفتن دارد."
دختر پرتقالي
نوشته: يوستين گاردر
مترجم: مهوش خرمي‌پور
ناشر: كتابسراي تنديس
سال نشر: 1385 (چاپ اول)
قيمت: 2000 تومان
تعداد صفحات: 188 صفحه
شابك: 964-8944-13-Xيكي از بادكرده‌ها!
درباره كتاب‌هاي در انبار مانده يا "باد كرده" قبلا چيزهايي گفتيم. نام و نشان اين كتاب هم قبلا در آن مطلب آمده، اما خب كتاب واقعا از خريدهاي ارديبهشت‌ماه است و جايش در اين فهرست است. خدا را چه ديديد شايد كسي علاقمند شد آن را بخواند اما حوصله كتابفروشي رفتن نداشت.

در پشت جلد كتاب آمده:
"روزي روزگاري مردي زندگي مي‌كرد كه خوشبخت نبود، زني داشت كه دلخواهش نبود و كاري كه از آن نفرت داشت. روزي دوستي پيدا مي‌كند، راننده وانتي كه او را از پيزا به فلورانس مي‌برد. مرد به فلورانس كه مي‌رسد درمي‌يابد كه زندگي‌اش مي‌لنگد.
تصميم مي‌گيرد كه كارش را و زنش را رها كند. مي‌رود تا آخرين روزهايش را در دهكده كوچكي، در مصب يك شط بگذراند. در آن جا با زني برخورد مي‌كند. زني بسيار زيبا و ثروتمند كه يك كشتي دارد. زن در جستجوي دريانورد جبل‌الطارق درياها را در مي‌نوردد. دريانورد جبل‌الطارق كيست؟ جواني است جاني و بي‌گناه. مردي ساده كه زن دوستش داشته و ناپديد شده. شايد خود را پنهان مي‌كند، شايد هم ..."
دريانورد جبل‌الطارق
نويسنده: مارگريت دوراس
ترجمه: پرويز شهدي
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1379 (چاپ اول)
قيمت: 2400 تومان
تعداد صفحات: 438 صفحه
شابك: 964-311-235-7
"جمع‌آوري" كتابهايي كه بايد پيش از مرگ خواند!
اين فهرست "كتابهايي كه بايد پيش از مرگ خواند" هم دردسري شده! هروقت كتابفروشي مي‌روم و تصادفا يكي از كتابهاي فهرست را در رديف كتابها مي‌بينم بي‌اختيار دستم مي‌رود طرف كتاب و آن را برمي‌دارم. حسابي افتاده‌ام توي خرج! دو كتاب زير سهميه خريداري شده من از اين فهرست در ماه ارديبهشت هستند. كتاب اول با اسم عجيب و غريبش همان داستاني است كه فيلم معروف Blade Runner براساس آن ساخته شده. كتاب دوم هم يك كلاسيك قرن نوزدهمي است كه خريده‌ام تا شايد بتواند نظر مشتركيني را كه از "سياهي مدرن" كتاب‌هاي اخير شاكي هستند، جلب كند!

در پشت جلد كتاب مي‌خوانيم:
"همان‌گونه كه از عنوان غيرمعمول كتاب برمي‌آيد، اثري است علمي-داستاني و در عين حال متفاوت با هر اثر مشابهي كه تا به حال خوانده‌ايد. ... اين كتاب نيز همچون ساير آثار فيليپ كي. ديك دغدغه‌ي هويت براي انسان علم‌زده و در جامعه‌ي مدرن است. هرچند فضاي داستان، دنياي فرامدرن آينده است، اما دغدغه‌ي بحران هويت انسان امروز در جهاني فاقد عشق و همدلي و آغشته به خشونت و تهي از بيشتر جلوه‌هايي كه انسان قرن پيش به آن مي‌باليد، دستمايه‌ي اصلي نويسنده كتاب است."
آيا آدم مصنوعي‌ها خواب گوسفند برقي مي‌بينند؟
نوشته: فيليپ كي. ديك
ترجمه: سيدمحمدرضا باطني
ناشر: روشنگران
سال نشر: 1385 (چاپ اول)
قيمت: 3200 تومان
تعداد صفحات: 300 صفحه
شابك: 964-8564-56-6

در پشت جلد كتاب مي‌خوانيم:
"بل‌آمي فقط سرگذشت جوان خوش‌قيافه و زنباره‌اي نيست كه براي دست يافتن به ثروت و جاه و مقام از هيچ نيرنگي فروگزار نمي‌كند، بلكه فاجعه‌ي دردناك جامعه‌ي از بيخ و بن گنديده‌ايست كه معنويت از آن رخ بر بسته و فساد و گمراهي جانشينش شده است."
بل‌آمي
نوشته: گي. دو موپاسان
ترجمه: پرويز شهدي
ناشر: انتشارات مجيد
سال نشر: 1384 (چاپ اول)
قيمت: 4000 تومان
تعداد صفحات: 440 صفحه
شابك: 964-453-061-6

كتاب ديگري از رومن گاري
قرار گرفتن "خداحافظ گري كوپر" رومن گاري در فهرست جيره‌هاي ارسالي چند ماه اخير باعث شد تا اين كتاب به فهرست "پر ستاره‌ها" راه پيدا كند و به اين ترتيب افكار عمومي اعلام كرد كه از اين نويسنده عجيب و غريب بدش نمي‌آيد.
"زندگي در پيش رو" هم جزو كتاب‌هايي است كه هر كس خوانده تعريفش را كرده. بنابراين ما هم خريديم و در صف خواندن قرارش داديم تا شايد اين يكي هم روزي روزگاري نامش پرستاره شود.

در پشت جلد كتاب آمده:
"او بچه‌يي است كه مي‌بيند، خوب هم مي‌بيند، تيز هم مي‌بيند و همه را هم ضبط مي‌كند. هم‌صحبت‌هايش يك پيرمرد مسلمان عاشق قرآن و عاشق ويكتور هوگو است و يك زن پير دردمند.
هرچند با بچه‌ها حرف مي‌زند و بازي مي‌كند، اما با آن‌ها يكي نمي‌شود. در مجاورت آن‌ها بچه نمي‌شود. او بچه‌يي‌ست ساخته‌ي نويسنده. اما بچه‌يي به شدت پذيرفتني و دوست‌داشتني."
زندگي در پيش رو
نويسنده: رومن گاري
ترجمه: ليلي گلستان
ناشر: بازتاب‌نگار
سال نشر: 1385 (چاپ ششم)
قيمت: 2800 تومان
تعداد صفحات: 217 صفحه
شابك: 964-92831-6-1

اندر حكايت دل باختن به يك شبح!
اين خريد ارديبهشت‌ماه هم يكي دو سال پيش فيلم شده. يك كمدي رمانتيك با نام Just Like Heaven با نقش‌آفريني ريس ويترسپون. كساني كه دوست ندارند "كتابهايي را كه فيلم شده‌اند" را بخوانند حواس‌شان باشد!

در صفحه 34 كتاب مي‌خوانيم:
"صدا لحظه به لحظه واضح‌تر مي‌شد. كمي درنگ كرد، نفس عميقي كشيد و با يك حركت ناگهاني درهاي كمد را گشود. يكه خورد، پا پس كشيد.
در لابلاي انبوهي رخت و رخت‌آويز زني جوان خود را پنهان كرده بود، با چشماني بسته، بشكن‌زنان و مدهوش براي خودش ترانه مي‌خواند.
آرتور با هيجاني وصف‌ناپذير پرسيد: شما كي هستين، اين‌جا چه مي‌كنين.
زن جوان به خود آمد و در چشمان او خيره شد و گفت: اه، شما من رو مي‌بينين؟"
تا تو هستي
نوشته: مارك لوي
ترجمه: مهدي طارمي
ناشر: نشر ني
سال نشر: 1385 (چاپ اول)
قيمت: 3000 تومان
تعداد صفحات: 245 صفحه
شابك: 964-312-886-5باشد كه بياموزم كوتاه بنويسم!
اين كتاب را توي روزنامه پيدا كردم. مجموعه‌اي است از 70 گزارش خبري در موضوعات مختلف كه براي دانشجويان رشته روزنامه‌نگاري جمع‌آوري شده. در ميان نويسندگان گزارش‌ها بزرگاني چون وينستون چرچيل، جك لندن، رزا لوكزامبورك، ارنست همينگ‌وي، جورج اورول، مارك تواين، رابرت فيسك، اوريانا فالاچي و چارلز ديكنز قرار دارند.
هريك از گزارش‌ها چيزي در حدود 2 الي 3 صفحه است. حداكثر. براي همين است كه احتمالا كتاب الگوي مناسب خواهد بود براي يادگيري كوتاه‌نويسي (من كه خيلي بهش احتياج دارم!!!) مترجم در اقدامي جالب دو قطعه، يكي از ابوالفضل بيهقي برگرفته از تاريخ بيهقي و ديگري نوشته دوستعلي‌خان معيرالممالك در تشريح ترور ناصرالدين شاه را به مجموعه اضافه كرده. بقيه گزارش‌ها اما همه برگرفته از كتاب جان كري است.

در پشت جلد كتاب آمده: "كتابي كه در دست داريد مجموعه‌اي از گزارش‌هاي گزيده است. غير از چند گزارش كه از متون ايراني انتخاب شده، تمامي نمونه‌ها از كتاب معروف جان كري ترجمه شده است. اين مجموعه در واقع مروري است بر مهم‌ترين حوادث دنيا در يكي دو قرن اخير"
تجربه‌هاي ماندگار در گزارش‌نويسي
نوشته: جان كري
ترجمه: علي‌اكبر قاضي‌زاده
ناشر: دفتر مطالعات و توسعه رسانه‌ها
سال نشر: 1386 (چاپ اول)
قيمت: 2500 تومان
تعداد صفحات: 354 صفحه
شابك: 964-9934-01-4


يك راهنماي مقدماتي براي علاقمندان فلسفه
اين هم يكي از ضعف‌هاي من است كه از كتابهايي كه با عبارات "راهنما" و "به زبان ساده" و "در چند قدم" نامگذاري مي‌شوند نمي‌توانم بگذرم. البته به جز كتاب‌هاي ترجمه شده كامپيوتري كه معمولا ترجمه‌شان آنقدر بد است كه آدم در حين خواندنشان راه رفتن خودش را هم فراموش مي‌كند! به هر حالت اين يكي موضوعش فلسفه است، آن هم از نوع سياسي‌اش. بنابراين خريدنش منعي ندارد.

در پشت جلد كتاب مي‌خوانيم:
"سياستمداران به مفاهيم نظرگيري متوسل مي‌شوند: عدالت اجتماعي، آزادي، مساوات و ...، اما اين مفاهيم چه معنايي دارند؟ چگونه سياستمداران مي‌توانند به ارزش‌هاي واحدي تمسك جويند؟
كتابي كه پيش رو داريد به اين پرسش‌ها پاسخ مي‌دهد. اين كتاب كه زباني آسان‌فهم دارد و به روش تحليلي نوشته شده است به خواننده كمك مي‌كند تا درك عميق‌تري از مفاهيم متعارف عالم سياست و فلسفه سياسي حاصل كند."
فلسفه سياسي
راهنماي مقدماتي براي دانشجويان و سياستمداران
نوشته: آدام سويفت
ترجمه: پويا موحد
ناشر: ققنوس
سال نشر: 1385 (چاپ اول)
قيمت: 3200 تومان
تعداد صفحات: 280 صفحه
شابك: 964-311-657-3

در به در به دنبال كتابي كه نشود زمين گذاشت!
مشتري فهرست كتابهايي كه زمين نمي‌شود گذاشت زياد شده و خيلي زود كفگير در آن ژانر ادبي به ته ديگ خورده. به همين دليل هر ماه مدتي را به جستجو براي كتابي از اين نوع براي علاقمندان مي‌گذرانم و راستش نمي‌دانم تا چند ماه ديگر بتوانم از اين نوع كتابها براي اين مشتركين فراهم كنم. كتاب زير را در ماه ارديبهشت كشف كردم و در همان ماه هم براي مشتركين فهرست فرستادم. يك نسخه هم اضافه گرفتم تا اگر يكي، دو روزي فرصت "كتاب خواندن بدون وقفه" پيش آمد خودم هم بخوانمش.

توطئه ميكروبي در نيويورك
نوشته: رابين كوك
ترجمه: محمد قصاع
ناشر: البرز
سال نشر: 1382 (چاپ اول)
قيمت: 2700 تومان
تعداد صفحات: 463 صفحه
شابك: 964-442-361-5


اگر در مورد هريك از كتابهاي بالا اطلاعات بيشتري مي‌خواهيد:
به سايت www.ketab.ir سر بزنيد. كافيست روي كد شابك هريك از كتاب‌ها اشاره كنيد. يادتان باشد كه ketab.ir چند صفحه اول كتابهاي چاپ جديد را كه معمولا شامل فهرست كتاب و مقدمه آن است به صورت PDF عرضه مي‌كند.
راستي: سايت بسيار كند است، صبور باشيد!

اگر مي‌خواهيد مي‌توانيد كتاب‌هاي معرفي شده را سفارش بدهيد:
(توجه: براي آنكه كتاب سفارش بدهيد، بايد قبلا به عضويت جيره‌كتاب در آمده باشيد. براي اطلاع از چند و چون عضويت مي‌توانيد به بخش "چگونه مي‌توان عضو شد؟" مراجعه كنيد.)
نام و نام خانوادگي:(مي‌توانيد به فارسي يا انگليسي تايپ كنيد)
پست الكترونيك:(مطابق با نشاني مندرج در فرم عضويت)
كتابهاي درخواستي:
     مرد داستان‌فروش
     دختر پرتقالي
     دريانورد جبل‌الطارق
     آيا آدم مصنوعي‌ها خواب آدم برقي مي‌بينند؟
     بل‌آمي
     زندگي در پيش رو
     تا تو هستي
     تجربه‌هاي ماندگار در گزارش‌نويسي
     فلسفه سياسي
     توطئه ميكروبي در نيويورك
مايل هستم كه:

تاكنون اين فهرست‌ها در بخش "كتابهايي كه خريده‌ام" تنظيم و ارائه شده‌اند:

سال 1393
- فروردين
- ارديبهشت
- خرداد
- تير
- مرداد
- شهريور


سال 1392
- فروردين
- ارديبهشت
- خرداد
- تير
- مرداد
- شهريور
- مهر
- آبان
- آذر
- دي
- بهمن
- اسفند
سال 1391
- فروردين
- ارديبهشت
- خرداد
- تير
- مرداد
- شهريور
- مهر
- آبان
- آذر
- دي
- بهمن
- اسفند
سال 1390
- فروردين
- ارديبهشت
- خرداد
- تير
- مرداد- ويژه‌ي اسطوره
- مرداد
- شهريور- ويژه‌ي تاريخ
- شهريور
- مهر
- آبان
- آذر
- دي
- بهمن و اسفند

سال 1389
- فروردين
- ارديبهشت
- خرداد
- تير-ويژه‌ي تاريخ
- تير
- مرداد
- مرداد-ويژه‌ي مديريت
- شهريور
- شهريور-ويژه‌ي اسطوره
- مهر-ويژه‌ي تاريخ
- مهر
- آبان
- آذر
- آذر- ويژه‌ي مديريت
- دي
- بهمن
- اسفند
سال 1388
- فروردين
- ارديبهشت
- خرداد
- تير
- مرداد
- شهريور
- مهر
- آبان
- آذر
- دي
- بهمن
سال 1387
- فروردين
- ارديبهشت
- تير
- مرداد
- شهريور
- مهر
- آبان
- آذر
- دي
- بهمن
سال 1386
- ارديبهشت
- خرداد
- تير
- مرداد
- شهريور
- مهر
- آبان
- آذر
- بهمن
سال 1385
- آذر
- دي
- بهمن
- اسفند
جيره كتاب چيست؟    چگونه مي‌توان عضو شد؟    لطفا نظر بدهيد!    مبلغ ما، شما هستيد
خرده‌ريز‌هاي مفيد    اگر كارمان داشتيد